Skaudų smūgį su komanda sugėręs J. Martinsas: „Turime priimti šią pamoką“

„Panevėžiui“ apginti pernai iškovotos Hegelmann LFF taurės nepavyko – panevėžiečiai šių metų finale Šiauliuose 1:5 neprilygo Vilniaus „Žalgiriui“, kurie yra naujieji taurės laimėtojai.

Vilniečiai gana greitai susikrovė dviejų įvarčių persvarą, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje Justinas Januševskis deficitą sumažino. Visgi čia pat raudoną kortelę prieš save išvydo „Panevėžio“ puolėjas Jorge Eliasas, o daugumoje likę sostinės futbolininkai antrajame kėlinyje padidino savo pranašumą ir iškovojo pirmą savo sezono trofėjų.

Po dvikovos „Panevėžio“ treneris Joao Martinsas nenorėjo raudonos kortelės išskirti kaip lemiamo faktoriaus, tačiau teigė, jog švieslentėje spindėjęs rezultatas neatspindėjo realios mačo eigos.

„Niekada negalima tiksliai pasakyti, ar kortelė pakeitė rungtynes. Nesakau, kad tai buvo keista, nes tai pasitaiko, bet buvo tam tikros detalės, kurios viską pakeitė. Pirmomis minutėmis sukūrėme du puikius šansus, tačiau patys praleidome du įvarčius. Galbūt momentais mums pritrūko sėkmės.

Aišku, tai buvo emocingos rungtynės, kai kuriomis akimirkomis nebuvome pakankamai stiprūs. Visi dalykai susideda ir galiu pasakyti, kad vaikinai nenusipelnė tokio rezultato, rezultatas neparodo, kokios tai buvo rungtynės. Bet noriu pasveikinti „Žalgirį“ ir žaidėjus, trenerius. Jie to nusipelnė, nereikia tuo abejoti, bet manau, kad ir mūsų vaikinai nenusipelnė tokio rezultato“, – po rungtynių mintimis dalinosi portugalas.

Specialistas taip pat tikino, jog pradžioje du praleistus įvarčius nulėmė dvi grubios klaidos, o iki galo sugrįžti į rungtynes kiek sutrukdė gauta raudona kortelė.

„Planas buvo išlyginti rungtynes, žinojome, kur jie yra stiprūs, tam ruošėmės, tačiau dviejose vietose akivaizdžiai suklydome ir jie įmušė du įvarčius. Daug lengviau startuoti kai jau pirmauji, o tada mums reikėjo laiko vėl išlyginti rungtynes, tai padarėme, įmušėme įvartį, tačiau tada praradome žaidėją.

Tačiau net ir tada mes tikėjome savo galimybėmis, žinojome, kad dar turime šansų, bet tada praleidome trečią įvartį. Situacija apsunkėjo, „Žalgiris“ pradėjo kontroliuoti rungtynes ir laukė mūsų klaidų, kad galėtų pridėti dar du įvarčius. Jie yra visiškai pelnyti laimėtojai“, – varžovus gyrė antrą sezoną komandai vadovaujantis treneris.

Nepaisant to, jis pralaimėjime rado pozityvo ir sakė, kad toks mačas gali būti gera ir naudinga pamoka likusiame A lygos sezone.

„Visada imame pamokas. Žinojome, kad žaisime prieš gerą komandą, jei to neįvertinsime – tai galėjo būti klaida, bet to nebuvo. Žinojome ir jų silpnų vietų ir bandėme įnešti savo stiprybes, tačiau to padaryti nepavyko.

Turime priimti šią pamoką, išanalizuoti mačą, ką padarėme gerai, ir ką – blogai. Suprantame, kad kai laimime, nesame geriausia komanda, o kai pralaimime – nesame blogiausia, tad turime priimti šią pamoką ir ruoštis kitoms A lygos rungtynėms“, – dėstė J. Martinsas.