Neįgaliesiems

S. Širmelis: „Pavyko išmušti varžovus iš jų įprasto ritmo“

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Saulius Širmelis po pergalingų rungtynių Taline su „Flora“ sakė, kad tokias rungtynes „paleisti“ būtų buvę labai apmaudu.

„Šiandien varžovai nesužaidė geriausių savo rungtynių, kai kurie svarbiausi jų žaidėjai buvo ir pakeisti, pavyzdžiui, Vlasijus Siniavskis. Jis yra vienas komandos lyderių. „Flora“ yra tikrai nebloga komanda, bet mes išmušėme juos iš vėžių. Tai yra mūsų žaidėjų nuopelnas“, – sakė „Sūduvos“ strategas.

Anot S. Širmelio, atsiliekančiosios rolėje atsidūrusią komandą išgelbėjo charakteris ir keitimais pagyvintas žaidimas.

„Vaikinai, kurie žengė į aikštę po keitimo, padarė labai gerą įtaką žaidimui, įnešė energijos. Tiek Eligijus Jankauskas, tiek Domagojus Pušičius, tiek Andro Švrljuga. Tai buvo labai svarbu“, – teigė S. Širmelis.

Vis dėlto antrojo kėlinio pаbaigoje treneris, pasak jo paties, atsidūrė prie širdies smūgio, kai trys varžovai atsidūrė atakoje prieš vieną „Sūduvos“ gynėją.

„Tą situaciją lėmė per didelis noras laimėti, – analizavo mačą S. Širmelis. – Aišku, Ivanas Kardumas išgelbėjo, bet tokie dalykai neturėtų nutikti. Kaip sakydavo buvęs Lietuvos rinktinės treneris Jose Couceiro, jei neįmuši per 85 minutes, pabaigoje jau nebesivaikyk įvarčio, laikykis drausmės. Geriau neprieiti prie tokių eksperimentų. Futbolo žargonu kalbant, paleisti tokias rungtynes būtų labai apmaudu.“

Rungtynių laimėtoją lėmė futbolo loterija vadinama baudinių serija, kuri visada kainuoja itin daug nervų aistruoliams. Tačiau treneris teigė, tuo metu buvęs kiek ramesnis. Pasak S. Širmelio, marijampoliečiai rengėsi treniruotėse tokiam atvejui, tad buvo aišku, kas yra geriausi komandos baudinių atlikėjai. Būtent todėl prieš pat pratęsimo pabaigą į aikštę buvo įleistas Valerijus Šabala.

„Kaip ne keista, buvau gana ramus, nes treneris tokiu atveju nebegali turėti jokios įtakos. Rungtynių metu dar gali kažkiek pašūkauti, ypač kai stadione nėra žiūrovų, o mušant baudinius mažai ką bepadarysi, – apie baudinių seriją sakė S. Širmelis. – Mes mušti baudinius treniravomės, visi žaidėjai buvo pasirengę, bent tie penki, kurie smūgiavo pirmi. Bet kartais psichologija lemia daugiau nei įgūdžiai. Manau, kad čia pirmiausią reikėtų palyginti komandų amžiaus vidurkį. Nors pats vyriausias estų žaidėjas Konstantinas Vasiljevas ir neįmušė. Baudinių serijose daug lemia psichologija, dėl meistriškumo šiuo atveju klausimų būti negali. Visi mūsų žaidėjai labai patyrę, turbūt dėl to ir susitvarkė su nervais.“

FK Sūduva informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS