ŠAFF salės futbolo pirmenybėse – „Saulininko“ komandų triumfas

Šeštadienį baigėsi dar 2018 metais startavusios Šiaulių apskrities salės futbolo pirmenybės „Toyota“ taurei laimėti. Gausiai susirinkusių žiūrovų sukurtoje atmosferoje abiejų lygų čempionai paaiškėjo tik po baudinių serijos – B lygos čempionais tapo FC „Saulininkas B“, o A lygos – FC „Saulininkas-OBLT“.

FINALINĖS DIENOS NUOTRAUKOS

Finalinę dieną – penkios baudinių serijos

Paskutinį salės pirmenybių savaitgalį beveik visose rungtynėse intriga buvo iki pat finalinės sirenos, o net penkeriose rungtynėse prireikė ir 6 metrų baudinių serijos.

B lygoje jau ankščiau buvo aišku, kad vienuoliktoje vietoje liko paskutiniajame ture iš „Adiada B“ komandos vietą finale atėmusi „OGB“ ekipa. Rungtynėse dėl 9-10 vietų susitiko Joniškio „Saned B“ ir FC „Kupsc“. Čia stipresnė buvo pirmoji komanda, kuri paskutinę rungtynių minutę pelnę įvartį bei šventė pergalę rezultatu 6:5 ir „Saned B“ užėmė devintąją vietą.

Vėliau dvejos rungtynės iš eilės baigėsi lygiosiomis bei komandos stojo mušti 6 metrų baudinių. Rungtynėse dėl 7-8 vietų „Žaliūkiai-Grifas“ bei FK „Tetukai“ pagrindinį rungtynių laiką sužaidė rezultatu 3:3, o baudinių serijoje tikslesni buvo FK „Tetukai“, kurie ir užėmė septintąją vietą. Rungtynėse dėl 5-6 vietų tarp FK „Savanoris“ bei FVK „Šiauliai“ finalinė sirena taip pat užfiksavo lygiąsias 1:1, o baudinių serijoje tiksliau smūgiavo FVK „Šiauliai“ komanda, kuri ir iškovojo penktąją vietą.

Vėliau sekė rungtynės dėl žemesnių vietų A lygoje. Vienintelėse dienos rungtynėse dėl A lygos 7-8 vietų nebuvo intrigos ir užfiksuotas triuškinantis rezultatas – FK „Torpeda“ net 14:0 sutriuškino Kelmės FK-VJSM bei užėmė septintąją vietą.

Dėl A lygos mažosios taurės varžėsi FK „Fanai“ bei Joniškio „Saned“. Lygioje kovoje nugalėtojas per pagrindinį laiką nepaaiškėjo, todėl ir čia nugalėtoją sprendė baudiniai. Čia sėkmingiau sekėsi „Saned“ komandai, kuri šventė pergalę, užėmė penktąją vietą bei iškovojo mažąją taurę.

Po šių rungtynių į aikštę jau ruošėsi žengti dėl B lygos trečiosios vietos kovojusios komandos – paskutinę sekundę netikėtos dovanos sulaukę „Tūzai“ bei savo šansą kovoti finale paleidę „Adiada B“ futbolininkai. Nors pastaroji komanda pirmoji išsiveržė į priekį bei turėjo dviejų įvarčių persvarą, antrajame kėlinyje „Tūzai“ perėmė iniciatyvą bei iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 5:2 ir pelnė B lygos trečiosios vietos apdovanojimus.

B lygos finale varžėsi pirmajame ture tarpusavyje susitikusios komandos – FC „Saulininkas B“ bei FK „Uraganas“-„Fanai B“. Pirmajame kėlinyje FC „Saulininkas B“ pelnė du įvarčius bei turėjo užtikrintą persvarą, tačiau tiek pirmajame, tiek antrame kėlinyje FK „Uraganas“-„Fanai B“ pasinaudojo varžovų vartininko klaidomis bei rezultatą išlygino ir intriga į rungtynes grįžo. Abi komandos kūrė pavojingas progas ir bet kuri komanda galėjo pelnyti pergalingą įvartį. Likus minutei iki rungtynių pabaigos „Saulininkas B“ mušė ir 10 metrų baudinį, tačiau varžovų vartininkas jį atlaikė ir iki finalinės sirenos rezultatas išliko lygus – 2:2. Baudinių serijoje „Saulininko B“ komandos vartininkas ištaisė savo klaidas bei atrėmė du baudinius, o jo komandos draugai neklydo bei šventė pergalę šioje baudinių serijoje bei B lygos čempionais tapo FC „Saulininkas B“.

A lygos mažajame finale susitiko praėjusio salės sezono čempionai „ŠSPC-Radviliškis“ bei „Sovli“. Abi komandos šiose rungtynėse tiek pirmavo, tiek ir turėjo vytis savo varžovus. Pirmieji įvartį pelnė radviliškiečiai, vėliau rezultatą išlygino ir antrajame kėlinyje jį savo naudai jau persvėrė „Sovli“. Praėjusių metų čempionai už kelių minučių rezultatą išlygino bei jau atrodė, kad ir šiose rungtynėse prireiks baudinių serijos, tačiau rungtynių pabaigoje lemiamą įvartį pelnė „Sovli“, o iki finalinės sirenos pastaroji komanda užtikrintai gynėsi bei iškovojo pergalę A lygos trečiosios vietos apdovanojimus.

Šiaulių apskrities salės pirmenybių puošmena kaip ir įprasta tapo A lygos finalas. Čia pasikartojo prieš du sezonus vykęs finalas tarp FC „Saulininkas-OBLT“ ir Ginkūnų „Šauliai-Dakaras“ komandų. Daug emocijų sukėlusių rungtynių pirmajame kėlinyje Ginkūnų komanda du kartus buvo išsiveržusi į priekį, tačiau „Saulininkas-OBLT“ abu kartus rezultatą sugebėjo išlyginti. Antrajame kėlinyje susirinkę žiūrovai ir toliau kūrė puikią atmosferą finale, o komandos laukė savų šansų pelnyti pergalingam įvarčiui. Tai galėjo padaryti tiek viena, tiek kita komanda, tačiau paskutinėse atakos stadijose vis pritrūkdavo tikslumo. Visgi, nuaidėjus finalinei sirenai rezultatas švieslentėje degė lygus – 2:2, todėl kaip ir prieš du metus, abi komandos stojo mušti baudinių. „Šauliai-Dakaras“ nerealizavo dviejų savo smūgių, tuo tarpu „Saulininkas-OBLT“ klydo tik kartą ir šventę pergalę baudinių loterijoje bei iškovojo 2018/19 metų Šiaulių apskrities salės futbolo pirmenybių „Toyota“ taurei laimėti A lygos nugalėtojų vardą!

Apdovanoti geriausi žaidėjai

Kiekvienai pirmenybėse dalyvavusiai komandai dar prieš pirmenybes Šiaulių apskrities futbolo federacija padovanojo po „Adidas“ futsal kamuolį, o po kiekvieno turo buvo apdovanojami ir naudingiausi kiekvieno turo žaidėjai. Paskutiniajame ture B lygoje tokiu tapo Petras Budrys („OGB“), o A lygoje Vytautas Mituzas („Šauliai-Dakaras“).

Po abiejų lygų finalų buvo surengti ir atskiri lygų apdovanojimai, kuriuos įsteigė oficialus „Toyota“ atstovas Šiauliuose „Sovli“ bei Šiaulių apskrities futbolo federacija. Pirmiausiai buvo apdovanoti B lygos laureatai ir pradėta nuo asmeninių apdovanojimų ir geriausių pozicijų žaidėjų:

Geriausias B lygos vartininkas – Vaidas Dambrauskas (FK „Uraganas“-„Fanai B“)

Geriausias B lygos gynėjas – Vitalijus Daniličevas (FC „Saulininkas B“)

Geriausias B lygos puolėjas – Dainius Misevičius („Tūzai“)

Rezultatyviausias B lygos žaidėjas – Kęstutis Kucevičius (FC „Saulininkas B“, 18 įvarčių)

Taip pat komandoms be iškovotų pirmenybių taurių ir medalių buvo įteikti ir „Hummel“ čekiai – „Tūzams“ šimto, FK „Uraganas“-„Fanai B“ komandai – dviejų šimtų, FC „Saulininkas B“ ekipai – trijų šimtų eurų.

Po A lygos finalo buvo surengti šios lygos apdovanojimai. Taip pat buvo pradėta nuo asmeninių prizų:

Geriausias A lygos vartininkas – Ramūnas Janušauskas („Sovli“)

Geriausias A lygos gynėjas – Marius Baziulis (FC „Saulininkas-OBLT“)

Geriausias A lygos puolėjas – Vytautas Mituzas („Šauliai-Dakaras“)

Rezultatyviausias A lygos žaidėjas – Deividas Dargužas („ŠSPC-Radviliškis“, 20 įvarčių)

Kaip ir B lygoje, taip ir A lygoje prizininkams buvo įteikti „Hummel“ čekiai – „Sovli“ šimto, „Šauliai-Dakaras“ – dviejų šimtų, FC „Saulininkas-OBLT“ – trijų šimtų eurų.

Šiaulių apskrities futbolo federacija dėkoja „Toyota“ atstovams Šiauliuose „Sovli“, Tadui Ožinskui, Gintautui Petrauskui bei V. Butkevičiaus ir kompanija įmonei už įsteigtus prizus bei visoms dalyvavusioms komandoms!