Neįgaliesiems

Šiaulių komandos naujokė M. Gibson – universitete dominavusi krašto saugė iš JAV

Koronaviruso pandemija visame pasaulyje kaip reikiant sujaukė įvairių sporto klubų ir individualių sportininkų planus, o tarptautinės sporto organizacijos vis dar nėra tikros dėl konkrečių sporto varžybų, turnyrų ateities.

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ klubas valstybei kiek atlaisvinus karantino pančius grįžo į treniruočių procesą, tačiau kol kas jis vyksta griežtai nurodytomis sąlygomis.

Viso karantino metu Šiauliuose liko gyventi „Gintros-Universiteto“ legionierės, kurių dalis prie komandos prisijungė vos prieš pat prasidedant šiai neapibrėžtai situacijai.

Šiame straipsnyje oficialiai pristatome Lietuvos čempionių gretas papildžiusią, kairiojo krašto saugo ir puolėjo pozicijose galinčią rungtyniauti amerikietę – Madison Gibson.

Kovo viduryje 23-ąjį gimtadienį paminėjusi futbolininkė yra kilusi iš Naujojo Džersio valstijos. Kairiakojė atletė 2019-ais baigė Monmuto universitetą, kuriame buvo absoliučiai dominuojanti jėga.

Trumpiniu „Madie“ komandos draugių vadinama mergina atstovaudama savo universitetą JAV koledžų lygoje rungtyniavo 2016–2019 metais.

Per šį laikotarpį futbolininkė susižėrė ne vieną asmeninį apdovanojimą, o jos talentą patvirtina ne tik solidi pelnytų įvarčių grafa, kurioje puikuojasi 35 tikslūs smūgiai, bet ir įspūdingas įsiveržimas į studentų lygą 2016-ais metais.

„Gintros-Universiteto“ naujokė JAV koledžų lygoje debiutavo tarsi viesulas. Ji jau pirmąjį sezoną atstovaudama savo universitetą pelnė 12 įvarčių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei buvo pripažinta geriausia lygos Rytų konferencijos naujoke.

Ne ką prasčiau M. Gibson klostėsi ir kiti sezonai, kuriuose ji užsitarnavo Monmuto universiteto lyderės vaidmenį bei buvo pagrindinė dominuojanti jėga atakuojančiose vyriausiojo trenerio schemose.

Įdomu tai, kad su Lietuvos čempionių klubu sutartį pasirašiusi amerikietė turi puikių įgūdžių ne tik futbolo, bet ir krepšinio aikštelėje. 173 cm ūgio mergina dar būdama moksleivė stebino trenerius savo krepšinio sugebėjimais, o išlikusi statistika kalba pati už save. M. Gibson kraityje atstovaujant savo pagrindinę mokyklą krepšinio lygoje – per 1000 pelnytų taškų.

Akcentuotais, aštriais skersais perdavimais pasižyminčiai žaidėjai „Gintra-Universitetas“ tapo pirmąja profesionalios futbolininkės karjeros stotele. Čia ji jau spėjo surengti ir rezultatyvų debiutą. Dar kovo 11-ąją M. Gibson pirmose šio sezono oficialiose Baltijos moterų futbolo lygos rungtynėse pasižymėjo įvarčiu bei rezultatyviu perdavimu, o šiaulietės Rygoje šventė užtikrintą pergalę rezultatu 3:0.

Stipriąsias naujokės puses tuomet spėjo įžvelgti ir vyriausiasis komandos treneris Rimantas Viktoravičius, kurio teigimu Madie yra talentinga žaidėja, galinti įnešti reikiamo aštrumo kairiajame krašte.

Klubo direktorius Mantas Radavičius džiaugėsi, kad sėkmingos derybos nutiesė M. Gibson kelią į Šiaulius, kur ji turės progą įrodyti, kad ne veltui JAV sporto apžvalgininkai jai pranašavo daug žadančią karjerą.

„Mes jau kurį laiką kairiajame krašte neturėjome tikros kairiakojės futbolininkės. Madie yra talentinga, jauna žaidėja, kuriai dar viskas priešakyje. Jos įgūdžiai didelių abejonių nekelia, o adaptuotis prie komandos laiko bus tikrai pakankamai. Jau pirmose rungtynėse Rygoje ši žaidėja įrodė, kad turi daug potencialo, o jos skersi perdavimai yra tai ką turi „medžioti“ puolėjai. Džiaugiamės, kad Madie pasirinko mūsų klubą, nes ji turėjo ir nemažai kitų pasiūlymų“, – vertindamas naujokės prisijungimą prie komandos kalbėjo M. Radavičius.

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS