Sezono finiše – ilgai laukta pergalė

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė nesėkmingą 2019 metų sezoną baigė pergalinga nata. Kontrolinėse rungtynėse lietuviai namuose 1:0 įveikė Naujosios Zelandijos atstovus.

Po paskutinių Europos čempionato atrankos rungtynių Portugalijoje rinktinės startinėje sudėtyje įvyko trys pasikeitimai. Rungtynes nuo pradžių pradės Egidijus Vaitkūnas, Rolandas Baravykas ir Justas Lasickas.

Saulius Mikoliūnas iš gynybos krašto perkeltas į saugų grandį. Ilgamečiam rinktinės žaidėjui ši dvikova – 84-oji atstovaujant Lietuvos vyrų rinktinei. Pagal rungtynių skaičių jis pasivijo iki šiol vieninteliu rekordininku buvusį Andrių Skerlą, kuris šiuo metu dirba rinktinės trenerių štabe.

Rungtynes lietuviai pradėjo aktyviomis atakomis. 1 min. po P. Golubicko perdavimo A. Novikovas atsidūrė vienas prieš vieną, bet jo smūgį atrėmė vartininkas. Netrukus iš krašto šalia vartų smūgiavo P. Golubickas.

Vėliau žaidimas išsilygino, o 15 min. po netikslaus E. Šetkaus perdavimo šansą pasižymėti turėjo Andre de Jongas. Jis gavo kamuolį šalia baudos aikštelės ir bandė permesti kamuolį per vartininką, bet tai smūgiavo per stipriai ir virš vartų. Netrukus jau lietuvių greitoje atakoje A. Novikovas netiksliai smūgiavo iš baudos aikštelės krašto.

18 min. baudos aikštelės krašte smūgis nepavyko A. Novikovui. Po minutės A. Novikovas puikiai prasiveržė kraštu ir atmetė kamuolį P. Golubickui, bet jis mušė šalia virpsto.

Kėliniui įpusėjus svečiai uždirbo kelias standartines situacijos prie mūsiškių vartų. Po vienos jų užsitęsus atakai po perdavimo iš krašto Tommy Smithas pavojingai smūgiavo ir E. Šetkus sureagavo atmušdamas kamuolį virš skersinio.

42 min. P. Golubickas uždirbo baudos smūgį ir A. Novikovas smūgiavo virš vartų. Baigiantis pirmajam kėliniui A. Novikovas prisitaikė iš kito krašto – gavęs kamuolį prie baudos aikštelės jis smūgiavo taikliai į vartų kampą.

Po pertraukos lietuviai ir toliau atakavo pavojingiau. 52 min. R. Baravykas spurtavo kraštu ir atmetė kamuolį P. Golubickui, bet jam smūgis nepavyko ir vartininkas sugavo kamuolį.

66 min. F. Černychas pabandė laimę iš toli, kamuolys praskriejo visai pro šalį. Po minutės J. Lasickas spurtavo aikštės viduriu ir įveikė pora gynėjų, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas.

70 min. dvi lietuvių atakos netiksliais smūgiais. Iš pradžių suklaidinęs gynėją pro šalį iš toli mušė F. Černychas, o netrukus iš baudos aikštelės prieigų virš vartų smūgiavo S. Mikoliūnas.

77 min. varžovai turėjo retą pavojingą išpuolį, iš toli pro šalį smūgiavo Sarpreetas Singhas. 85 min. dar vieną puikią progą po F. Černycho perdavimo turėjo A. Novikovas, bet jo smūgį atrėmė vartininkas. 87 ir 88 min. du kartus varžovų vartams grasino D. Kazlauskas, pora kartų netiksliai mušė D. Matulevičius.