Neįgaliesiems

Salės futbolo taisyklių pasikeitimas

Jau šį savaitgalį Prienuose keturių komandų turnyre paaiškės du paskutiniai naujojo futsal A lygos sezono dalyviai.

Alytaus „Alytis“, Alytaus „Dainava“, „Klaipėdos City“ ir „Radviliškis“ dėl dviejų kelialapių varžysis rato sistema. Bus sužaistos šešerios rungtynės, kurios vyks pagal atnaujintas futsal taisykles.

„FIFA teisėjas Šarūnas Tamulynas tiek būsimo savaitgalio dalyvius, tiek futsal taurės dalyvius apie pasikeitimus jau informavo. Artimiausiu metu su taisyklių pasikeitimais bus supažindinti ir kiti klubai. Reikia pripažinti, kad tų pasikeitimų ne tiek ir mažai“, – sakė Lietuvos futsal ir paplūdimio asociacijos direktorius Vytenis Kazlauskas.

Nuo šiol aikštėje aikštėje matysime papildomą liniją, kuri žymės galimą vartininko išėjimą iš vartų dešimties metrų baudinio atveju. Vartininkui palietus šią liniją, taisyklė bus pažeista ir varžovams nerealizavus baudinio, jo procedūra bus pakartota.

Taip pat nuo šiol vartai nebegalės būti įtvirtinti, o su tuo susijusi ir dar viena naujovė – įvarčio fiksavimas. Pajudėjus vartus, pažeidimu bus vertinami tik tie atvejai, kai virsptas visiškai nelies linijos.

„Dar viena naujovė tokia, kad jeigu vartai pajudėjo netyčia ar iš savo vietos sąmoningai buvo pajudinti besiginančios komandos žaidėjų ar vartininko dar prieš kamuoliui kertant vartų liniją, teisėjai vis tiek įskaito įvartį. Tiesa, tokie sprendimai priimami tik tuo atveju, jei kamuolys akivaizdžiai nebeturėjo galimybės atsitrenkti į virpstą, o tikrai būtų įskriejęs į vartus.

Jei vartai pajudėjo netyčia ar sąmoningai buvo pajudinti puolančiosios komandos žaidėjų, įvartis nėra įskaitomas. Jei vartai buvo pajudinti netyčia – skiriamas ginčo kamuolys, jei tai buvo sąmoningas puolančiosios komandos veiksmas – laisvas smūgis besiginančios komandos naudai bei geltona kortele prasižengusiam žaidėjui“, – naujos taisykles subtilybes pasakojo Š. Tamulynas.

Nuo šiol futsal rungtynėse nebematysite atvejų, kai žaidėjai vieni kitiems perduoda savo skirtukus. Dėl COVID 19 pandemijos taisyklėse taikomi laikini pakitimai – visi komandos žaidėjai privalo turėti savo skirtukus. Be to, apšilimo procedūrą galės atlikti ne daugiau nei penki atsarginiai žaidėjai.

„Svarbi nauja taisyklė ir dėl kėlinio ar rungtynių pabaigos. Nuaidėjus signalui, rungtynės bus stabdomos tą pačią akimirką, nepriklausomai nuo to, ar teisėjas užfiksavo dvikovos ar kėlinio pabaigą. Tarkime, kad iki signalo buvo atliktas smūgis, tačiau į vartus kamuolys įskriejo pasibaigus laikus, įvartis įskaitytas nebus. Išimtys taikomos tik šešių ar dešimties metrų baudiniams. Ši procedūra gali būti atliekama jau pasibaigus rungtynių laikui“, – pasakojo Š. Tamulynas.

Naujajame sezone pasikeitė ir 8 taisyklė. Nuo šiol pradinis smūgis galės būti įžaistas bet kuria kryptimi, o pradinį smūgį atliekantis žaidėjas galės stovėti ir varžovų aikštės pusėje. Kaip ir didžiajame futbole įvartis galės būti pelnytas tiesiogiai pradiniu smūgiu.

Ginčo kamuolys bus atiduodamas konkrečiai komandai. Visi kiti abiejų komandų žaidėjai privalės laikytis mažiausiai dviejų metrų atstumo.

„Dar viena labai svarbi ir, sakyčiau, labai sudėtinga taisyklė dėl žaidimo ranka. Pagal atnaujintas taisykles, atakuojančiai komandai visi kamuolio pataikymai į ranką fiksuojami kaip žaidimas ranka. Atakuojančia komanda vadinama net ir ta, kuri po kamuolio pataikymo į ranką išvystė perspektyvią ataką.

Pateiksiu pavyzdį iš įvykusių rungtynių tarp Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių. Tuomet prancūzui kamuolys pataikė į ranką prancūzų baudos aikštelėje. Teisėjas nefiksavo, o prancūzai netrukus įmušė įvartį. Pagal naujas taisykles, epizodas turėtų būti sugrąžintas atgal, įvartis neskaitomas ir į prancūzų vartus skiriamas šešių metrų baudinys“, – pasakojo Š. Tamulynas.

Į futsal taisykles atkeliauja ir didžiajame futbole taikomi principai. Pavyzdžiui, baudos smūgio metu puolančios komandos žaidėjas turės laikytis bent metro atstumo nuo dviejų ir daugiau žaidėjų statomos sienelės.

Smūgis nuo vartų laikomas įvykusiu, kai vartininkas paleidžia kamuolį iš rankų ir kamuolys akivaizdžiai pajuda/paskrenda. Besiginančios komandos žaidėjui nuo šiol nebūtina palikti baudos aikštelės, tačiau varžovų žaidėjai privalo likti už baudos aikštelės ribų iki tol, kol kamuolys paleidžiamas iš rankų.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS