Neįgaliesiems

Senjorų (50+) mažojo futbolo pirmenybes laimėjo „Seimo“ komanda

Kaune finišavo 2016 m. Lietuvos senjorų (50 m. ir vyresnių) mažojo futbolo 8×8 varžybos. Finaliniame turnyre triumfavo sostinės „Seimo“ komanda, kuri lemiamose rungtynėse po baudinių įveikė Kauno senjorus.

Pirmasis pusfinalis

FK „Kauno senjorai“ – FK „Klaipėdos veteranai“ – 1:0.

Dvikova be kompromisų su tam tikromis permainingomis nuotaikomis. Esmė ta, kad šioje rungtynių kovoje niekas nenorėjo nusileisti, niekas nenorėjo būti „pilka spalva“. Šių rungtynių nugalėtojų laukė finalas. Rungtynėms įpusėjus atsirado gražių žaidybinių epizodų. Klaipėdiečiai prie šeimininkų vartų bandė ieškoti „aukso kasyklų“, bet galimybė priartėti prie jų taip ir neatsirado. Atakos įstrigdavo „tarpinėse“ gynėjų ir saugų stotelėse. Kauniečių gynėjų noras padėti puolimo grandžiai vos nevirto „labdara“ klaipėdiečiams, kurie realios progos pasiekti įvartį taip ir neišnaudojo. Rungtynių pabaigoje po greitos atakos bei sumaišties prie klaipėdiečių vartų S.Juknavičius pasiekė įvartį. Komanda finale.

Antrasis pusfinalis

FK „Seimas“ – FK „Ekrano senjorai“ – 2:1. Vilniečiai pakankamai stipri komanda, daugelis žaidėjų savo laiku atstovavo įvairiems klubams, kurie rungtyniavo Lietuvos aukščiausioje lygoje. Jie žaidžia ramų, kartais labai nerūpestingą žaidimą. Gerai subalansuota saugų ir puolimo grandis. Žaidžia ant pražangų ribos – kietą žaidimą.

Panevėžiečiai šioje dvikovoje darė daug klaidų. Komanda turėjo žaidybinę persvarą, kūrė progas, bet jų neišnaudojo. Tas dosnumo virusas šiuose rungtynėse, kaip ta kasdieninė duona. Dvi gražiai supakuotas dovanėles FK „Seimo“ komanda pavertė įvarčiais. Panevėžiečiai iš daugelio sukurtų progų sugebėjo realizuoti tik vieną. Tad pralaimėta 2:1. Vilniečiai finale.

Dvikova dėl trečios vietos

FK „Klaipėdos veteranai“ – FK „Ekrano senjorai“ – 2:1. Lengvai skaitomi panevėžiečių perdavimai nekėlė rūpesčių klaipėdiečių gynybai. Visos žaidimo gijos tiek vienos tiek kitos komandos buvo akcentuotos į aikštės vidurį. Greitų įvarčių alkis kankino abi komandas. Nelabai sustyguotas panevėžiečių puolimas darė daug klaidų, turėjo begalę progų, kurių taip ir neišnaudojo. Rungtynių pabaigoje klaipėdiečiai stipriai smūgiavo į vartus, kamuolys atsimušė į gynėjų koją ir „išdavikiškai“ palengva įriedėjo į vartus. FK „Klaipėdos veteranai“ nugalėjo ir iškovojo bronzos medalius. Kur dėti tą nemalonią likimo dovaną – ketvirtąją vietą. Ji nematoma, bet iškovota. Nors pralaimėjimas sunkus, skausmingas, bet reikalingas kitoms kovoms, kurios priešakyje.

Finalas

FK „Kauno senjorai“ – FK „Seimas“ – 0:0 (2:4; 9 m baudinių serija). Sėkmė – įnoringas reikalas sporte. Vieną dieną tau sekasi viskas: gražūs deriniai, įspūdingi įvarčiai, o kitą dieną kertą skaudų antausį… Kauniečiai varžovų gynybinius barjerus šiuose Lietuvos mažojo futbolo pirmenybėse įveikdavo nesunkiai. FK „Kauno senjorai“ turėjo dar vieną problemą – sukurtų progų neišnaudojimas. Dvikovoje su vilniečiais, kauniečiai pirmąjį kėlinį spaudė varžovus po visą aikštę. Šie tik gynėsi. Realių progų pasiekti įvartį vilniečiai taip ir nesukūrė. Po pirmojo kėlinio niekas „nesimosikavo kardais“, tiek vienos tiek kitos komandos vadovai aiškinosi kaip geriau sužaisti antrąją rungtynių pusę. Desperatiškas noras kuo greičiau įmušti įvartį kartais tampa – šnipštas. Kada tu esi fiziškai „išgręžtas“, tuomet pasipila klaidos, tu karščiuojiesi. Įpusėjus antrajam kėliniui neapsieita be „meksikietiškų aistrų“. Apsišaudę karčių žodžių šūviais, kurių aidas pasiekė rungtynių teisėją. Jis nedvejodamas paprašė, kad aikštę paliktų kauniečių žaidėjas, o vilniečių atstovui parodė geltoną kortelę. Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė lygiosiomis. Teko mušti baudinius. Vilniečių nervai buvo ramesni ir jie iškovojo 2016 m. Lietuvos senjorų (50 m. ir vyresni) mažojo futbolo 8×8 nugalėtojų titulą. Pergalingas kauniečių čempionų žygis nutrūko.

Visi finalinio turo rezultatai

2016 m. rugsėjo 10 d. , Kaunas, NFA (d.d. stadionas)
1. FK Druskininkai – FK Babrungas-Mastis 3:2
2. FVK Šiauliai – FK Utenio senjorai 0:0 (2:4 baudiniai)
3. FK Klaipėdos veteranai – Kauno senjorai 0:1
4. FK Seimas – FK Ekrano senjorai 2:1
5. Dėl 7-8 vietų FK Babrungas-Mastis – FVK Šiauliai 3:11
6. Dėl 5-6 vietų FK Druskininkai- FK Utenio senjorai 2:1
7. 3-4 vietų FK Klaipėdos veteranai – FK Ekrano senjorai 2:1
8. Dėl 1-2 vietų Kauno senjorai – FK Seimas 0:0 (2:4 baudiniai)

Masinio futbolo asociacijos taurė

Dėl masinės 2016m. Lietuvos senjorų mažojo futbolo 8×8 taurės kovojo keturi senjorų kolektyvai. FK „Druskininkai“, FK „Utenio senjorai“, FVK „Šiauliai“ bei Telšių „Babrungas – Mastis“.

Taurę iškovojo FK „Druskininkai“ finale nugalėje senjorus iš Utenos rezultatu 2:1. Tai komanda kuri senjorų pirmenybėse parodė savo „nagučius“, nors ir nelabai aštrius, bet skausmingus. Šio klubo galia – noras žaisti futbolą.
Prie taurės ir medalių pirmenybių nugalėtojas dar buvo apdovanotas futbolo remėjo „Hummel” čekiu sportiniam inventoriui įsigyti.

Apdovanojimai

Uždarymo metu buvo paskelbtos pirmenybių žaidėjų nominacijos. Rezultatyviausiu A pogrupio žaidėju tapo Petras Šmigelskis iš „Aleksotas-Garliava“ ir B pogrupio – Raimondas Saldauskas iš Šiaulių komandų. Geriausiu pirmenybių vartų sargu pripažintas Romualdas Lincevičius (Kauno senj.), o rezultatyviausiu finalinio etapo žaidėju tapo Rimantas Butautis (FVK Šiauliai).

Buvo pagerbtas vyriausias varžybų žaidėjas – tai 67 metų sulaukęs Lionginas Ambrusevičius iš FK Karmėlavos senjorų komandos. Taip pat buvo apdovanoti ir kiekvienos komandos geriausi žaidėjai:
Saulius Šimkus (FK Babrungas-Mastis), Liudas Mataitis (Šiauliai), Dainius Širvys (FK Utenio senjorai), Artūras Krušna (FK Druskininkai), Linas Niurka (FK Ekrano senj.), Olegas Čmyrj (Klaipėdos veter.), Sergėjus Istegačiovas (Kauno senj.), Aleksėjus Barelko (FK Seimas).

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Nerijus Dunauskas, Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas Romanas Levinskas ir viceprezidentas Romas Pikčilingis, Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Gintautas Žemaitis ir Masinio futbolo asociacijos prezidentas Anatolijus Stecenko.

Po varžybų uždarymo ceremonijos komandų vadovų posėdyje buvo pasidalinta nuomonėmis ir aptarti pasiūlymai dėl kitų metų pirmenybių vykdymo.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS