Neįgaliesiems

S. Mikoliūnas apie rekordinį rungtynių skaičių rinktinėje: „Tai turi būti kiekvieno tikslas“

Šiandien Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės laukia pirmas iššūkis – akistata su Kazachstano rinktine taps pirmąją stotele UEFA Tautų lygoje.

Ilgametis rinktinės žaidėjas S. Mikoliūnas pasidalino šio sezono „Žalgirio“ sunkumais, papasakojo apie nacionalinėje rinktinėje sužaistų rungtynių rekordą ir tikslus naujame Tautų lygos etape.

„Žalgirio“ sunkumų pagrindas – pandemija

„Didelę įtaką turi visa COVID-19 situacija, kai sugrįžome į treniruotes žaidėjai patirdavo traumas ir nuolatinė žaidėjų rotacija išmuša iš vėžių. Dėl to sunku tiek treneriui, tiek patiems žaidėjams, kuomet nėra nuolatinio startinio vienuoliktuko, o jis pastoviai keičiasi“, – teigė S. Mikoliūnas.

Europos lygoje – stiprus sirgalių palaikymas

Nors visos UEFA rungtynės vyksta už uždarų durų, Vilniaus „Žalgirio“ sirgaliai rado išeitį – palaikė savo komandą šalia stadiono esančioje aikštelėje. Pasak „Žalgirio“ kapitono, būtent stiprus palaikymas ir sutelkė komandą. „Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ sirgaliai uždegė savo pirotechniką, žalius dūmus, todėl tai pamatęs iš karto pasakiau žaidėjams – fanai kartu su mumis, fanai šalia, jie mus palaiko ir mes turime uždegti tą ugnelę savyje ir siekti pergalės“, – pabrėžė S. Mikoliūnas.

Ilgaamžiškumo paslaptis – kovotojo dvasia

Paklaustas, kur slypi jaunatviško maksimalizmo paslaptis, ilgametis rinktinės žaidėjas išskyrė kovotojo dvasią. „Pas mane yra kovotojo dvasia, didelė energija ir niekada savęs nelaikiau veteranu. Kiekvienoje treniruotėje atsiduodu maksimaliai, o papildomos motyvacijos suteikia azartas ir noras žaisti. Kūnas pradeda vargti kuomet pavargsta galva, todėl manau, kad čia yra esminis dalykas.“

Naujas etapas – naujos viltys

„Kiekvienas naujas etapas suteikia tikėjimą, kad galime pagerinti savo žaidimą ir siekti pergalių. Prie rinktinės prisijungs ir nauji veidai, pagaliau atrasime savyje jėgų ir tikėjimo, kad galime kovoti, galime laimėti ir tikimės, kad atsiras tramplynas mums visiems į gerąjį Lietuvos futbolą.“

Taip pat artėjančiame Tautų lygos turnyre S. Mikoliūnas gali pagerinti rinktinės rekordą bei tapti daugiausiai rungtynių nacionalinėje rinktinėje sužaidusiu futbolininku. Pasak pačio žaidėjo, rekordas nacionalinėje rinktinėje – garbės reikalas. „Man asmeniškai tai yra didelė garbė, tai turėtų būti kiekvieno žaidėjo svajonė, kiekvieno žaidėjo tikslas. Vis dėlto, pačio rekordo labai nesureikšimu, tačiau tai yra labai didelė garbė.“

Prieš akistatą su Kazachstanu Lietuvos rinktinės gynėjas teigė, jog varžovas – įveikiamas. „Kazachstanas tikrai nėra paprastas varžovas, nes „Žalgiriui“ teko ankščiau žaisti prieš „Astanos“ klubą ir žinome, kad jie turi tikrai pajėgių žaidėjų, bet tikime savo jėgomis, žaidžiame namuose – varžovas tikrai įveikiamas ir sieksime trijų taškų.

Tikslai – patys aukščiausi

„Pagrindinis „Žalgirio“ tikslas – tapti A lygos čempionais ir Europos turnyruose pasirodyti kuo geriau. Situacija truputį komplikavome pralaimėję rungtynes prieš „Sūduvą“ ir sužaidę lygiosiomis su „Riteriais“, bet šiuo metu manau, kad A lygos klubai yra panašaus pajėgumo ir jeigu tinkamai nenusiteiksi rungtynėms visi gali atimti iš tavęs taškus. Tikiuosi, kad „Sūduva“ dar suklups, o mes tuo tarpu stengsimes visas likusias rungtynes laimėti“, – išskyrė ilgametis rinktinės žaidėjas.

Rungtynės bus žaidžiamos be žiūrovų, todėl lauksime gausaus jūsų palaikymo stebint transliaciją per LRT PLIUS! Transliacijos pradžia – 18:45 val.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS