Šiaulietės išplėšė lygiąsias Čempionių lygos atrankos turnyro starte

„Gintra-Universitetas“ Alytuje pradėjo žygį UEFA Čempionių lygoje. Per pirmąsias rungtynes su „Honka“ iškovotas taškas, o lemiamą įvartį šiaulietės įmušė per teisėjos pridėtą laiką.

9-oje atrankos grupėje dėl patekimo į Čempionių lygos šešioliktfinalį Lietuvos čempionės žaidžia su Espo „Honka“ (Suomija), Eidžio „EBS/Skála“ (Farerai) ir Sofijos „NSA“ (Bulgarija).

Šiaulietėms dvikova su „Honka“ klostėsi nelengvai. Pirmajame kėlinyje abi komandos susikūrė nedaug progų, o iniciatyvą įgijo suomės. 30 minutę Vestina Neverdauskaitė šiurkščiai prasižengė prieš Millą Punsar, tad rungtynių teisėja skyrė baudinį ir „Honka“ saugė Sini Vehvilainen nuo 11 m žymos išvedė į priekį suomes.

Antrajame kėlinyje kamuolį daugiau kontroliavo „Gintros-Universiteto“ ekipa, kuri aktyviai ieškojo kelių prie „Honka“ vartų. 54 min. po sumanios šiauliečių kombinacijos grėsmingai smūgiavo Jelena Čubrilo. Jau po 3 minučių Isadoros Freitas smūgiuotą kamuolį atrėmė suomių vartininkė Paula Myllyoja. 64 min. nuo persekiojų atitrūko Simona Veličkaitė, bet ji smūgiavo netaikliai.

Geriausią progą išlyginti rezultatą 70 min. susikūrė J. Čubrilo, kuri, išbėgusi viena prieš suomių vartininkę, kamuolį nukreipė kiek aukščiau vartų skersinio. Po keitimo pasirodžiusi Dovilė Gaulevičiūtė 80 min. pasižymėjo klastingu smūgiu, kurio „Honka“ vartininkei nepavyko iškart atremti.

Galop suomių vartų apgultis pasibaigė sėkmingai, kai 90+1 min. Leandra Smeda nukreipė kamuolį į vartus. Šiaulietės pamėgino pelnyti dar vieną įvartį, bet I. Freitas stiprus smūgis nepasiekė tikslo.

Kitoje 9-osios grupės rungtynėse Sofijos „NSA“ 3:0 (2:0) pranoko Farerų atstoves „EBS/Skála“. Įvarčiais Bulgarijos čempionių gretose pasižymėjo Silvia Radoyska, Valentina Gospodinova ir Leonora Želeva. Šiaulietės sieks pergalės rugpjūčio 10-ąją akistatoje su Farerų komanda.

Rungtynių statistika

Šiaulių „Gintra-Unversitetas“ – Espo „Honka“ 1:1 (0:1)

Alytaus m. centrinis stadionas, teisėja – Tess Olofsson (Švedija)

Įvarčiai: 90+1 min. Leandra Smeda („Gintra-Universitetas“); 31 min. iš 11 m baudinio Sini Vehvilainen („Honka“)

Įspėta: 25 min. Liubov Gudčenko („Gintra-Universitetas“)

FK „Gintra-Universitetas“ komandos sudėtis: Greta Kaselytė, Algimantė Mikutaitė, Anastasija Filenko (90+2 min. Samanta Karasiovaitė), Vestina Neverdauskaitė, Liubov Gudčenko (68 min. Dovilė Gailevičiūtė), Noel Baham (68 min. Carolina Țabur), Leandra Smeda, Ana Alekperova, Simona Veličkaitė, Jelena Čubrilo, Isadora Freitas. Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Marija Čubrilo, Lolita Žižytė, Loreta Rogačiova.

Autorius – Robertas Každanas; fkgintra.lt nuotr.