Neįgaliesiems

Saulius Mikoliūnas: Nuo meilės iki neapykantos Škotijoje ir neįtikėtinos istorijos apie V. Romanovą

Ketvirtasis Lietuvos futbolo tinklalaidės „Football O‘clock“ svečias – legendinis Lietuvos futbolininkas, dabartinis rinktinės kapitonas bei daugiausiai rungtynių nacionalinėje rinktinėje sužaidęs futbolininkas Saulius Mikoliūnas.

Per savo ilgą karjerą S. Mikoliūnas matė ir šilto, ir šalto – futbolininkas patyrė meilę ir neapykantą Škotijoje, sulaukė paties Roberto Martinezo dėmesio, gavo diskvalifikaciją už konfliktą su teisėju ir turi sukaupęs pilną kraitį istorijų, susijusių su skandalinguoju Vladimiru Romanovu.

Kaip V. Romanovas su futbolininku boksavosi

Saulius Mikoliūnas antro tūkstantmečio pradžioje sulaukė tuometinio „FBK Kaunas“ vadovo V. Romanovo skambučio. Verslininkas skambino su vieninteliu tikslu – pakviesti S. Mikoliūną į Kauno komandą. Siekdamas įtikinti futbolininką, pastarasis užsiminė, jog planuoja įsigyti dar ir Škotijos klubą, kuriame lietuvis turės galimybę pasirodyti. Būtent „Hearts“ klube ir įvyko skandalingoji istorija, kuomet V. Romanovas į bokso dvikovą iškvietė savo klubo puolėją – Romaną Bednarą.

„Jis (V. Romanovas) kaip, neblogai boksuodavosi. Mes buvome treniruočių stovykloje Austrijoje ir žaidėme su Austrijos „Vienna“ komanda. Ir ten nuvykę… Kažkas ten gavosi, kad toks čekų futbolininkas Romanas Bednaras, nežinau kas ten įvyko, bet V. Romanovas jam pasiūlė pasiboksuoti. Nupirko pirštines, viską, ir paskui po rungtynių, ten prie autobuso – mes apstoję, kameros ten filmuoja, nes kaip tik V. Romanovas apie save, aš nežinau, dokumentinį filmą kūrė ar ką.

Na ir jie pradėjo boksuotis, ir iš tikrųjų, taip neblogai. Tas žaidėjas galvoja, na vis tiek, V. Romanovas nedidelio ūgio, o jis puolėjas, buvo stambesnis – ir aš matau, kad jis tik ginasi, jis nenori duoti. Nu prezidentui duosi, galvojo viskas, bus pendelis ir būsi iš komandos išspirtas. Ir V. Romanovas padarė apgaulingą judėsį ir tokį tik POOOF – toks garsas, į slyvą kaip davė. Mes tada labai visi juokėmės ir tikrai traukėme per dantį tą čekų futbolininką“, – šypsojosi S. Mikoliūnas.

Škotų pyktis

2007 metų rugpjūčio 8 dieną „Hampden Park“ stadione vyko atrankos į Europos futbolo čempionatą rungtynės tarp Škotijos ir Lietuvos rinktinių. Tose rungtynėse pergalę šventė svečiai, tačiau Sauliui Mikoliūnui tai buvo pabaigos pradžia Škotijoje.

Antro kėlinio pabaigoje S. Mikoliūnas veržėsi į varžovų baudos aikštelę, išvengė kontakto su varžovu, tačiau galiausiai krito ant vejos. Teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį į Škotijos rinktinės vartus – stadione kilo kurtinantis triukšmas, o škotų rinktinės lyderio Darreno Fletcherio pasiaiškinimas teisėjo neįtikino. Prie kamuolio stojęs Tomas Danilevičius realizavo baudinį bei išlygino rezultatą.

Jau po rungtynių, S. Mikoliūnas sulaukė diskvalifikacijos už vaidybą. Tuomet tai buvo beprecendentis įvykis Europos futbole. Kaip pasakojo pats futbolininkas, grįžus į klubinį sezoną jis susidūrė su neįtikėtinu škotų teroru.

„Buvo daug spaudimo, „Hearts“ fanai mane visą laiką palaikė, buvo už mane, tą situaciją jie pamiršo ir viskas, mane palaikė. Bet ten kitur kur nuvažiuoji, į kitus stadionus, ir kai tave jau pristatinėja, sako tavo pavardę ir visas stadionas booooo, kokiam „Celtic“ stadione, ten 60 tūkstančių, sako Mikoliūnas ir visi booooo, tik kamuolį gauni – booooo, visas stadionas ūžia. Bet aišku, užsiauginau tą storą odą, tas padėjo užsigrūdinti, bet nelabai gražiai pradėjo rašyti media – f@@@ing little rat, straipsnyje parašyta f@@@ing little rat ir mano nuotrauka. Galvoju, va čia jau smagu. Bet po to aš jau nekreipdavau dėmesio į tokius dalykus, bet kai pamačiau jau, tiksliau, susidūriau su tokiais atvejais, kai tikrai mane kerta per kojas ir turėtų būti skiriamas šimtaprocentinis 11 metrų baudinys, o ant manęs subėga priešininkų komandos žaidėjai ir tu ten, diver‘is, o  teisėjas man už tai duoda geltoną kortelę, nu tai po to jau kažkaip galvoju viskas, reikia krautis lagaminus ir ieškot laimės kitur“, – pasakojo S. Mikoliūnas.

Dar daugiau S. Mikoliūno išgyvenimų bei negirdėtų istorijų išgirsite tinklalaidėje „Football O‘clock“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS