Neįgaliesiems

S. Alsys: „Pirmiausia noriu, kad mano treniruojamos merginos užaugtų gerais žmonėmis“

Gargždų „Bangos“ moterų komandos treneriui Simonui Alsiui futbolininko karjera nesusiklostė taip, kaip jam pačiam norėjosi. Dėl nuolatinių traumų futbolininko aprangą jis greitai iškeitė į trenerio kostiumą.

Naujoje srityje jam sekasi visai neblogai – 2019 metais jo treniruojamos merginos pelnė daugelį titulų įvairaus amžiaus Lietuvos čempionatuose, o tik stojęs prie pagrindinės komandos vairo, sugebėjo iškovoti bronzos medalius A lygos pirmenybėse. Ne veltui treneris buvo nominuotas į geriausio Lietuvos moterų futbolo trenerio titulą.

„Turbūt, jau nuo aštuntos klasės žinojau, kad savo ateitį noriu sieti su sportu bei futbolu, nes mano kūno kultūros mokytojas buvo ir mano treneris. Jis buvo mano autoritetas, su juo važiuodavau po treniruočių į Priekulę treniruotis papildomai su šio miestelio komanda.

Per jį išvažiavau žaisti į Klaipėdą vaikystėje, kur su šio miesto futbolo mokyklos komanda tapome Lietuvos čempionais. Iki pat šiol su treneriu palaikome gražius santykius, rungtyniaujame mėgėjiškai  vienoje komandoje rajono pirmenybėse tiek salėje, tiek lauke. Trenerio abi dukros treniravosi pas mane. Gaila, viena metė šį užsiėmimą, o kita treniruojasi ir turi labai dideles perspektyvas ateityje”, – teigė S. Alsys, paklaustas kas paskatino jį pasirinkti futbolo trenerio karjerą.

Kaip minėta, itin sėkmingi jam buvo praėję 2019 metai, kurie paženklinti įspūdingomis pergalėmis. Jo treniruojamos 2008 ir 2006 metų merginos tapo Lietuvos salės futbolo nugalėtojomis, 2003 ir 2005 metų auklėtinės užėmė antrąsias vietas. Didžiajame futbole 2008 metų gimimo merginos taip pat tapo nugalėtojomis, 2006 m. – vicečempionėmis, o Gargždų „Bangos“ moterų komanda į priekį praleido tik Šiaulių „Gintrą“ ir „Kauno Žalgirį“.

„Žinoma, norisi pakartoti praėjusių metų savo pirmtako pasiekimą ir iškovoti metų trenerio titulą“, – teigė gargždiškis. Priminsime, kad 2018 metų moterų geriausiu treneriu buvo išrinktas tąkart Gargždų „Bangą“ treniravęs Davidas Afonso.

Kiekvienas treneris turi mėgstamus žaidėjus, kurių žaidimu žavisi bei kurį norėtų matyti savo ekipoje. Paklausus trenerio, kokio sportininko savybes jis norėtų įkūnyti Gargždų futbolininkėse, jis atsakė: „Čia galėtume iš daugelio žaidėjų daug ką pasiimti, bet pirmiausia norėčiau, kad mano treniruojamos merginos užaugtų gerais žmonėmis, o tik nuo jų darbo ir indėlio i sportą priklausys, kiek ir ko jos pasiims“.

Treneris išvardino savo favoritus metų futbolininkų rinkimuose: geriausias žaidėjas – A. Novikovas, žaidėja – L.Gedminaitė, treneris – M. Čepas, moterų treneris – A. Rastenis, geriausias A lygos futbolininkas – S. Kerla, jaunasis futbolininkas – P. Golubickas, jaunoji futbolininkė – R. Jonušaitė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS