Neįgaliesiems

S. Mikoliūnas: „Albanų pyktis taps dar didesne motyvacija mums“

Jau šiandien Lietuvos rinktinė pradės antrąjį UEFA Tautų lygos ratą akistata su Albanijos rinktine. Pirmosiose rungtynese Tiranoje pergalę šventė lietuviai, todėl šiandienos akistata žada būti labai atkakli.

Progų pasireikšti rinktinėje sulaukia vis daugiau žaidėjų, tiek jaunimo komandų atstovų, tiek ir po pertraukos į nacionalinę rinktinę sugrįžę žaidėjai. Saulius Mikoliūnas teigė, jog rinktinėje visi žaidėjai yra vertinami, o komanda daro viską, kad naujokai kuo geriau įsilietų. „Yra branduolys, prisijungė nauji žmonės. Komanda stengiasi juos labai šiltai priimti, kad jie būtų su ta pačia idėja ir puikiai jaustųsi bei galėtų kuo labiau padėti komandai.

Kai esi gynėjas, matai daugiau aikštės, matai visus žaidėjus. Komunikuojame, stengiamės kuo labiau padėti, patarti draugui ir laikytis kiekvienam už kiekvieną“, – teigė S. Mikoliūnas.

Vilniaus „Žalgirio“ kapitonas yra tikra komandos siela. Žaidėjai jo klauso tiek aikštėje, tiek už jos ribų. „Galbūt taip yra dėl to, kad esu vyriausias komandoje ir esu daugiausiai rungtynių rinktinėje sužaidęs futbolininkas. Aišku, žaidėjai gerbia ir norisi visiems padėti, paaiškinti kaip perteikti energiją, užvesti kovai bei palaikyti atmosferą viduje ir komandinę dvasią“, – pasakojo rinktinės kapitonas.

Lietuviai pasiruošę albanų pykčiui

Pirmose rungtynėse patirtas pralaimėjimas prieš Kazachstano rinktinę sukėlė abejonių audrą prieš akistatą su Albanijos rinktine. Vis dėlto, lietuviai buvo pasiruošę bei iškovojo puikią pergalę. Saulius Mikoliūnas teigė, jog rinktinė pasiruošusi antrąjai akistatai bei tiki, jog pavyks pakartoti pirminį scenarijų.

„Nedvejojame savimi ir tai parodo paskutinės rungtynės – išlaikėme tą tikėjimą, kad galime, tą komandinę dvasią. Žinome, kad albanai pirmose rungtynėse galbūt tinkamai mūsų neįvertino, už ką buvo skaudžiai nubausti, todėl netgi jei jie ir atvažiuos su pykčiu – tai mus dar labiau užves, nes sieksime įrodyti, jog tai nebuvo atsitiktinumas. Sieksime išlaikyti pasitikėjimą savimi, tą norą kovoti ir siekti pergalės. Tuo labiau – žaisime namuose, labai džiugu, kad pagaliau sulauksime ir žiūrovų, tai mums bus papildoma motyvacija. Pasitikime savo jėgomis ir į šitas rungtynes žiūrime labai rimtai“, – užtikrintai kalbėjo daugiausiai rungtynių rinktinėje sužaidęs gynėjas.

Apie pagalbą jaunimui

Saulius Mikoliūnas pasakojo, jog veterano rolė yra padėti jauniems žaidėjams adaptuotis. Pasak žaidėjo, visi praėjo tą etapą, todėl gynėjas nori kuo labiau padėti. „Pats žinau, kuomet buvau jaunas – kartais padarai klaidą ir kitame momente jautiesi nedrąsiai. Tokiuose momentuose pamatai, kad galbūt kažkas padarė klaidą, todėl norisi suteikti jam dar daugiau progų, kad jis nepergyventų, užmirštų, susikoncentruotų į kitą momentą ir nebūtų nusivylęs, o suprastų, kad komanda juo pasitiki ir kitą momentą jis pasirodys geriau“, – teigė S. Mikoliūnas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS