Neįgaliesiems

Sezono premjeroje – gerai pažįstamų varžovų akistata

Vilniaus “Žalgiris” jaučiasi pasiruošęs pirmajam sezono egzaminui, o titulų išalkę “Trakai” ruošiasi atsiduoti 110 procentų. Prieš sekmadienio didžiojo futbolo sezono premjerą – LFF Supertaurės dvikovą – rungtynių dalyviai pasidalino mintimis konferencijoje žiniasklaidai.

Su žiniasklaida bendravo „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas ir komandos gynėjas Georgas Freidgeimas, o „Trakus“ atstovavo treneris Olegas Vasilenko ir puolėjas Tadas Labukas.

„Žalgiris“ jaučiasi pilnai pasiruošę kovai

Šalies A lygos čempionai ir LFF taurės savininkai praeitais metais iškovojo Supertaurės titulą jau penktą kartą ir kol kas kelerius metus iš eilės yra nenukarūnuojami visuose turnyruose. „Žaliai baltų“ strategas V.Dambrauskas teigė, kad favoritais savo komandos nevadintų ir teigė, kad viską nulems tai, kaip bus pasiruošta ir nusiteikta dvikovai.

„Prisimenu pernai metų rungtynes, kai susirinko pilna arena ir buvo malonu žaisti. Mače buvo įtampa, intriga, sulaukėme pratęsimo. Bet sunku demonstruoti gerą žaidimą nuo pirmų rungtynių ir, manau, kad tai tikrai nėra būtina. Favoritų statusas ateina iš pasitikėjimo savimi ir pasiruošimo. Tai yra kaip egzamine – jeigu tu eini pasiruošęs, išmokęs visus bilietus, tu nieko nebijai. Jei nemoki visų bilietų, tu tikiesi, kad ištrauksi tą, kurį moki“, – teigė „Žalgirio“ vairininkas – Manau, kad esame tikrai geroje formoje ir gerai pasiruošėme. Turėjome gerą treniruočių stovyklą Turkijoje su gerais varžovais, geru tempu ir gerose aikštėse. Tai mums padės sekmadienį.”

Kaip žinia, šiais metais keičiasi supertaurės rungtynių taisyklės – rungtynių pagrindiniam laikui pasibaigus lygiosiomis, nebus žaidžiamas pratęsimas, o bus mušami vienuolikos metrų baudiniai. V. Dambrausko teigimu, komanda bandys skirti laiko potencialiai baudinių serijai: „Kol kas dar nepasipraktikavome, bet neatmetame, kad šiandien arba rytoj tai padarysime. Treneris turi numatyti viską, kas vyks rungtynėse, bet mes norime viską išspręsti per 90 minučių“.

Į „Žalgirį“ sugrįžęs G. Freidgeimas trokšta iškovoti pirmą sezono titulą

Praėjusį sezoną Kazachstano aukščiausioje lygoje nuomos sąlygomis žaidęs G. Freidgeimas dabar yra nusiteikęs padėti komandai iškovoti trofėjų ir tikina, kad yra vedamas titulų alkio.

„Kiekvienas trofėjus turi didžiulę reikšmę klubui. Tai yra labai gera galimybė laimėti titulą jau pirmosiose rungtynėse. Norime džiuginti žmones ir kaunamės dėl kiekvieno trofėjaus. Aš, sugrįžęs po metų pertraukos, esu išalkęs tų trofėjų. Žinau, kad „Žalgiryje“ yra žaidėjų, kurie yra jų nepasotinami, tad tai yra puiki galimybė papildyti trofėjų kolekciją, – kalbėjo G. Freidgeimas. – „Žalgiris“ turi didelę patirtį tokiose varžybose ir nemanau, kad mus slėgs didelis jaudulys. Dauguma mūsų žaidėjų dalyvavo tokio tipo rungtynėse, tad manau, kad turėsime pranašumą. Pasiruošimo metu žaidėme prieš stiprius varžovus ir jaučiau didelį malonumą žaidžiant tokį futbolą. Tikiuosi, nustebinsime žiūrovus savo žaidimu.”

Naujojo trenerio vedami „Trakai“ – nusiteikę kovai

„Trakų“ treneriui O. Vasilenko tai bus pirma galimybė iškovoti titulą prie klubo vairo, o patys „riteriai“ taip pat tikėsis iškovoti pirmą trofėjų komandos gyvavimo istorijoje.

„Labai malonu, kad toks didelis dėmesys skiriamas šioms rungtynėms. Laukiame žiūrovų palaikymo ir abiems klubams tai svarbu, jog turėtume tikrą šventę aikštėje. Lietuvišką futbolą dar tik bandau suprasti, todėl tam reikės laiko“, – sakė specialistas iš Rusijos – Mūsų komanda yra sukomplektuota ir turime žaidėjų, kurie gali žaisti skirtingose pozicijose. Mus tenkina tai, ką turime. Mano nuomone, turime stiprius ir protingus futbolininkus, kurie gali sėkmingai duoti konkurencingą kovą „Žalgiriui“. Esame patenkinti savo pasiruošimo laikotarpiu.”

Tuo tarpu komandos puolėjas Tadas Labukas teigė, kad atmosfera ekipoje yra gera ir kovinga. Pasak jo, komanda nusiteikusi atiduoti viską: „Esame kovingai nusiteikę. „Žalgiris“ turi daug trofėjų, o mes neturime nieko. Todėl žaidėjams, neturintiems trofėjaus, yra didelės ambicijos iškovoti titulą. Būsime tam gerai nusiteikę. Mūsų koziris yra vieninga komanda ir jos susikaupimas. Jei atsiduosime 110 procentų, manau, kad galime tikėtis pergalės“.

„Visi norime sudaryti konkurenciją „Žalgiriui“. Visi norime būti čempionais. Jeigu „Žalgiris“ turės konkurentus, sezonas buvo įdomesni, jie geriau sugebės pasiruošti Čempionų lygos sezonui ir lygoje mažiau vaikščiotų pėsčiomis“, – juokavo T.Labukas.

Rungtynės dėl Supertaurės vyks vasario 26 d., sekmadienį, Vilniaus „Sportima“ arenoje nuo 14 val. 45 min. Bilietus į rungtynes galima įsigyti internetu Ticketmarket.lt arba “PayPost” skyriuose.

Konferencijos vaizdo įrašas:


ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS