Neįgaliesiems

S. Dirda atsiprašė ir paskelbė apie pasitraukimą

Nacionalinės kategorijos teisėjas Saulius Dirda paskelbė atsiprašymą dėl incidento po jaunimo rungtynių Kaune ir informavo baigiantis teisėjo karjerą.

Spalio 1 d. NFA aikštyne vyko LVJFA I lygos U-19 amžiaus grupės rungtynės tarp FK „Stumbro-FRK „Fenikso“ (Kaunas) ir FA „Žalgiriečio“ (Vilnius) komandų.

Pasibaigus šių komandų susitikimui tarp rungtynėms vadovavusio teisėjo Sauliaus Dirdos ir FK „Stumbro“-FRK Fenikso“ komandos vartininko Tado Giraičio kilo konfliktas, pasibaigęs apsistumdymu.

Po šio incidento LFTA narys, nacionalinės kategorijos teisėjas Saulius Dirda išplatino oficialų atsiprašymą skirtą visai futbolo bendruomenei. Cituojame atsiprašymo tekstą:

„Aš, Saulius Dirda, noriu atsiprašyti futbolo bendruomenės, Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos prezidento Sergejaus Slivos ir Lietuvos futbolo federacijos prezidento Tomo Danilevičiaus, kurio vardas buvo paminėtas dėl šio įvykio ir kuris sukėlė neigiamą reakciją Lietuvos futbolo pasaulyje.

Man labai gėda ir gaila, jog taip atsitiko. Aš tai puikiai suprantu ir manau, jog futbolo teisėjas neturėtų taip elgtis, kaip aš pasielgiau per Lietuvos vaikų ir jaunių U-19 I lygos pirmenybių rungtynes Kaune, spalio 1 dieną. Manau, jog futbolo teisėjas, ar jis būtų ką tik pradėjęs teisėjauti ar sukaupęs didelę patirtį, negali taip elgtis rungtynių metu. Futbolo teisėjas privalo būti pavyzdys kitiems, laikytis garbingo žaidimo ir etikos taisyklių, o aš šią ribą gerokai peržengiau. Pripažįstu tai ir todėl nusprendžiau priimti sprendimą – baigti futbolo teisėjo karjerą.

Taip pat norėčiau atsiprašyti savo kolegų teisėjų, nes dėl tokio mano poelgio buvo suterštas futbolo teisėjų vardas. Labai dėl to apgailestauju.

Savo pareiškimą pasitraukti iš futbolo teisėjų korpuso esu pateikęs LFTA Prezidiumui.

Pagarbiai,
Saulius Dirda“

LFTA prezidento S. Slivos sprendimu po šio konflikto S. Dirda buvo suspenduotas, atšaukti visi jo turėti teisėjo paskyrimai. Taip pat 2017 m. spalio 4 dieną gautas oficialus S. Dirdos prašymas anuliuoti jo teisėjo licenciją. Šis klausimas bus svarstomas artimiausiame LFTA prezidiumo posėdyje.

Lietuvos futbolo teisėjų asociacija visiems LFTA nariams primena, kad jie yra oficialūs rungtynių asmenys, kurie privalo elgtis laikydamiesi LFTA Drausmės ir Etikos kodekso, rodyti pavyzdį ir būti pavyzdžiu visiems aplinkiniams tuo labiau nepilnamečiams žaidėjams.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS