Neįgaliesiems

„Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių futbolo lygos dalyviai džiaugiasi konkurencingu sezonu

2023–2024 metų „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos (EJL) sezonas pasiekė pirmosios pusės pabaigą, tad kviečiame susipažinti su čempionato peripetijomis ir turnyro komandų rikiuotėmis. Šiame sezone čempionatas subūrė 36 komandas, kurios paskirstytos į trijų amžiaus grupių divizionus.

Pavasarį ekipų lauks ne tik čempionato antroji pusė, bet ir inovatyvūs pokyčiai turnyro lentelėse, pritaikius kitose Europos šalyse išbandytą formatą. Dėka čempionato rėmėjo „Samsung Galaxy Watch“, futbolo aistruoliams sudarytos dar geresnės sąlygos sekti geriausių šalies jaunimo komandų pasirodymus.

Svarus „Samsung Galaxy Watch“ indėlis į jaunimo futbolo sklaidą

Nuo 2021 metų gegužės mėnesio prie Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) rėmėjų prisijungė pasaulyje lyderiaujanti technologijų bendrovė „Samsung“. Bendrovės prekės ženklas „Samsung Galaxy Watch“ tapo neatsiejama Elitinės jaunių lygos dalimi – ne tik dėl sąsajos su čempionato pavadinimu, bet ir bendrų pastangų populiarinti Lietuvoje futbolą tarp jaunimo bei skatinti sportišką ir sveiką gyvenseną išmaniųjų technologijų pagalba.

Įpusėjus dabartiniam čempionato sezonui, čempionato aistruoliai galėjo išvysti net 12 aukštos kokybės tiesioginių transliacijų, įamžintų futbolas.tv platformoje, po kurių buvo parengti reportažai su įdomiausiais rungtynių momentais ir žaidėjų ar trenerių komentarais. Visa tai tapo įmanoma dėl nuoseklaus „Samsung Galaxy Watch“ rėmimo.

Pažymėtina, kad sezono pabaigoje geriausiai parodžiusiems futbolininkams per apdovanojimų ceremoniją yra įteikiami „Samsung Galaxy Watch“ įsteigti prizai – išmanieji laikrodžiai bei ausinės. Pastaraisiais metais futbolininkų pagerbimas vyko „Vilnius Grand Resort“ komplekse.

„Šio sezono pradžia nuteikia gana optimistiškai, kadangi visuose divizionuose vyksta atkakli kova dėl patekimo į stipriausiųjų šešetą, o dėka mūsų rėmėjo „Samsung Galaxy Watch“ galime surengti reguliariai daugiau tiesioginių transliacijų, atskleisdami padidėjusią rungtynių geografiją. Jas rodydami per nemokamą futbolas.tv platformą pritraukiame dar daugiau auditorijos, kuri gali įvertinti mūsų talentingiausių jaunųjų žaidėjų pasirodymus“, – kalbėjo LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis.

EJL U18 divizionas – galimybė atstovauti Lietuvai UEFA Jaunimo lygoje

„Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos prestižas dar labiau pakilo, kai atsirado galimybė deleguoti vyriausiojo diviziono čempionus į UEFA Jaunimo lygą. 2021 ir 2022 metais europiniame turnyre debiutavo Vilniaus „Žalgiris“, o šiemet šios garbės sulaukė Klaipėdos FM. Klaipėdiečiams teko neeilinė patirtis jau pirmajame etape susidurti su stipriausia visos Europos jaunimo komanda – „AZ Alkmaar“.

Šiame sezone EJL U18 divizione verda įtempta kova, kadangi futbolininkai suvokia, kad pirmos vietos kaina – tai ne tik Lietuvos čempionų titulas, bet ir debiutas UEFA Jaunimo lygoje. Šiuo metu divizione pirmauja Panevėžio miesto atstovai, o 30 taškų ribą yra peržengusios dar 5 komandos – FA „Šiauliai“-ŠSG, Kauno „Be1 NFA“, Vilniaus FK „Žalgiris“, „Kauno Žalgirio“ FA ir Vilniaus Talentų FA-FK „Riteriai“.

Komandų rikiuotė po 16 turų: FA „Panevėžys“-PRSSG – 35 taškai, FA „Šiauliai“-ŠSG ir „Be1 NFA“ – po 32 t., FK „Žalgiris“ – 31 t., „Kauno Žalgirio“ FA ir Talentų FA-FK „Riteriai“ – po 30 t., FK „Garliava“ – 26 t., Marijampolės FC – 22 t., Klaipėdos FM – 20 t., FC „Hegelmann“ – 15 t., FA „Tauras“ – 9 t., „Vilnius Football Academy“ – 6 t.

„Be1 NFA“ ir „Žalgirio“ ir ginčas dėl aukso medalių persikėlė į EJL U16 divizioną

Praeitame sezone iki pat paskutinio turo truko Kauno „Be1 NFA“ ir sostinės žalgiriečių kova dėl aukso medalių U15 divizione. Šiemet šios komandos rungiasi jau U16 divizione bei ir toliau demonstruoja savo pranašumą prieš likusias ekipas. Lyderiaujantis „Žalgiris“ iškovojo net 45 taškus iš 48 galimų, o kauniečiai nuo pirmos vietos atsilieka vos 2 taškais.

Kol kas realiausios pretendentės į šio diviziono bronzos medalius yra trys sostinės komandos – Vilniaus BFA, VFA „Geležinis vilkas“ ir „Vilnius Football Academy“. Gerus šansus pakilti turnyro lentelėje dar išlaiko Gargždų FK „Banga“, Vilniaus A. Narbekovo FA ir Klaipėdos FM.

Komandų rikiuotė po 16 turų: FK „Žalgiris“ – 45 taškai, „Be1 NFA“ – 43 t., Vilniaus BFA – 33 t., VFA „Geležinis vilkas“ – 32 t., „Vilnius Football Academy“ – 26 t., FK „Banga“ ir A. Narbekovo FA – po 24 t., Klaipėdos FM – 23 t., Talentų FA-FK „Riteriai“ – 17 t., FA „Panevėžys“-PRSSG ir FA „Dainava“ – po 10 t., FA „Šiauliai“-ŠSG – 1 t.

Įvairių miestų jaunimas sėkmingai konkuruoja jauniausiame divizione

Plačiausią geografinį tinklą aprėpia EJL U15 divizionas, kurį dar labiau praplėtė čempionate debiutavusios Mažeikių „Atmosferos“ ir „Utenos Utenio“ komandos.

Sužaidus pirmąją sezono pusę, divizione pirmauja Vilniaus BFA vaikinai, tačiau jų atotrūkis nuo artimiausių persekiotojų iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Marijampolės ir Šiaulių nėra ženklus, tad pavasarį galima tikėtis rimtų permainų lenktynėse dėl medalių.

Komandų rikiuotė po 16 turų: Vilniaus BFA – 43 t., FK „Žalgiris“ – 40 t., Klaipėdos FM – 37 t., „Kauno Žalgirio“ FA – 35 t., Marijampolės FC – 28 t., FA „Šiauliai“-ŠSG – 27 t., Talentų FA-FK „Riteriai“ ir FK „Atmosfera“ – po 19 t., FA „Panevėžys“-PRSSG – 17 t., „Vilnius Football Academy“ – 14 t., FK „Aidas“ – 5 t., FK „Utenos Utenis“ – 4 t.

Jaunimo komandų pajėgumo augimas bei kas jų lauks pavasarį?

Išaugusį Lietuvos futbolo klubų ir akademijų komandų pajėgumą atskleidžia ne tik intensyvi kova nacionalinėse pirmenybėse, bet ir puikūs lietuvaičių pasirodymai Baltijos jaunimo futbolo lygoje. Praeitų metų debiutinio sezono nugalėtoja tapo Vilniaus BFA U15 komanda, o šiemet čempionų taurę iškėlė Kauno „Be1 NFA“.

Šiame klubiniame turnyre atstovauti Lietuvai gali po 4 komandas iš U15 ir U16 amžiaus grupės. Jame varžosi ir bendraamžių komandos iš Latvijos ir Estijos. Vasario mėnesį prasidės trečiasis Baltijos lygos sezonas, kuriame taip pat dalyvaus „Samsung Galaxy Watch“ Elitinėje jaunių lygoje tobulėjantys žaidėjai.

Kovo mėnesio viduryje, po žiemos pertraukos, į stadionus sugrįš visos „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos komandos. Jų lauks 6 turai, po kurių pasibaigs antrasis ratas ir čempionatas suskils į dvi grupes dėl 1–6 vietų bei 7–12 vietų. Grupėse komandos tarpusavyje susitiks po vieną kartą, o galutinė komandų rikiuotė paaiškės birželio mėnesį.

Pažymėtina, kad po antrojo rato kiekvienos komandos pelnyti taškai bus padalinti perpus, tokiu būdu užtikrinus, kad ir likusi sezono pusė būtų intriguojanti – tiek komandoms kovojant dėl apdovanojimų, tiek dėl išlikimo.

„Apibendrinus jau sužaistą sezono dalį, noriu pasidžiaugti Lietuvoje išaugusiu futbolininkų skaičiumi bei, kad Elitinėje jaunių lygoje sudarytos puikios sąlygos tobulėti, o klubų komandos tapo labiau konkurencingos bei profesionalios. Dėl tokios sportinės konkurencijos kyla bendras Lietuvos futbolo lygis ir tą pagrindžia mūsų jaunųjų futbolininkų pergalės tarptautiniuose turnyruose. Su „Samsung Galaxy Watch“ būtent tokios pažangios futbolo aplinkos bei dėmesio į individualų žaidėjų ugdymo procesą ir siekėme“, – teigė LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis.

Autorius – Robertas Každanas / LFF.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS