Neįgaliesiems

Šiaurės Airijos rinktinės treneris įvertino rungtynes: „Puikiai išnaudojome susikurtas progas“

Šiaurės Airijos futbolininkai atsidarė savo pergalių sąskaitą kitų metų pasaulio čempionato atrankos varžybose, kai ketvirtadienio vakarą Vilniuje 4:1 pranoko Lietuvos rinktinę.

Lietuviai antrame kėlinyje turėjo auksinę progą išlyginti rezultatą, bet Arvydas Novikovas nerealizavo 11 metrų baudinio, o tada svečiai pelnė trečią savo įvartį ir taip iš esmės nusprendė dvikovos baigtį.

Po rungtynių Šiaurės Airijos rinktinės strategas Ianas Baraclough teigė:

„Labai džiaugiuosi rezultatu, turėjome daug išbandymų, traumų geriems žaidėjams ir čia atvykome su jauna komanda. Iškovoti tokį rezultatą išvykoje, pelnyti keturis įvarčius – buvo nuostabu ir esu tikras patenkintas“, – kalbėjo specialistas.

Jis taip pat sutiko su mintimi, kad lietuvių neįmuštas baudinys buvo vienas iš kertinių dvikovos epizodų, po kurio Šiaurės Airijai pavyko susigrąžinti žaidybinę persvarą.

„Tai buvo svarbus momentas, jie tuo metu kontroliavo rungtynes, buvo ką tik įmušę įvartį ir uždirbę 11 metrų baudinį. Pažiūrėjau į tą epizodą dar sykį ir esu nusivylęs, kad jis buvo skirtas. Bet mūsų vartininkas sužaidė puikiai, jis tai darydavo anksčiau, darys tai ir toliau, nes jam vos 24-eri. Jis rungtyniauja reguliariai, gerina savo žaidimą ir kai jam reikia tapti didvyriu, jis tai padarys.

Tas epizodas vėl nusvėrė rungtynes į mūsų pusę, bet vėl turėjome sunkiai dirbti ir pasinaudoti šansais. Galbūt rezultatas 4:1 rodo, kad rungtynės mums buvo labai lengvos, bet turėjome daug dirbti. Manau, kad lietuviai kovėsi gerai ir momentais sukėlė mums daug sunkumų“, – teigė anglas.

Kaip vieną iš pergalės priežasčių jis taip pat išskyrė puikią savo komandos progų išnaudojimą.

„Žvelgiant į progas – lietuviai daugiau sykių mušė į vartų pusę, bet mes tiesiog puikiai išnaudojome savo progas. Sukūrėme šansus ir juos išnaudojome, bet Lietuva sukėlė mums sunkumų ir tai suteiks mums peno apmąstymui rungtynėms Belfaste. Lietuvos komanda yra nauja, su nauju treneriu, tad reikės laiko įsisavinti naujas idėjas. Tikrai negaliu garantuoti, jog laimėsime atsakomąsias rungtynes Belfaste, turime išlikti prie savo plano ir varžovus varginti“, – sakė specialistas.

Dabar Šiaurės Airijos ekipos laukia kelionė į Estiją ir kontrolinis mačas su šios šalies rinktine, o vėliau – dar vienas svarbus mačas pasaulio čempionato atrankoje su Šveicarijos komanda.

„Dabar galime kelias dienas suteikti poilsio pagrindiniams žaidėjams, tai leis mums suteikti laiko mažiau rungtyniaujantiems žaidėjams. Estija turi gerą stadioną, atmosferą ir tai jauniems futbolininkams suteiks patirties, kurią paskui bus galima panaudoti ir rungtyniaujant oficialiose rungtynėse. Laukiame kelionės į Estiją, turime atsistatyti ir pasiruošti rungtynėms su Šveicarija“, – sakė treneris.

Tuo tarpu Lietuva šeštadienį skrenda į Bulgariją, kur rugsėjo 5 dieną susitiks su šios šalies rinktine. Dvikovą nuo 19 valandos tiesiogiai rodys LRT PLIUS kanalas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS