Neįgaliesiems

Sertifikuota akademija „Be1 NFA“: vizija, treniruotės ir pasirinktas kelias

Lietuvos futbolo federacija pristato dar vieną organizaciją, futbolo ugdymo įstaigų sertifikavimo procese gavusią keturių žvaigždučių įvertinimą. Tai – „Be1 NFA“.

Nors akademija Lietuvoje yra viena naujausių, ji jau turi nusibrėžusi savo kelią – akademijoje dirba ne vienas užsienio specialistas, kuris čia atneša savo sukauptą patirtį.

„Mes dar esame ta organizacija, kuri yra ieškojimų kelyje, tikrai turime nemažai užsienio specialistų, kurie įneša kitokį požiūrį į futbolą“, – kalbėjo organizacijos techninis direktorius Laimis Bičkauskis.

Jam antrino ir vienos iš jaunimo komandų treneris Edmundas Pukys.

„Mūsų metodologija ir filosofija yra ta, kad turime atvykusių užsienio trenerių, kurie turi savitą kultūrą, savitą aistrą, savo požiūrį į futbolą. Mes iš jų imame pavyzdį, adaptuojame tai, kaip galime daryti Lietuvoje ir nuo to ne tik žaidėjai, bet ir trenerių personalas tampa stipresnis. Pas kiekvieną trenerį galima įžiūrėti skirtingų dalykų ir bandyti tai pritaikyti pas mus.

Stengiamės tą kartelę toliau kelti aukštyn, dirbame tuo klausimu ir tikiu, kad ateityje čia lyderiausime ir toliau“, – sakė jis.

Abu pašnekovai teigė, kad sertifikavimo procesas jų akademiją privertė šiek tiek pasistiebti aukštyn ir yra naudingas dalykas visoms futbolo ugdymo įstaigoms.

„Sertifikavimo procesas verčia visas mūsų akademijas pasitempti, apgalvoti, ką galima gerinti, tai mums yra labai naudinga ir ateityje pagal tai galime pasiekti geresnių rezultatų nei turime dabar“, – sakė L. Bičkauskis.

„Sertifikavimas privertė mus išeiti iš komforto zonos, buvo geras spyris visiems į užpakalį, įnešė visiems daugiau motyvacijos, atidumo ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Tai labai stipriai palietė trenerius, liečia ir pačius žaidėjus. Atsirado vertinimai, pokalbiai, nuo to esame tik stipresni ir stengiamės, kad ta mūsų kartelė nekristų į apačią ir tik kiltų į viršų.

Žaidėjai kiekvieną dieną jaučia, kad požiūris į juos yra kitoks, kad yra intensyvumas, treniruočių kokybė, o tai atsispindi ir aikštėje. Stengiamės, kad jie būtų žmonės, o tada – kad būtų sportininkai. Tai liečia visus principus nuo žaidimo filosofijos, kaip žaidimo nuo savų vartų, centre, iki atakų užbaigimo“, – antrino E. Pukys.

Dar vienas svarbus akcentas – akademija turi galimybę pasikviesti ir futbolininkus iš kitų miestų bei suteikti jiems reikalingus dalykus, kaip apgyvendinimą, maitinimą ar galimybę mokytis.

„Turime galimybę pasikviesti jaunuosius futbolininkus iš kitų miestų, turime įsirengę nemažai kambarių ir sudarome galimybę čia apsigyventi, nakvoti, taip pat ir maitinimą, taip pat turime ir susitarimą su Gedimino sporto gimnaziją, kurioje jie gali mokytis“, – dėstė L. Bičkauskis.

Daugiau pašnekovų minčių – specialiame reportaže.

„Be1 NFA“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS