Neįgaliesiems

San Marino ekipa – pirmą kartą kontrolinėse rungtynėse sutinkamas varžovas

Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė jau penktadienį sužais pirmąsias iš dviejų kontrolinių kovo mėnesio rungtynių. Valdo Ivanausko auklėtinių laukia akistata su San Marino nacionaline komanda.

Tiesioginę rungtynių transliaciją penktadienį nuo 21.45 val. stebėti galėsite LRT PLIUS kanalu bei portale LRT.lt.

Nors San Marino futbolo federacija įkurta buvo dar 1931-aisiais, tačiau ilgą laiką nebuvo šalį reprezentuojančios rinktinės. Šios ištakomis laikomi 1986 metai, kada San Marino futbolininkai sužaidė neoficialias draugiškas rungtynes su Kanados olimpine futbolo komanda. Po poros metų San Marinas buvo priimtas į UEFA ir FIFA ir pradėjo dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatų atrankos turnyruose.

Atrankoje į 1992-ųjų Europos čempionatą San Marinas pralaimėjo visus mačus ir pelnė tik vieną įvartį, pasižymėję mače su Rumunija, o vėliau startavo 1994-ųjų pasaulio čempionato atrankoje, kur užfiksavo vieną istorinį to meto rekordą.

1993-aisiais paskutiniame atrankos mače jie susitiko su Anglijos rinktine, kur būtent San Marino ekipa pelnė greičiausią tuo metu įvartį pasaulio čempionato atrankos istorijoje, kai Davide Gualtieri kamuolį į Davido Seamano ginamus vartus pasiuntė vos po 8,3 sekundės. Tiesa, anglai tą mačą vis tiek laimėjo 7:1.

D. Gualtieri rekordas laikėsi daugiau nei dvidešimt metų, kol 2017-aisiais jį pagerino Belgijos rinktinės puolėjas Christianas Benteke, į Gibraltaro vartus įmušęs per 8,1 sekundės.

Bene prasčiausiai San Marinui susiklostė atrankos į 1998-ųjų pasaulio čempionatą bei 2004-ųjų Europos čempionatą, kur jie ne tik pralaimėjo visus žaistus susitikimus, tačiau ir neįmušė nė vieno įvarčio.

Pirmąją ir istorinę pergalę San Marino ekipa, po daugiau nei 70 bandymų, iškovojo 2004-aisiais draugiškame mače su Lichtenšteino komanda, kai laimėjo 1:0. Visgi tai buvo veikiau nedidelis blyksnis, mat po poros metų, atrankoje į 2008-ųjų čempionatą, San Marinas namuose net 0:13 pralaimėjo Vokietijos rinktinei, o tai išlieka didžiausias visų laikų pralaimėjimas Europos čempionatų atrankos istorijoje.

2014-ųjų rudenį San Marinas be įvarčių išsiskyrė su Estija ir taip iškovojo pirmą savo tašką Europos čempionatų atrankos istorijoje.

San Marino nacionalinė rinktinė visas savo namų rungtynes žaidžia Seravalėje esančiame stadione, kuris buvo atidarytas dar 1969-aisiais.

Stadionas talpina daugiau nei 6,5 tūkstančio sirgalių, o jame praeityje yra žaidusios tokios komandos, kaip Anglija, Vokietija, Ispanija ar Nyderlandai.

Bene didžiausia šalies futbolo legenda galima vadinti puolėją Andy Selva, mat jis yra tiek sužaidęs daugiausiai rungtynių su San Marino rinktinės marškinėliais (73), tiek ir įmušęs daugiausiai įvarčių (8).

Praeityje ir žinomuose Italijos klubuose, kaip SPAL ar „Sassuolo“, rungtyniavęs futbolininkas rinktinėje nebežaidžia nuo 2016-ųjų, o dabar San Marine dirba treneriu.

Dabartinis San Marino rinktinės treneris – Fabrizio Constantini. Jis pagrindinės rinktinės vairą perėmė praėjusių metų pabaigoje, o iki tol kurį laiką dirbo šalies vaikinų (iki 21 metų) rinktinės vyriausiuoju treneriu.

Tai bus pirmasis kontrolinis mačas tarp San Marino ir Lietuvos komandų, o oficialiose rungtynėse ekipos susitiko keturis kartus ir visus keturis kartus savo pranašumą įrodė Lietuvos rinktinė.

Atrankoje į 2006-ųjų pasaulio čempionatą lietuviai namie laimėjo 4:0 (tada Lietuvai du įvarčius pelnė Edgaras Jankauskas, po vieną pradėjo Tomas Danilevičius ir Andrius Gedgaudas), o atsakomajame mače lietuviai dar sykį įrodė savo pranašumą, laimėję rungtynes 1:0. Tą kartą pergalingo įvarčio autoriumi tapo Deividas Česnauskis.

Dar du kartus Lietuva ir San Marinas susitiko atrankoje į 2016-ųjų Europos čempionatą, tada irgi abu kartus stipresnė buvo Lietuvos rinktinė.

Išvykoje lietuviai laimėjo 2:0 (įvarčius tada mušė Deivydas Matulevičius ir Arvydas Novikovas), o namuose buvo pasiekta pergalė 2:1, o tiksliais smūgiais pasižymėjo Fedoras Černychas ir Lukas Spalvis.

Taip pat skaitykite:

Patvirtintas nacionalinės rinktinės sąrašas kontrolinėms rungtynėms su San Marinu ir Airija

San Marinas paskelbė sudėtį, su kuria stos į kovą prieš Lietuvos komandą

Airijos sudėtyje mačui prieš lietuvius – ne vienas „Premier“ lygos futbolininkas

Vyrų rinktinė pradeda treniruočių stovyklą, sudėtyje – priverstiniai pokyčiai

V. Ivanauskas: „Kiekvienas žaidėjas mums yra labai svarbus“

Traumas užnugaryje palikęs P. Golubickas: „Be sunkių pralaimėjimų nebūna didelių pergalių“

Į San Mariną atvykusi Lietuvos rinktinė surengė pirmąją treniruotę

FSGC nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS