Neįgaliesiems

S. Mammadovas po pasaulio čempionato atrankos: „Didžiuojuosi tuo, ką vaikinai nuveikė“

15-ąją vietą pasaulio čempionato atrankoje užėmusi Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė pirmadienį iš Azerbaidžano grįžo namo. Net aštuonerias rungtynes žaidę lietuvaičiai iškovojo keturias pergalas ir patyrė tiek pat pralaimėjimų.

Tiesa, lietuvių kelias galėjo būti ir gerokai trumpesnis, jei ne sėkmingas pasirodymas preliminariame atrankos etape.

„Pergalės prieš Maltą, Švediją ir Čekiją pareikalavo nemažai jėgų. Reikia nepamiršti, kad Baku buvo beprotiškas karštis, o žaidėme kiekvieną dieną. Ypač svarbios rungtynės buvo su Čekijos futbolininkais.

Jie buvo įvardinami kaip favoritai, o mes drausmingu žaidimu sugebėjome juos nugalėti. Taip, rungtynių pabaigoje visiškai nereikalingai dukart prasižengėme ir už tai buvome nubausti, tačiau vertinant bendrai – buvome stipresni.

Galvoju, kad jei ne tos trejos rungtynės, pagrindinėje atrankoje būtume pasirodę geriau. Vis tik, didžiuojuosi tuo, ką vaikinai nuveikė“, – grįžęs į Lietuvą sakė rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas.

Tapusi grupės nugalėtoja, Lietuvos rinktinė pateko į pagrindinę kvalifikaciją, kurioje jai kompaniją sudarė Lenkijos, Ispanijos ir Ukrainos paplūdimio rinktinės. Visose trejose grupės rungtynėse buvo patirti pralaimėjimai.

„Kalbėkime atvirai – ispanai ir ukrainiečiai yra aukštesnio lygio ir kol kas mes jiems prilygti negalime. Kalbant apie Lenkiją, tai yra ta rinktinė, su kuria kovoti privalome. Su jais visai neseniai žaidėme kontrolines rungtynes ir tuomet parodėme, kad esame pajėgūs prieš juos laimėti.

Kodėl nepavyko šįsyk? Pagrindinė priežastis ta, kad mums tai buvo ketvirtosios rungtynės, jiems – pirmosios. Jutiminė temperatūra siekė beveik 40 laipsnių, tai galite įsivaizduoti, kaip svarbu tokiomis sąlygomis yra geras poilsis. Mes jo neturėjome, todėl paprasčiausiai pritrūkome jėgų“, – konstatavo S. Mammadovas.

Ketvirtąją vietą kvalifikacijos grupėje užėmusi Lietuva žaidė dėl 13-16 vietų. Pirmoji dvikova buvo pralaimėta, antroji – laimėta po baudinių serijos.

„Mes aštuonerių rungtynių be jokių pauzių dar niekada nesame žaidę, tad turnyro pabaigoje buvome tiesiog išsekę. Vis tik, šimtaprocentinis atsidavimas, noras ir patirtis, kurią šiemet sukaupėme kontrolinėse rungtynėse su Taičiu ir Lenkija, leido mums nugalėti Graikiją. Visi norėjome turnyrą užbaigti pergalingai ir dar į kraitį įsidėti papildomų reitingo taškų“, – sakė S. Mammadovas.

Po dviejų mėnesių (rugsėjį) Sardinijos saloje Italijoje Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės laukia startas Europos čempionato B divizione. Anot trenerio, ir vėl bus keliamas uždavinys prasibrauti į elitinį Europos divizioną.

„Kaip bebūtų, tai yra svarbiausios metų varžybos. Kiekvienais metais keliame tikslą prasibrauti tarp stipriausiųjų, bet vis kažko pritrūksta. Labai noriu tikėti, kad pasaulio čempionato atrankoje sukaupta patirtis mums padės žengti tą lemiamą žingsnį A diviziono link“, – reziumavo treneris.

Tuo tarpu jau šį savaitgalį Kupiškio marių paplūdimio futbolo aikštėje įvyks antrasis 2023 metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato etapas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS