Neįgaliesiems

Slovakijos žvaigždės lietuvių negąsdina

Lietuvos futbolo rinktinė ketvirtadienio vakare surengė paskutinė treniruotę Trnavoje ir išbandė rungtynių aikštę prieš šiandien vyksiančias Pasaulio čempionato atrankos varžybų dvikovą su Slovakija.

Pasak rinktinės trenerio Edgaro Jankausko, stovykla varžovų namuose pasiteisino. „Treniruotes orientavome į tai, kaip izoliuoti stipriąsias slovakų žaidimo puses, mūsų išėjimą į ataką, kamuolio kontrolę. Stovykla tikrai pasiteisino, nes Lietuvoje tokių sąlygų neturime, – kalbėjo E. Jankauskas – Visi nusiteikę kovingai, yra žaidybiniame ritme ir sveiki – išskyrus Deivydą Matulevičių.”

Rinktinės kapitonas Fedoras Černychas taip pat liko patenkintas pasiruošimu. „Turėjome keturias dienas – sąlygos tikrai buvo geros, treniruočių aikštė buvo gera. Daug analizavome varžovus, matėme kokie yra pliusai ir minusai. Bandysime tuo pasinaudoti. Visi vaikinai susikaupę, laukia rungtynių“, – po paskutinių pratybų kalbėjo F. Černychas.

Anot jo, būsimas varžovas – labai gero lygio komanda: „Reikia atiduoti visas jėgas ir manau, kad rezultatas bus pozityvus. Manau, kad nerimauti reikia daugiau varžovams. Mes nesame favoritai. Bet pasitikėjimas savo jėgomis pakilo. Žinome, kad galime kovoti su geromis komandomis. Turime tai pratęsti.“
„Slovakai turi labai techniškų, individualiai stiprų ir greitų žaidėjų, kurie mėgsta kontroliuoti kamuolį, gerai atakuoja poziciškai. Priešininkams tenka daugiau gintis. Labai silpnų vietų nesurasi – arba norint surasti reikia įdėti labai daug darbo“, – kalbėjo E. Jankauskas.

Trenerio teigimu, lietuvių jėga – vienybėje, susitelkime ir komandinėje dvasioje: „Patys turime ir greitų, technškų, kovingų žaidėjų. Mūsų komandai bus įdomu pasitikrinti jėgas su žaidėjais, kurie rinkoje vertinami 30 ar 40 milijonų, sužinoti kur mes žygiuojame, kokį lygį pasiekti reikia stengtis. Prieš mus žais pasaulinės klasės žaidėjai. Gerbiame juos, bet nereiškia, kad jų bijome. Savo žaidimu taip pat užsitarnavome varžovų pagarbą.”

E. Jankausko nuomone, svarbu negalvoti apie varžovų jėgą, o susitektį savo maksimalaus potencialo išnaudojimą: „Favoritai slovakai, jie žaidžia namie, atstovauja geresniems klubams. Tačiau kaip sakau žaidėjams, turime padaryti viską taip, kad kitą dieną galėtume pažiūrėti vienas kitam į akis ir pasakyti, kad padarėme ką galėjome. Netoleruojame tik pasyvumo ar nereikalingos baimės. Mūsų kolektyvas draugiškas ir vieningas. Jei matysime, kad kažkuriam žaidėjui nepavyksta, mes jam padėsime. Tai mūsų pagrindinė vertybė.“

Dvikova vyks pernai po rekonstrukcijos atidarytame Trnavos Antono Malatinskio vardo stadione. Nors šiame mieste vos 65 tūkst. gyventojų, už 28 milijonus eurų(iš jų beveik pusę skyrė Slovakijos Vyriausybė), stadionas talpina 19 tūkst. žiūrovų.

Rungtynėms teisėjaus arbitrų brigada iš Graikijos. Aikštės teisėjas – Anastasios Sidiropoulos. Penkerius metus tarptautinėje arenoje dirbantis teisėjas greitai pakilo iki elitinio lygmens ir trečius metus vadovauja Čempionų lygos grupių etapo dvikovoms. Lietuvos ekipų rungtynėms jis nėra teisėjavęs.

Slovakijos ir Lietuvos rinktinės susitiks šiandien, penktadienį, 21 val. 45 min. mūsų laiku. Rungtynes nuo 21 val. 30 min. transliuos LRT televizija.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS