Neįgaliesiems

Senjorų pirmenybėse triumfavo kauniečiai

Kaune finišavo 2017 m. Lietuvos senjorų (50 m. ir vyresnių) mažojo futbolo 8×8 varžybos, kuriose po metų pertraukos laimėjo FK „Kauno senjorai“.

Pirmojo pusfinalio dvikova tarp Kauno ir Šiaulių senjorų komandų susiklostė gan atkakliai. Šiauliečiai demonstravo neblogą kamuolio valdymo techniką, pavojingai smūgiavo. Didžiausias futbolo grožis atsiskleidžia kai mušami įvarčiai, tuo tarpu abi komandos nelepino sirgalių šiuo grožiu. Per stiprų šiauliečių gynybos sietą vis tik landą joje surado P.Baršauskas ir pasiekė vienintelį įvartį 1:0. „Jūs esate šių pirmenybių favoritai“?  Į šį klausimą D. Bučinskas atsakė: „Favoritais buvome ir pernai, bet deja ne visada laimi favoritai. Pagal žaidėjus senjorų komandos sustiprėjo ir kiekviena iš jų nori laimėti“.

Labai atkakli kova vyko ir antrajame pusfinalyje. Praeitų metų šių pirmenybių nugalėtojai Vilniaus senjorai atkaklioje kovoje tik po baudinių serijos iškovojo pergalę prieš Panevėžio senjorus ir iškopė į finalą. Finalinė dvikova tarp Kauno ir Vilniaus senjorų komandų vyko pagal kauniečių diktuotas sąlygas, nors įvarčius pasiekti galėjo tiek šeimininkai kauniečiai tiek Vilniaus senjorai. Šių komandų žaidėjai po kartą pataikė į virpstą. Vilniečiai šioje dvikovoje darė ne mažai klaidų gynyboje ir tik netaiklūs kauniečių puolėjų smūgiai gelbėjo vilniečių vartus nuo įvarčių. Atrodė, kad laukia 2016m. scenarijus – bus mušami baudiniai. Bet likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos kauniečių saugų linijos žaidėjas A. Korsakovas „išmaudė“ du Vilniaus senjorų gynėjus ir pasiekė įvartį į patį viršutinį vartų kamputį, kuris šiuose rungtynėse buvo lemiamas.

Kauno senjorai 5 kartą laimėjo pirmenybes ir buvo apdovanoti medaliais bei įteikta taurė.  Prie taurės ir medalių pirmenybių nugalėtojas dar buvo apdovanotas LFF remėjo „Hummel“ čekiu sportiniam inventoriui  įsigyti. Tuo tarpu dvikova tarp Panevėžio ir Šiaulių komandų kovoje dėl trečiosios vietos Lietuvos senjorų mažojo futbolo pirmenybėse baigėsi rezultatu 1:0 šiauliečių naudai.

Dėl 2017 m Lietuvos senjorų mažojo futbolo (8×8) Masinio futbolo asociacijos taurės kovojo keturios senjorų komandos. Pusfinaliuose Klaipėdos senjorai rezultatu 5:1 palaužė „apnuogintą“ karmėlaviečių gynybą. Klaipėdiečių senjorų žaidėjas A. Gylys įmušė tris įvarčius. Antrasis pusfinalis, kuriame rungtyniavo Druskininkų ir Kretingos senjorai taip pat baigėsi rezultatu 5:1 žemaičių naudai. Šiuose rungtynėse po du kartus pasižymėjo A. Einikis ir L. Aukselis. Dvikova tarp šių pusfinaliuose laimėjusių komandų baigėsi Kretingos senjorų pergale, kuriems ir atiteko taurė.

Uždarymo metu buvo paskelbtos pirmenybių žaidėjų nominacijos. Rezultatyviausiu  A pogrupio žaidėju tapo Viačeslavas Sukristovas ir B pogrupio – Arūnas Gylys iš Klaipėdos komandų. Geriausiu pirmenybių vartų sargu pripažintas Romualdas Lincevičius (FK „Kauno senjorai“), o rezultatyviausiu finalinio etapo žaidėju tapo vėlgi rezultatyvusis klaipėdietis A. Gylys. Buvo pagerbtas vyriausias varžybų žaidėjas – tai 68 metų sulaukęs Lionginas Ambrusevičius iš FK Savingės  senjorai“ („Kaišiadorys) komandos. Taip pat buvo apdovanoti ir kiekvienos komandos geriausi žaidėjai: Romas Skyrius (FK „Karmėlava“), Audrius Balevičius (FK „Druskininkai“), Vytautas Krutulis („Klaipėdos veteranai“), Rimantas Macius (FK „Veteranas“) iš Kretingos, Aurelijus Vekerotas (FK „Ekrano senjorai“), Vaidotas Ramonas (FVK „Šiauliai“), Vytautas Skirmantas (FK „Vilniaus senjorai“), Petras Baršauskas  (FK „Kauno senjorai“).
 
Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas, Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas Sergėjus Slyva ir Masinio futbolo asociacijos prezidentas Anatolijus Stecenko.

Po varžybų pabaigimo ceremonijos komandų vadovų posėdyje buvo pasidalinta nuomonėmis ir aptarti pasiūlymai dėl kitų metų pirmenybių vykdymo.

Rezultatai:

Finalinis turas dėl 1–8 vietų, 2017 m. spalio 7 d., Kaunas, NFA stadionas

1) 11.00 val. FK „Druskininkai“ – FK „Veteranas“ (Kretinga) 1:5
2) 11.00 val. FK „Klaipėdos veteranai“ – FK „Karmėlava“ (Kaunas) 5:1
3) 11.50 val. FK „Kauno senjorai“ – FVK „Šiauliai“ 1:0
4) 11.50 val. FK „Ekrano senjorai“ – FK „Vilniaus senjorai“ 0:0 (baudiniai 1:2)
                                       
5) 12.40 val. Dėl 7–8 vietų: FK „Druskininkai“ – FK „Karmėlava“ 1:1 (baudiniai 5:4)
6) 12.40 val. Dėl 5–6 vietų: FK „Klaipėdos veteranai“ – FK „Veteranas“ 1:1 ( baudiniai 2:3)
7) 13.30 val. Dėl 3–4 vietų: FK „Ekrano senjorai“ – FVK „Šiauliai“ 0:1
8) 13.30 val. Dėl 1–2vietų: FK „Kauno Senjorai“ – FK „Vilniaus Senjorai“ 1:0.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS