Neįgaliesiems

Simbolinė A lygos XXI turo rinktinė

21-ame „SMScredit.lt A lygos“ ture komandos atgaivino gebėjimus mušti įvarčius, jų nepraleido vos viena komanda – „Trakai“, kurie po užtikrintos pergalės prieš Klaipėdos „Atlantą“ į rinktinę delegavo keturis atstovus. Po du futbolininkus į rinktinę pateko iš Utenos „Utenio“, Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“, vienas – iš Kauno „Stumbro“.

M. Pocius/alyga.lt

Vartininkas – Ignas Plūkas („Trakai“)

Pirmą sykį šiame sezone „sausus“ vartus išlaikęs „Trakų“ vartininkas tą padarė ne bet kaip, o mače su vienais iš tiesioginių konkurentų į titulą ir medalius, prisidėdamas prie to, kad vicečempionai taptų vieninteliais ture, nepraleidusiais įvarčio. Dėl puikios trakiškių gynybos I.Plūkas ypatingai daug darbo neturėjo, tačiau tais momentais, kai komandai reikėjo pagalbos, vartininkas neklydo ir neleido pasižymėti klaipėdiečiams Mariui Papšiui ir Ovidijui Verbickui bei tinkamai susiorientavo epizode, kai Olegas Dmitrijevas pataikė į skersinį. Neabejotina, kad į neįtikėtiną seriją pademonstravusio Mariaus Rapalio batus atsistojęs dabartinis riterių vartų sargas tokių rungtynių tikrai laukė ir įgaus papildomo pasitikėjimo. Debiutas rinktinėje.

Gynėjas – Aurimas Tručinskas („Utenis“)

Turo rinktinės debiutanto A.Tručinsko pasirodymas, nepaisant komandos pralaimėjimo, buvo pakankamai ryškus. Dar pirmajame kėlinyje jo bandymas perduoti kamuolį link vartų vos nevirto įvarčiu, kamuoliui atsitrenkus į virpstą. Antrajame po gynėjo preciziškai tikslaus aukšto perdavimo „Utenis“ išsiveržė į priekį. Prie A.Tručinsko nuopelnų galime pridėti ir jo prižiūrėto ir iš žaidimo išjungto E.Veliulio pakeitimą per pertrauką. Antroje mačo pusėje mažiau matomas buvo ir į uteniškio kraštą perėjęs Eligijus Jankauskas. To užteko vietai turo rinktinėje nusipelnyti.

Gynėjas – Rimvydas Sadauskas („Stumbras“)

Pirmąjį savo įvartį sezone R.Sadauskas įmušė tada, kai komandai to reikėjo labiausiai. Gynėjo taiklus smūgis galva padovanojo „Stumbrui“ ne tik tris taškus, bet ir saugesnį atotrūkį turnyro letetelėje. Tačiau vien už įvarčius vieta turo vienuolikėje garantuota nebūna. Gynėjas pats kartą puikiai užgesino gaisrą, krisdamas po kojomis Tadui Eliošiui, o jo vedama Kauno komandos gynyba nuveikė solidų darbą visų rungtynių metu, leisdama varžovui į vartus smūgiuoti vos keletą kartų. Taip, įvartį aikštės šeimininkai praleido, tačiau jau daugiau nei ratą nei vienai prieš „Lietavą“ žaidusiai komandai nėra pavykę išlipti sausai. Turo rinktinėje – trečią kartą.

Gynėjas – Arūnas Klimavičius („Trakai“)

Jei reikėtų A.Klimavičiaus pasirodymą apibūdinti vienu žodžiu, jis būtų uola. Būtent į ją nuolat atsimušdavo dauguma „Atlanto“ atakų. Kurį laiką buksavus „Trakų“ žaidimui, buksavo ir gynyba, tačiau šiose rugntynėse vidurio gynėjas pirmesnis atsidurdavo prie kamuolio, dominavo „antrajame aukšte“, laimėjo kone visas dvikovas ir puikiai komandavo visai gynybos linijai, kuri atidirbo idealiai, nepraleido įvarčio bei nesuteikė daug darbo savo vartininkui. Puolime taip pat pamatėme naują gynėjo repertuarą. Jo smūgis per save, nepaisant užfiksuotos nuošalės, susilaukė gausių stadione susirinkusių žiūrovų aplodismentų. Septintą sykį tarp vienuolikos geriausių turo žaidėjų.

Saugas – Paulius Janušauskas („Sūduva“)

Pirmą kartą šiame sezone dvejas iš eilės rungtynes be keitimo sužaidęs P.Janušauskas trenerių pasitikėjimą atpirko su kaupu. Būtent po jo perdavimo į baudos aikštelę niekieno neliestas kamuolys kiek netikėtai atsidūrė vartuose, o iki tol kiek miegojusi „Sūduva“ išlygino rezultatą, pakilo ir nubėgo į pergalę. Tačiau ir be šio epizodo saugas buvo matomas aikštėje ne vien dėl savo ryškios avalynės, tačiau ir dėl darbo griaunant svečių atakas bei gebėjimo, perėmus kamuolį, pradėti savo komandos išpuolius. Po jo perdavimo prieš vartus buvo išbėgęs Tomas Radzinevičius, gerą momentą turėjo ir E.Veliulis.

Saugas – Aleksandras Byčenokas („Trakai“)

Eilinės rungtynės, kuriose galima nesunkiai įsitikinti, koks svarbus komandai yra A.Byčenoko indėlis. Puikų aikštės matymą ir komandos žaidimo organizavimą pabrėžiantys futbolo specialistai nepasako nieko naujo, tą puikiai žino visi varžovai, bet priešnuodžių nesuranda. Mače su „Atlantu“ jau pačioje mačo pradžioje saugas turėjo gerą galimybę išvesti komandą į priekį, tačiau smūgis kiek nepatogia kaire koja žalos varžovams nepadarė. A.Byčenokas ramiai išnaudojo savo progą antrojo kėlinio viduryje, išvesdamas komandą į priekį, o netrukus padarė viską, kad įmuštų ir komandos draugas. Turo rinktinėje – ketvirtą kartą.

Saugas – Vytautas Lukša („Žalgiris“)

Jei tai yra V.Lukšos diena, jį galite laikyti kad ir tryse, tačiau uraganas „Vytautas“ savo darbą vis vien atliks. Jo padarytą žalą „Kauno Žalgiris“ pajuto tik trimis įvarčiais ir prie jų visų vilniečių saugas prisidėjo tiesiogiai. Jei ne išsiderinę komandos draugų taikikliai, rezultatyvių perdavimų V.Lukšos sąskaitoje galėjo būti bent penki rezulatyvūs perdavimai vietoje dviejų. Taip pat pats futbolininkas privalėjo bent kartą pasiųsti kamuolį į tinklą. Vienareikšmiškai bene geriausias šios turo žaidėjas, dėl kurio vietos turo rinktinėje nekyla jokių abejonių. Joje – penktą sykį.

Saugas – Artiomas Gurenka („Trakai“)

Žaibiškas kamuolio įžaidimas po pražangos, pradėjęs rezultatyvią pirmąją „Trakų“ ataką, bei puikus smūgis nuo skersinio akistatoje su varžovų vartininku, padvigubinęs riterių pranašumą – svarbiausi A.Gurenkos nuopelnai mače prieš „Atlantą“. Pirmajame kėlinyje saugas turėjo puikią galimybę įmušti, tačiau taip sėkmingai nepataikė į kamuolį, kad smūgis vos nepavirto į rezultatyvų perdavimą, Nerijui Valskiui pataikius į virpstą. Šeštą kartą išrenkamas į turo rinktinę.

Puolėjas – Jurijus Vereščiakas („Utenis“)

Trys įvarčiai per ketverias rungtynes – puikus ukrainiečio debiutas „Utenio“ gretose šiame sezone. Sulaukęs savo šanso puolėjas žaidžia puikų futbolą bei demonstruoja pagirtiną stabilumą, mušdamas ne tik apatinėje turnyro lentelės dalyje esančioms komandos, tačiau ir čempionato lyderiams. Mače prieš „Sūduvą“ jis vėl buvo aktyvus ir neleido laisviau atsikvėpti aikštės šeimininkų gynybos linijai, nuolat atsidurdamas atakos smaigalyje. Toks pasirodymas neliko nepastebėtas – debiutas turo rinktinėje.

Puolėjas – Tomas Radzinevičius („Sūduva“)

Dar vienos rungtynės, kuriose „Sūduvos“ komandos ikona tarė savo žodį sunkiausiu komandai momentu ir savo meistriškumu išsprendė rungtynių baigtį. Nuo mačo pradžios T.Radzinevičius kėlė rūpesčius varžovų gynybai. Pirmajame kėlinyje jis atsidūrė prieš vartus, bet, kovoje su gynėju, mušė kiek netiksliai. Vėliau uteniškių vartininkui teko šuoliu gaudyti kamuolį po smūgio galva, dar vienas smūgis iš geros situacijos skriejo virš vartų. Tačiau mačo pabaigoje puolėjas neklydo ir išplėšė dar vieną pergalę savo komandai, tuo pačiu pakildamas į čempionato snaiperių sąrašo viršų. Į rinktinę išrinktas jau aštuntą kartą – daugiausiai iš visų futbolininkų.

Puolėjas – Bahrudinas Atajičius („Žalgiris“)

Sezoną pradėjęs įvarčių puokšte ir rimta paraiška į vienus ir čempionato snaiperių, vėliau „Žalgirio“ puolėjas ištirpo kartu su sniegu, ištirpo ir puolėjo aikštėje praleistų minučių skaičius. Prieš Čempionų lygos kovas komandą papildžius būriui naujų žaidėjų, B.Atajičiaus perspektyvos ėmė darytis visai miglotos, tačiau iš atakos smaigalio perstumtas į kraštą bosnis susitaikė su savo naująja role ir įrodė, kad gali komandai būti naudingas ne tik įvarčiais, bei ir sukurtais momentais, po kurių kamuolys atsidurdavo tinkle. Mače su „Kauno Žalgiriu“ puolėjas pagaliau nutraukė tuščių rungtynių skaičių, vėl įmušdamas taip ilgai lauktą įvartį. Tuo pačiu į savo sąskaitą galėjo įsirašyti ir keletą rezultatyvių perdavimų, tačiau komandos draugams futbolo dievai nebuvo tokie palankūs. Į rinktinę išrenkamas ketvirtą kartą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS