Neįgaliesiems

Sėkmingas antras kėlinys lėmė pergalę prieš slovėnus

Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė priešpaskutinėse atrankos rungtynėse Kaune po sunkios kovos įveikė Slovėnijos bendraamžius. Pergalingą įvartį 72 minutę įmušė Manfredas Ruzgis.

S.Čirbos nuotr.

Nuo dvikovos pradžios aktyvesni puolime buvo svečiai. 7 min. jie pavojingai smūgiavo iš kairio krašto. 19 min. po baudos smūgio Leo Ejupas smūgiavo į artimąjį vartų kampą, tačiau puikiai sužaidė ir vartus apgynė Edvinas Gertmonas. 24 min. mūsiškius gelbėjo fortūna – po perdavimo iš krašto Gregoras Bajde galva smūgiavo į vartus ir kamuolys atsimušė į virpstą. 

Pirmajame kėlinyje lietuviams nesisekė palaikyti kamuolio, tačiau po pertraukos žaidimas pasikeitė į teigiamą pusę ir šeimininkų atakos buvo aštresnės. 47 min. iš krašto laimę pabandė Gratas Sirgėdas, bet jo smūgiui pritrūko tikslumo. 59 min. slovėnai atsakė pavojingu smūgiu per save, tačiau E. Gertmonas sugavo kamuolį.

67 min. Manfredas Ruzgis atkovojo kamuolį krašte ir priartėjęs prie baudos aikštelės smūgiavo šiek tiek virš vartų. Po penkių minučių Lietuvos rinktinės puolėjo pastangos buvo apvainikuotos įvarčiu. Po G. Sirgėdo perdavimo M. Ruzgis įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

77 min. vėl po G. Sirgėdo perdavimo iš krašto M. Ruzgis turėjo dar vieną šansą, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas. 81 min. slovėnai surengė pavojingą ataką – laimei L. Ejupo smūgis iš baudos aikštelės prieigų buvo netikslus. 89 min. šalia vartų smūgiavo G. Bajde. Per pridėtinį laiką tolimą varžovų smūgį atrėmė E. Gertmonas.

Lietuvos komanda atsilaikė ir iškovojo trečią pergalę atrankos varžybose. Paskutinėje dvikovoje lietuviai antradienį 18 val. susitiks su Italijos bendraamžiais.

Rungtynių įvartis:

Rungtynių santrauka:

Rungtynių komentarai:

Komentarai po rungtynių:

Lietuvos U-21 rinktinės treneris Antanas Vingilys:

„Rungtynės buvo tikrai sunkios, prisidėjo ir rudeninis lietus. Buvome išanalizavę slovėnų žaidimą ir akcentavome, kad turime laimėti dvikovas. Sudėtis ir taktika buvo orientuota į kovą dėl aukštų kamuolių. Antrajame kėlinyje buvo kieta kova. Mūsų rungtynių planas pasiteisino. Planavome pirmą kėlinį nepraleisti įvarčio, o antrajame daugiau atakuoti Jei būtume daugiau atakavę, galbūt būtume praleidę įvartį.

Malonu laimėti prieš gerą, aukšto lygio komandą. Žaidėjai įvykdė rungtynių planą. Kartais jei atsilieki meistriškumu, galima nugalėti pasirinkta strategija.

Gaila kad, nepavyko visą ciklą turėti tokią komandą. Nuo pirmųjų rungtynių su slovėnais savo gretose turime aštuonis naujus žaidėjus.

Lietuvos U-21 rinktinės puolėjas Manfredas Ruzgis:

„Buvo sunkios rungtynės, slovėnai gera komanda, bet mes gerai kovojome. Slovėnai pavargo, surengėme kontrataką ir man pavyko pasižymėti. Koks buvo jausmas? Daug kas šovė į galvą. Pirmas įvartis rinktinėje… Buvo labai daug emocijų, dėkojau Dievui. Sunku net paaiškinti.

Pirmajame kėlinyje žiūrėjome kaip slovėnai žais, nenorėjome greitai praleisti įvarčio, nes būtų sunku atsigauti. Siekėme apsiginti, o antrajame kėlinyje – daugiau atakuoti.

Pirmos rungtynės su Andora rinktinėje man buvo tarsi naujas pasaulis, dabar jau žaidžiau laisviau. Mano viena iš užduočių buvo atkovoti aukštus perdavimus ir atiduoti kamuolį Simonui Stankevičiui.“

Rungtynių statistika

U-21 Lietuva – Slovėnija 1:0 (0:0)
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadionas
Teisėjas – Glenn Nyberg (Švedija)
Įvartis: 72 min. Manfredas Ruzgis (Lietuva).
Įspėti:  45+1 min. Vytas Gašpuitis, 51 min. Karolis Šilkaitis, 55 min. Donatas Kazlauskas, 75 min. Gratas Sirgėdas, 81 min. Edvinas Gertmonas, 90+1 min. Simonas Stankevičius (Lietuva); 18 min. Jon Stankovič, 31 min. Gregor Bajde, 90+2 min. Leo Ejup, 90+3 min. Petar Stojanovič (Slovėnija).

Lietuva: Edvinas Gertmonas, Rolandas Baravykas, Vytas Gašpuitis, Justinas Januševskij, Džiugas Petrauskas, Lukas Artimavičius, Karolis Šilkaitis, Donatas Kazlauskas (84 min. Justas Lasickas), Gratas Sirgėdas, Simonas Stankevičius, Manfredas Ruzgis (85 min. Daniel Romanovskij). Atsargoje: Tomas Švedkauskas, Edgaras Žarskis, Dominykas Barauskas, Rokas Stanulevičius, Donatas Šėgžda.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS