Neįgaliesiems

Šeimų futbolo šventė keliauja po Lietuvos istorinių asmenybių gimtines

Šeimų futbolo šventė „Vieninga šeima“ organizuojama nuo 2010 metų, visą laiką vykdavo futbolo stadione, aikštyne ar manieže.

Nuo 2019 metų šeimų futbolo šventė pradėjo keliauti po įvairias Lietuvos istorines vietas: dvarus (Paežerių, Aštriosios Kirsnos, Ilguvos, Kidulių, Žemosios panemunės dvarai), pilis (Raudonės, Siesikų pilys), muziejai (Maironio, Vaikų ir literatūros, Skriaudžių, Juozo Lukšos-Daumanto, Salomėjos Nėries ir Bučo namo muziejai, Šilinės smuklė), Lietuvos istorinių asmenybių gimtinėse (Jono Basanavičiaus, Jono Jablonskio, Maironio, Stasio Girėno).

Renginyje šeimos žaidžia su  pirmo dydžio kamuoliu į netradicinio dydžio vartus. Visų rungtynių metu šeimos nariai atrpusavyje priiminėja sprendimus, taip skatinant garbingo žaidimo principus. Per įvykusius 32  renginius sudalyvavo daugiau kaip 100 šeimų iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių, kaimų.

Šiais metais pirmasis šeimų futbolo šventės etapas įvyko Jono Jablonskio gimtinėje, o birželio 3 dieną antrasis etapas įvyko Maironio tėviškėje, bet kelionė tuo nesibaigė ir trečias – finalinis – etapas įvyko lakūno Stasio Girėno gimtinėje.

Maironio tėviškės muziejininkės Vita Andrulienė ir Rita Paškauskienė prieš prasidedant futbolo varžyboms, papasakojo daug įdomių faktų apie poeto Maironio gyvenimą, aprodė sodyboje esantį muziejų, sode augančią pušį, kuri mena poeto jaunystę.

Po atkaklių  ir emocingų futbolo varžybų antrojo etapo nugalėtojais tapo kauniečiai Stankaičiai, antrą vietą užėmė Karpavičiai iš Ringaudų, trečiosios vietos taurę iškovojo vilniečiai Buteniai.

„Šeštadienį Maironio tėviškėje Bernotuose išskirtinėje istorinėje vietoje smagiai ir darniai laiką leido šeimos, žaisdamos futbolą. Turėjome puikią progą pasimėgauti jų uždegančiu bendravimu. Džiugu, kai poeto tėviškę atranda vis įvairesnių pomėgių žmonės“, – po renginio pasakojo Maironio tėviškės muziejininkė Vita Andrulienė.

„Pirmą kartą dalyvaujame tokioje šeimų futbolo šventėje, grįžtame į Lietuvą kelis kartus per metus, tad mums buvo įdomu išbandyti savo jėgas žaidžiant futbolą, o dar tai, kad turėjome galimybę aplankyti Lietuvos istorinių asmenybių gimtines ir tėviškes, buvo kažkas neįprasto. Nors futbolą teko žaisti tik jaunystėje, tačiau čia buvo puiki galimybė prisminti savo išmoktus futbolo įgūdžius“, – savo įspūdžiais dalinosi iš Vokietijos atvykusi Danutė Braun.

Aplankius ir sužaidus visas varžybas Maironio tėviškėje, visos šeimos patraukė į Stepono Girėno gimtinę, kur juos svetingai pasitiko muziejininkė Lina Gudeliūnienė. Paruošus futbolo aikšteles prie sodybos, visos šeimos pasinėrė į užburiantį futbolo sūkury.

Sužaidus visoms šeimoms viena su kita, paaiškėjo , kad Stasio Girėno gimtinėje pirmos vietos taurę iškovojo Švedai iš Ringaudų, antros vietos taurę iškovojo Stankaičiai iš Kauno, trečiąją vietą užėmė kauniečiai Karišauskai.

„Džiaugiuosi už sukurtą futbolo šventę Stasio Girėno gimtinėje-muziejuje. Tiek daug šurmulio, juoko bei sportinio azarto muziejuje seniai nebuvo. Noriu palinkėti visokeriopos sėkmės tęsiant šią šeimų futbolo šventės tradiciją po istorines vietas“, – džiaugėsi šventės akimirkomis muziejininkė Lina Gudeliūnienė.

Susumavus visų etapų rezultatus paaiškėjo, kad nugalėtojais tapo kauniečių Stankaičių šeimyna surinkusi 28 taškus, tiek pat surinkę Karišauskai iš Kauno užėmė antrąją vietą, trečiosios vietos prizai atitetko ringaudiškių Švedų šeimynai – 26 taškai. Šeimos apdovanotos taurėmis ir medaliais, kuriuos įsteigė Kauno apskrities futbolo federacija ir „Automatikos biuras“.

„Džiaugiamės, jog galime prisidėti prie šios šeimų futbolo šventės, joje dalyvauti su šeima, išmėginti savo jėgas futbolo aikštelėje, susipažinti ne tik su savo krašto istorija, bet ir su šeimomis. Tai puikus laisvalaikio praleidimas visiems kartu su šeima, bei draugais“, – po renginio kalbėjo „Automatikos biuro“  direktorius Ramūnas Švedas.

Trejuose etapuose dalyvavo šeimos iš Marijampolės (Svirupskiai, Daminaičiai), Ringaudų (Švedai, Karpavičiai), Kauno (Stankaičiai, Karašauskai), Vilniaus (Buteniai), Mokolų (Zubrickai), Braun (Kofering, Vokietija).

Renginio draugai: Maironio tėviškės muziejus, Stasio Girėno gimtinė – muziejus, Lietuvos masinio futbolo asociacija, Kauno apskrities futbolo federacija, „Automatikos biuras“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS