Neįgaliesiems

Seminaras apie įtraukųjį fizinį ugdymą futbolo kontekste sutraukė pedagogus

Balandžio 13 dieną Kaune buvo surengtas seminaras apie įtraukųjį fizinį ugdymą futbolo kontekste, sutraukęs gausų dalyvių skaičių.

Kaune vyko seminaras, kuris skirtas ugdytojams ir treneriams ir kuris buvo skirtas tam, kaip įtraukti neurotipinius vaikus sportuoti su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais.

Seminarą organizavo Lietuvos futbolo federacija kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija bei Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu (LSOK).

LSOK atstovė Aušra Kriškoviecienė teigė, jog svarbu pedagogams suteikti praktinę patirtį, kuri leistų susitvarkyti su kilusiomis situacijomis.

„Norėjome pakviesti į seminarą, kuris ugdytojams suteikia praktinės patirties, nes lektorė naudojo labai daug užduočių, kaip mokytojams ar treneriams elgtis, kai į jų grupę ar klasę ateina vaikas su speciliaisiais ugdymosi poreikiais.

Pedagogai ir fizinio ugdymo specialistai kartais tikrai nežino, kaip dirbti su tokiais vaikais, tad stengėmės per patirtį jiems suteikti tokių žinių“, – sakė viena iš seminaro organizatorių.

Seminaro lektore buvusi Inesa Razmė papasakojo, kaip atrodė praktinių užsiėmimų turinys.

„Pagrindiniai klausimai buvo apie įtraukųjį ugdymą futbolo kontekste, kokie yra raidos sutrikimai, kaip jie klasifikuojami, kokie yra patiriami iššūkiai.

Praktinis užsiėmimas vyko apie tai, kaip pažinti, ką jaučia vaikai, kaip jie jaučia sensorines iškrovas, kaip jie mato aplinkinį pasaulį, taip pat buvo modeliuojamos situacijos, su kuriomis mes susiduriame darbe, kai vaikai elgiasi ne taip, kaip mes norime, ne pagal sugalvotas taisykles“, – dėstė lektorė.

A.Kriškoviecienės teigimu, tokie seminarai sulaukia didelio dėmesio ir susidomėjimo, o tai rodo ir faktai, kad į šį seminarą dalyvių skaičius užsipildė per pirmas dvi dienas.

„Girdime ir gauname daug paklausimų, kaip galima tokiuose kursuose sudalyvauti. Rengėme šitokius kursus jau 2020-aisiais, o paskelbus registraciją į šių metų kursus pedagogai ir treneriai užsiregistravo per dvi dienas.

Manau, kad tokius kursus organizuosime ir toliau, jaučiame, kad jie tikrai yra reikalingi. Kuo daugiau praktinės patirties pedagogai įgaus, tuo bus geriau ir lengviau“, – sakė ji.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS