Neįgaliesiems

Spark Energy moterų A lyga: „Saned“ istorija, „Bangos“ niuksas ir pirmaujantis „Vilnius“

Praėjusią savaitę „Spark Energy“ moterų A lygoje sužaistos ketverios rungtynės. Vienos iš 1-ojo turo ir trejos iš 2-ojo. Tuo pačiu, atėjo momentas, kai naująjį sezoną pradėjo visos šešios čempionato dalyvės.

Per ketverias savaitės rungtynes įmušta 14 įvarčių, iš kurių daugiau nei du trečdalius įmušė antrą sezoną aukščiausiame šalies divizione dalyvaujantis FK „Vilnius“. Vilnietės iš pradžių šešiais įvarčiais apdovanojo Gargždų „Bangą“, o dar po kelių dienų – 4:0 Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą.

FK Banga 0:6 FK Vilnius

Grįžkime truputį į praeitį. 2021 metais „Spark Energy“ moterų A lygoje debiutavęs „Vilniaus“ klubas gana ilgai ieškojo savo žaidimo. Galime sakyti, kad jį rado, tačiau sezono pradžioje neiškovotų taškų pritrūko tam, kad galutinėje rikiuotėje būtų užimta aukštesnė nei penkta vieta. „Norėtumėm būti tarp trijų stipriausių lygos komandų“, – šiemet pareiškė klubo vadovai, pasitikdami sezoną su gerokai didesnėmis ambicijomis.

Tikslai aukšti, įvertinus tai, kad prieš šį sezoną komandą papildė tik viena legionierė Khrystyna Pereviznyk iš Ukrainos. Kita vertus, buvo išsaugotas komandos pagrindas, todėl skirtingai nei praėjusiais metais, nereikėjo visko pradėti nuo nulio – trenerei Kotrynai Kulbytei šiemet buvo žymiai lengviau.

O ir pirmojo įvarčio vilnietėms teko laukti žymiai trumpiau nei praėjusiais metais – vos keturias minutes. Sulaukusi „Bangos“ vartininkės Karolinos Curukovos klaidos, Gabija Valiukevičiūtė atidarė savo sąskaitą. Sąskaitą, kuri per du turus užaugo iki trijų įvarčių ir tai garantuoja rezultatyviausios lygos žaidėjos titulą kol kas.

Deja, K. Curukova rungtynių metu patyrė traumą, todėl tęsti rungtynių nebegalėjo. „Vilniaus“ ekipa tuo pasinaudojo, įvarčiai pradėjo kristi vienas po kito ir sezonas atidarytas rezultatyviai.

FC Hegelmann 0:4 FK Vilnius

Nemažiau fantastiškai vilnietėms klostėsi ir 2-ojo turo rungtynės, kuriose „Vilniaus“ ekipai prilygti nesugebėjo „Hegelmann“ žaidėjos. Prie to prisidėjo ir jaunoji Ema Kriaučiūnaitė, kuri 26 minutę užsidirbusi antrą nuobaudą buvo pašalinta iš aikštės.

Žaisdamas daugumoje „Vilnius“ buvo tiesiog geresnis, bet nemaža dalimi prie triuškinamo skirtumo prisidėjo ir fortūnos pliūpsnis. Prie antrojo įvarčio prisidėjo vartininkės klaida, kuri nesugebėjo išmušti kamuolio tolyn, o ketvirtąjį – Milda Liužinaitė galva įsimušė  į savo vartus.

FK Gintra 3:0 MFA Žalgiris-MRU

Netekusi praėjusio sezono lyderių Šiaulių „Gintra“ sezoną pradėjo dviem pergalėmis. Gal ne tokiomis lengvomis, kaip buvo pripratinusi pastaraisiais metais, bet pergalėmis. Praėjusį savaitgalį 3:0 buvo nugalėtos vicečempionės MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės, kurios buvo nugalėtos ir prieš šį sezoną LMFA Žiemos taurės turnyre.

Dvikova tarp dviejų stipriausių praėjusio sezono komandų prasidėjo tuo, kad vartininkė Aušrinė Bikutė patyrė traumą ir ją pakeitė Madison Less. „Gintroje“ liko 4 lietuvės aikštėje, bet vartininkės keitimas dėl traumos yra viena iš išimčių šiame čempionate rungtyniauti su mažiau nei 5 lietuvėmis.

Apskritai, pirmasis rungtynių pusvalandis nepriminė vaizdo, kuris vienai iš komandų prognozuotų pergalę trijų įvarčių skirtumu. Šiaulietės turėjo teritorinę persvarą, bet atsinaujinęs ir sustiprėjęs MFA „Žalgiris“-MRU kontratakų metu turėjo ir savo galimybių.

Viskas pasikeitė 36 rungtynių minutę, kai išmušti kamuolį bandžiusi Karolina Jasaitytė jį įsimušė į savo vartus. Tuomet šiaulietės pajuto, kad gali galutinai palaužti viešnias iš sostinės ir tą padarė iš pradžių realizuodamos baudinį, o netrukus įmušdamos ir trečiąjį įvartį. „Gintra“ su šešiais  taškais kol kas antroje pozicijoje, MFA „Žalgiriui“-MRU pirmasis blynas prisvilo.

FK Saned 1:0 FK Banga

Praėjusį sekmadienį Joniškio „Saned“ nugalėjo Gargždų „Bangą“ ir tokiu būdu pradėjo rašyti savo klubo istoriją. Daugelį geriausių šalies futbolininkių subūrę joniškiečiai dar laukia atvykstančių legionierių, bet net ir be jų buvo geresni už „Bangą“.

Įvartį sukūrė aktyviausia „Saned“ futbolininkė Simona Petravičienė, kuri atliko perdavimą iš aštraus kampo, o gargždiškių vartininkė įsimušė kamuolį į savo vartus. Tuo metu iki susitikimo pabaigos buvo likę žaisti maždaug 15 minučių.

„Džiaugiuosi rezultatu, aišku, gaila neišnaudotų progų. Manau, kad mes jų susikūrėme daugiau ir rezultatas galėjo būti geresnis. Kita vertus, čia pirmos rungtynės – ateičiai pozityviai nuteikiančios“, – po rungtynių kalbėjo S. Petravičienė.

fkbanga.lt nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS