S. Mikoliūno rekordu pažymėtose rungtynėse – dramatiškas pralaimėjimas Liuksemburge

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė sekmadienio vakarą užbaigė savo pasirodymą šio sezono UEFA tautų lygos turnyre.

Paskutiniame grupės mače lietuviai išvykoje po paskutinėmis minutėmis praleisto įvarčio 0:1 (0:1) nusileido Liuksemburgo komandai.

Turnyrine prasme šis mačas nieko nebelėmė – dar prieš rungtynes buvo aišku, kad Liuksemburgas bus antras grupėje, o lietuviai turės tenkintis ketvirta pozicija.

Šiame mače lietuviai vertėsi be diskvalifikuotų ir į Liuksemburgą nevykusių Justo Lasicko ir Lino Klimavičiaus.

Rungtynės prasidėjo didesne šeiminikų kamuolio kontrole, tačiau kurį laiką jie iš jos nieko apčiuopiamo neišpešė, o pasiaukojamai besigynę lietuviai blokavo ne vieną varžovų smūgį ir daug darbo Džiugui Bartkui nesuteikė.

Bene rimčiausią progą Liuksemburgo komanda turėjo kėliniui įpusėjus, kai Danelio Sinani smūgį nuo vartų linijos atmušė Benas Šatkus, o pakartotinis oponentų smūgis sudrebino virpstą.

Kėlinys neapsiėjo ir be prastų akimirkų – nesėkmingai su varžovu susidūręs Dominykas Barauskas aikštę paliko ant neštuvų, o jį pakeitė pirmą sykį su vyrų rinktinės marškinėliais žaidęs Natanas Žebrauskas.

Po pertraukos lietuviai atliko porą smūgių galva – Vykinto Slivkos bandymas skriejo vartininkui į rankas, o Edvinas Girdvainis po kampinio mušė greta vartų.

Sužaidus valandą į lietuvių vartus krito įvartis, tačiau po VAR peržiūros Gersonui Rodriguesui buvo užfiksuota nuošalė, smūgis neįskaitytas, o rezultatas toliau liko 0:0.

Taip pat antrame kėlinyje Lietuvos rinktinėje atliktas istorinis keitimas – Saulius Mikoliūnas 100-ąjį sykį apsivilko Lietuvos rinktinės marškinėlius ir pagal šį skaičių tapo pirmuoju futbolininku šalies istorijoje.

Iškart po šio keitimo pavojingą baudos smūgį atliko Arvydas Novikovas, tačiau varžovų vartininkas jį nukreipė į užribį.

Visgi pačioje rungtynių pabaigoje varžovai pasiekė savo – lietuviams nesėkmingai sužaidus gynyboje kamuolį į tinklą nukreipė tas pats G. Rodriguesas.

Per likusį laiką lietuviai rezultato neišlygino ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Rungtynių statistika: Liuksemburgas – Lietuva 1:0 (0:0).

Stade de Luxembourg stadionas, Liuksemburgas, teisėjas – Giorgi Kruashvili (Sakartvelas).

Įvartis: 89 min. Gersonas Rodriguesas (Liuksemburgas).

Įspėti: 2 min. Vincentas Thillis, 78 min. Leandro Barreiro, 90+3 min. Florianas Bohnertas (Liuksemburgas); 15 min. Edvinas Girdvainis, 34 min Vykintas Slivka, 51 min. Paulius Golubickas, 66 min. Fedoras Černychas (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Džiugas Bartkus, Rolandas Baravykas (78 min. Saulius Mikoliūnas), Edvinas Girdvainis, Vykintas Slivka (78 min. Tomas Kalinauskas), Benas Šatkus, Dominykas Barauskas (43 min. Natanas Žebrauskas), Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Paulius Golubickas (71 min. Artūras Dolžnikovas), Arvydas Novikovas, Fedoras Černychas.

Atsargoje: Edvinas Gertmonas, Ignas Plūkas, Artemijus Tutyškinas, Titas Milašius, Deividas Dovydaitis, Linas Mėgelaitis.