Neįgaliesiems

Senjorų pirmenybėse Kauno hegemoniją nutraukė vilniečiai

Finišavo 2020 metų Lietuvos senjorų (50 metų ir vyresnių) mažojo futbolo pirmenybės. Po ilgos pertraukos nugalėtojų titulas iškeliavo į Vilnių, o trečią vietą išplėšė Utenos senjorai.

Prieš paskutinį turą didelė intriga buvo ir kovoje dėl pirmosios vietos, nes Vilniaus ir Kauno komandos buvo surinkusios po vienodai taškų, ir dėl trečiosios pozicijos. Į pastarąją vietą pretendavo net šešios komandos.

Kovoje dėl trečios vietos po pirmųjų rungtynių „Feniksas“ taškais susilygino su Panevėžio komanda, kuri rungtynes su šiauliečiais baigė lygiosiomis. Lemiama tapo dvikova tarp Utenos ir Marijampolės ekipų. Joje uteniškiai nugalėjo 2:1 ir išplėšė trečią poziciją.

„Utenio“ komandos žaidėjas Dainius Širvys pastebėjo, jog nepasikartojo praėjusių metų scenarijus, kai uteniškiams reikėjo pergalės prieš marijampoliečius, bet jos iškovoti nepavyko.

„Šiemet, kaip sakoma, susiemėme, klaidų nedarėme ir iškovojome trečią vietą. Kaip mūsų regiono komandai – tai garbinga, smagu, nes Utena nedidelis miestas. Prisijungė ir vyrų iš Visagino, esame kaip apskrities komanda. Smagu, kad atstovėjome ir trečią vietą turim kišenėje. Utenos komandai tikrai pirmas kartas, kai mes treti.Pernai užėmėme trečią vietą Futsal pirmenybėse. Pavyko išlaikyti tą komandos branduolį ir rezultatą perkelti į mažąjį futbolą. Tikrai labai džiaugiamės“ , – kalbėjo D. Širvys.

Kovoje dėl aukso komandoms galėjo tekti žaisti ir papildomas rungtynes. Tačiau „Kaunas“ nesugebėjo įveikti „Klaipėdos veteranų“ – dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1, o „Vilniaus senjorai“ iškovojo pergalę ir dviem taškais aplenkė varžovus.

Lemiamose rungtynėse tris įvarčius pelnęs Ramūnas Stonkus tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju (11 įvarčių). Jis vienu smūgiu aplenkė Jonavos atstovą Jevgenijų Medvedevą (10 įvarčių).

„Pirmi metai, po ilgo laiko tarpo Kauno lyderiavimo, kai mes atėjome ir laimėjome. Iškovojome pirmą vietą didelėje kovoje, paskutiniame ture. Jausmas nerealus, – po finišo įspūdžiais dalinosi R. Stonkus – Šiose pirmenybėse sutinki tuos pažįstamus žmones, su kuriais daug sužaidęs, visus pažįsti. Tokiose varžybose matai, kad kad žmonės dar gali, muša įvarčius. Pačiam įdomu dalyvauti, stengiesi į visas varžybas atvažiuoti, geriau pasirodyti, laimėti. Mes treniruojamės pirmadieniais, dalyvaujame ir 45+ pirmenybėse. Esame susižaidę, turime nemažai jaunesnių žaidėjų. Turime ir gerą komandinę dvasią.“

Pirmenybes organizavo Masinio futbolo asociacija, šį sezoną partneriais buvo „Vyto stogai“.

Varžybų rezultatai

 Galutinė turnyro rikiuotė:
1. „Vilniaus senjorai”
2. „Kaunas“
3. „Utenio senjorai“
4. „Panevėžio Ekrano senjorai“
5. Kauno „Feniksas“
6. „Marijampolės City“
7. „Lampėdžiai“
8. „Šiaulių VFK“
9. Joniškio raj. „Skaistgirys-Žvelgaitis“
10. Jonavos VFK „Klevas“
11. „Klaipėdos veteranai“
12. Kaišiadorių „Savingė“
13. Vilniaus „Nerealas“
14. Alytaus „Dainavos senjorai“

Vyriausias žaidėjas – Algimantas Balbuckas (g. 1952; „Klaipėdos veteranai“)
Geriausias vartininkas –  Artūras Ramoška („Kaunas“)
Rezultatyviausias žaidėjas – Ramūnas Stonkus („Vilniaus senjorai“)

Geriausi komandų žaidėjai:
„Dainavos senjorai“ – Romualdas Gendrikas
„Savingė“ – Virginijus Kunickas
„Nerealas“ – Remigijus Mielinis
„Klevas“  – Ramūnas Rudžianskas
„Skaistgirys-Žvelgaitis“ – Rimantas Butautis
„Klaipėdos veteranai“ – Grigorij Gerasimov
„Lampėdžiai“ – Rolandas Norvila
„Feniksas“ – Viktoras Šveikauskas
„Šiauliai“ – Virgerdas Kavolis
„Panevėžio Ekrano senjorai“ – Virginijus Baltušnikas
„Utenio senjorai“ – Saulius Gudas
„Kaunas“ – Rolandas Čepkauskas
„Vilniaus senjorai“ – Ramūnas Stonkus

S.Čirbos užfiksuotos akimirkos iš paskutinio turo: [Daugiau nuotraukų]

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS