Neįgaliesiems

Sekmadienį – „Spark Energy“ moterų A lygos startas

Paskutinį kovo sekmadienį startuos Lietuvos moterų futbolo čempionatas. Kaip ir praėjusį sezoną, jis pavadintas generalinio rėmėjo „Spark Energy“ vardu. Panašumų su 2021 metais yra ir daugiau – lygoje žais 6 komandos, čempionatas bus vykdomas 4 ratais, iš viso komandos sužais po 20 rungtynių.

Čempiono titulą, kaip ir pastaruosius du dešimtmečius, gins Šiaulių „Gintros“ klubas. „Kauno Žalgirį“ ir „Utenos Utenį“ lygoje pakeitė Kauno rajono „Hegelmann“ ir Joniškio „Saned“. Pažymėtina, kad visų čempionato dalyvių tikslai yra arba auksas, arba prizinė vieta.

Čempionato atidarymo rungtynes įvyks šį sekmadienį nuo 15 valandos Gytarių stadione tarp „Gintra“ ir „Hegelmann“ komandų.

Naująjį sezoną „Spark Energy“ moterų A lyga pasitinka su šūkiu „Istorijas kuriame kartu!“. Šio sezono metu bus pasakojomos įkvepiančios lygoje rungtyniaujančių moterų ir merginų istorijos, jų futbolininkių kelias. Šis šūkis kviečia įsitraukti futbolo sirgalius ir tapti moterų futbolo istorijų dalimi.

Šiemet Lietuvos moterų futbolo bendruomenės laukia dvigubai daugiau tiesioginių rungtynių transliacijų per Lietuvos futbolas „Youtube“ kanalą. Nuo balandžio mėnesio planuojama transliuoti po vieną susitikimą iš kiekvieno turo.

Šiaulių „Gintra“

Šiemet futbolo klubui „Gintra“ teko intensyviai spręsti klausimus dėl žaidėjų sudėties, kadangi ilgametės komandos narės Greta Lukjančukė, Simona Petravičienė, Vestina Neverdauskaitė, Algimantė Mikutaitė ir Dovilė Gailevičiūtė nusprendė persikelti kitur.

Pasirinkta klubo kryptis – jaunų ir gabių Lietuvos žaidėjų pritraukimas į komandą bei legionierių iš užsienio paieška. Šio sezono čempionate debiutuos taip pat ir vyriausiasis treneris – specialistas iš Bulgarijos Kalojanas Petkovas.

„Šis tarpsezonis, komplektacijos etapas buvo išties sunkus, turėjome daug iššūkių – į komandą atvyko naujas treneris, pasikeitė kone visas žaidėjų branduolys. Tačiau svarbiausia, kad su kilusiomis užduotimis mums pavyko susitvarkyti. Manome, kad judame teisinga linkme.

Turėjome produktyvią stovyklą Lenkijoje, grįžę iškovojome LMFA Žiemos taurę, pozityviomis nuotaikomis pasitinkame naująjį A lygos sezoną. Žaidėjos sulig kiekviena diena atranda vis geresnius tarpusavio ryšius tiek aikštėje, tiek už jos ribų, ima perprasti trenerio strategiją, braižą.

Džiaugiamės, kad komandą papildė perspektyvios lietuvės, kurios yra įvairių amžiaus grupių Lietuvos rinktinių narės. Sieksime joms sudaryti geriausias įmanomas sąlygas tobulėti, siekti aukšto meistriškumo ir kelio į nacionalinę rinktinę. Nepaisant visų sunkumų, ambicijų nemažiname – sieksime apginti Lietuvos A lygos titulą, triumfuoti sugrįžtančioje Baltijos lygoje, o UEFA Čempionių lygoje peržengti atrankos grupės barjerą“, – sakė klubo direktorius Mantas Radavičius.

Kauno rajono „Hegelmann“

Praėjusį sezoną dar po „Kauno Žalgirio“ vėliava dauguma rungtyniavusių ir bronzos medalius iškovojusių futbolininkės pakeitė klubą ir žaliai baltą aprangą iškeitė į mėlynai baltą. Šiemet „Spark Energy“ moterų A lygoje debiutuos klubas iš Kauno rajono – FC „Hegelmann“.

Klube bus sutelktas dėmesys į ilgalaikius tikslus, kurių padės siekti ne vieną merginą užauginusi naujojo klubo vadovė Ingrida Siliūnienė bei vyriausiąja trenere tapusi Klaudija Savickaitė.

„Šis sezonas bus pirmasis su FC „Hegelmann“ vardu. Tai vienu metu ir labai gera motyvacija pasistengti dar labiau, ir tuo pačiu atsakomybė. Šiais metais turime daugiau galimybių išpildyti sportinius siekius, palipėti aukščiau turnyrinėje lentelėje ir pradėti įgyvendinti kelių metų planą.

Komandos komplektacija sezono pradžiai daug kuo nesiskirs, tačiau žaidimo stilius šiek tiek keisis, taip pat ir žaidėjos šiais metais yra gerokai paaugusios, taip pat tikimės kad po traumų grįš keletas svarbių žaidėjų, kurios turėtų sustiprinti komandą. Manau, šis sezonas bus gera pradžia bendro ir gero tikslo link, auginant moterų futbolą Kaune“, – mintimis dalinosi I. Siliūnienė.

Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU

Sostinės klubas prieš sezono startą svarsto ir apie tą lemiamą žingsnį – čempiono titulą. Dveji pastarieji metai klubui buvo kilimo metai, kuriuos vainikavo sidabro medaliai.

LMFA Žiemos taurės turnyre žalgirietės užėmė trečiąją vietą ir tuo pačiu gavo naudingų pamokų būsimam sezonui. Ar pavyks tas išmoktas pamokas pritaikyti čempionate, sužinosime jau greitai. Kalbant apie sudėtį, taekipoje neliko Italijoje legionierės karjerą pradėjusios rezultatyviausios praėjusio sezono žaidėjos Ugnės Lazdauskaitės.

„MFA „Žalgiris“-MRU naują sezoną pradės pasikeitusia sudėtimi, tačiau iškelti tikslai nėra mažesni nei praėjusį sezoną. Komandoje šiuo metu į peržiūrą yra atvykusios žaidėjos iš užsienio. Tikimės, kad jos adaptuosis mūsų komandoje, ją sustiprins ir padės pasiekti iškeltą tikslą – užimti ne žemesnę nei antrą vietą čempionate. Kitų lygos komandų sudėtyse taip pat įvyko nemažai pasikeitimų, todėl laukia labai įdomus sezonas, kuriame kažką prognozuoti kol kas – pernelyg sudėtinga“, – sakė MFA „Žalgirio“-MRU kapitonė Laura Ruzgutė.

Gargždų „Banga“

Praėjusiais metais iki paskutinių minučių dėl bronzos kovojusios Gargždų tigrės suklupo paskutiniame ture ir jas aplenkė „Kauno Žalgiris“. Šiemet komanda suaugo, todėl tikimasi pasirodyti geriau, jog paskutiniame ture nereiktų skaičiuoti taškų.

Sudėties prasme, „Banga“ nepasikeitė. Visos svarbiausios žaidėjos liko komandoje, apie kurias bus bandoma lipdyti jaunąsias Gargždų talentes. Kaip sako komandos treneris Simas Alsys, jo auklėtinės šiemet bus stipresnės nei pernai.

„Paaugome vienais metais, integruosime jaunimą, tad būsime stipresnė komanda. Pernai turėjome nemalonią patirtį, kai likome be medalių, tačiau pamoką išmokome ir šiemet tokių klaidų tikimės nekartoti. Norime pasirodyti geriau nei praėjusiais metais. Dvi komandos naujos, nežinome, ko iš jų laukti, bet tikslas – medaliai“, – sakė S. Alsys.

FK „Vilnius“

Praėjusiais metais į stipriausiąjį šalies divizioną žengęs futbolo klubo „Vilnius“ ekipa debiutiniame sezone liko penktas. Įsibėgėjusios sostinės merginos sezono pabaigoje kėsinosi net į bronzą, tačiau šiek tiek pritrūko – ir laiko, ir sėkmės, ir patirties.

„Komanda pasipildė keliomis  patirties A lygoje bei nacionalinėse rinktinėse turinčiomis perspektyvomis jaunomis žaidėjomis. Tai parodo komandos nesikeičiančius tikslus – sudaryti geriausias sąlygas jaunosioms žaidėjoms, padėti joms augti, taip auginant ir stiprinant pirmąją klubo komandą.

Visa klubo veikla yra grindžiama skaidrumu, tad kartais tam tikri žingsniai užtrunka ilgiau nei tikėtasi, tačiau stiprios klubo vertybės leidžia siekti tapti patraukliu bendruomenei bei geidžiamu klubu su stipria akademija. Pernai metų debiutiniame sezone per plauką likome nuo bronzos medalių, tad šiemet norime ir sieksime užtikrintai būti prizininkų trejete“, – sakė klubo vadovas Andrius Martinaitis.

Joniškio „Saned“

„Saned“ – naujas vardas moterų futbolo pasaulyje, nusiteikęs sudrumsti nusistovėjusius vandenis. 2022 m. LMFA Žiemos taurės turnyrui į komandą pasikvietę nacionalinės rinktinės žaidėjas Gretą Lukjančukę, Simoną Petravičienę ir Vestiną Neverdauskaitę, joniškiečiai planuoja ir dar daugiau pastiprinimo iš užsienio.

„Viskas prasidėjo nuo to, kad prieš porą metų mūsų miesto mergaitės laimėjo „Ežiogolą“. Tada atsirado jaunių komanda. Merginos auga, tad ieškojome būdų, kad baigusios mokyklą, jos nepaliktų futbolo. Kai išgirdome, kad „Utenis“ nebežais lygoje, supratome, kad tai mūsų laikas ir mūsų vieta.

Susitikome su Tatjana Veržbickaja, radome bendrą kalbą ir pradėjome ieškoti žaidėjų. Galvoju, kad darbą atlikome neblogai, nes LMFA Žiemos turnyre prasibrovėme į finalą, nepaisant to, kad finale dėl traumos nežaidė Greta Lukjančukė, Laura Kubiliūtė ir netrukus į Joniškį atvyksiančios keturios įvairioms rinktinėms atstovaujančios legionierės. Tikrai turėsime konkurencingą komandą, tad, natūralu, jog tikslas pats aukščiausias – tapti čempionėmis.

Pirmojo turo tvarkaraštis:

Kovo 27 d. (sekmadienis)

1) 15:00 val.  FK Gintra – FC Hegelmann, Gytarių stadionas.

Balandžio 20 d. (trečiadienis)

2) MFA Žalgiris-MRU – FK Saned, rungtynių laikas ir vieta bus nurodyti vėliau.

3) 20:00 val. FK Banga – FK Vilnius, Gargždų miesto stadionas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS