Neįgaliesiems

S. Mammadovas reziumavo patirtį Taityje: „Procesas, o ne rezultatas šioje išvykoje buvo svarbiausias“

Liepos mėnesį Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė Azerbaidžano sostinėje Baku pradės atranką į pasaulio čempionatą, o rugsėjį Italijos Sardinijos saloje kausis dėl patekimo į Europos čempionato A divizioną.

Šiems startams besiruošdami lietuviai lankėsi Taityje, kur pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui.

Taitis – 2017 metų pasaulio paplūdimio futbolo čempionato finalininkas bei nuolatinis pasaulio čempionatų dalyvis. Nepaisant to, į Ramiajame vandenyne esančią salą išvyko ne žaisti, o kautis. Ir, tiesą sakant, trečiose tarpusavio rungtynėse buvo labai arti to.

Pirmajame tarpusavio susitikime Taitis laimėjo 5:2, antrajame – 7:3, trečiajame – 5:4 po pratęsimo.

„Nenoriu kalbėti apie tai, kad žaidėme pasakiškai gerai. Mes turėjome pasakiškai geras sąlygas, dėl kurių turėjome puikų pasiruošimą būsimiems oficialiems startams. Be abejo, nebuvo lengva adaptuotis per kelias dienas nuo lietuviškų orų iki Taičio saulės, kuri įkaitindavo iki 32 laipsnių, tačiau darėme tai, kas nuo mūsų priklauso ir darėme tai neblogai.

Trečiose rungtynėse buvome labai arti pergalės, tačiau vietiniai teisėjai nuteisėjavo. Pažymėsiu, kad ne rezultatas, o procesas mums šioje išvykoje buvo svarbiausias dalykas, tačiau tose rungtynėse teisėjų klaidos buvo pernelyg akivaizdžios.

Reziumuojant, pasakysiu tiek, kad kontrolinėse rungtynėse geriau pralaimėti, bet vis tiek rinktis kuo pajėgesnius varžovus. Taitis kaip tik buvo toks“, – pasakojo rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas.

Iki pasaulio čempionato atrankos lietuviai gegužę ir birželį dar surengs dvi stovyklas, po kurių treneriai atsirinks galutinę sudėtį, kovosiančią oficialiuose turnyruose. Anot, S. Mammadovo, į Taitį vyko ne mažiau 80 procentų galutinės sudėties.

„Į Taitį negalėjo vykti Aleksandras Lebedevas, Pavelas Smolkovas ir Viktoras Bartosevičius – svarbūs mūsų komandos žaidėjai. Visi kiti buvo rinktinėje, jie ir turėtų padėti kovoti dėl vietos pasaulio čempionate bei lenktynėse dėl kelialapių į A divizioną.

Būtent šis turnyras mūsų rinktinei yra svarbiausias, nes ši užduotis yra įveikiama. Kalbant apie pasaulio čempionatą, tai Europai yra skirtos tik keturios vietos ir pastaraisiais kartais net tokioms šalims kaip Italija ar Ispanija neatsirasdavo vietos“, – pasakojo S. Mammadovas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS