Neįgaliesiems

Šiauliečių puolimo grandį sustiprino amerikietė iš NCAA finale žaidusio universiteto

UEFA moterų Čempionių lygos kovoms besiruošiantis Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas rado kuo sustiprinti puolėjų grandį.

Lietuvos čempionių ekipa sukirto rankomis su spalį 24-ąjį gimtadienį minėsiančia atletiška puolėja iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) – Ru Mucherera (Ruvimbo Tracy Elizabeth Mucherera).

Nors Šiaulių „Gintra-Universitetas“ puolėjai tapo pirmąja profesionalia karjeros stotele, galima pažymėti, kad studijas baigusi žaidėja į Saulės miestą persikels iš vieno pajėgiausių JAV universitetų. Naujajame Džersyje gimusi R. Mucherera studijavo ir gynė Šiaurės Karolinos universiteto garbę NCAA studenčių futbolo lygoje. Tai antrasis iš 338 pagal reitingo koeficientą universitetas, pastarąjį sezoną žaidęs finale. Tiesa, finalo pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 0:0, o stojus prie 11 metrų baudinių serijos tikslesnės buvo Stanfordo universiteto futbolininkės tapusios NCAA lygos čempionėmis.

Sėkmingiausią savo asmeninį sezoną žaidėja užfiksavo būtent paskutiniaisiais studijų metais. Nors visose rungtynėse kairiakojė futbolininkė aikštėje pasirodydavo po keitimo, jos produktyvumas treneriams nekėlė abejonių, todėl R. Mucherera savo šanso sulaukdavo visada. Žengusi ant žaliosios vejos „Gintros-Universiteto“ naujokė ne tik įnešdavo šviežios energijos, bet ir pelnydavo įvarčius bei sėkmingai asistuodavo komandos draugėms. 2019 metų sezone amerikietės kraityje – 5 įvarčiai bei 7 rezultatyvūs perdavimai.

Europos žemyne R. Mucherera svečiuosis ne pirmąkart – vos įgijusį aukštąjį išsilavinimą puolėja sulaukė kvietimo atvykti į legendinio Švedijos futbolo klubo „Umea IK“ peržiūrą, kuris 2003 ir 2004 metais dominavo ne tik savo šalyje, bet ir skynė trofėjus UEFA moterų Čempionių lygoje. Vis tik futbolininkei tuomet teko nusivilti – patirta trauma neleido įsitvirtinti pagrindinėje sudėtyje. Pilnai pasveikusi 2019 metų NCAA sidabro medalio laimėtoja vėl yra pasiruošusi įrodyti savo vertę, o šįkart – Lietuvos čempionių gretose.

„Gintros-Universiteto“ klubo direktorius Mantas Radavičius džiaugėsi, kad po ilgo paieškų ir derybų maratono pavyko rasti būtent tokią žaidėją, kurios ir buvo dairomasi. „Bent jau iš pirmo žvilgsnio, panašu, kad radome tai ko ieškojome. Ru yra tvirto sudėjimo, atletiška žaidėja, galinti ardyti varžovių gynybą bei turinti neblogą atakos užbaigimą. Jos pajėgumą įrodo ir tai kokio aukšto meistriškumo universitete ji rungtyniavo bei ten neprapuolė. Nors ji dažniausiai į aikštę žengdavo po keitimo, puikiai suprantame, kad tokio aukšto lygio universitete konkurencija yra tiesiog milžiniška, o Ru turėjo progą tobulėti tarp perspektyviausių JAV žaidėjų. Tikimės, kad jos nugalėtojos mentalitetas bei ambicingumas mūsų komandoje atsiskleis visu gražumu, o taip pat iš jos sulauksime daug įvarčių svarbiausiuose mūšiuose Europoje“, – komandos naujokę apžvelgė M. Radavičus.

R. Mucherera „Gintros-Universiteto“ komandai ir futbolo aistruoliams atsiuntė video pasisveikinimą, kuriame ji teigia nekantraujanti pradėti naują karjeros etapą Lietuvoje vilkint geltonai juodus marškinėlius.

fkgintra.lt informacija

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS