„Spark Energy“ moterų A lygos 10 turo apžvalga: į sezono pertrauką „Gintra“ išėjo su 8 taškų atotrūkiu

Atrodo, vos tik startavęs naujasis „Spark Energy“ moterų A lygos sezonas jau skaičiuoja pusę sužaistų rungtynių.

Po vakarykščių rungtynių dalis žaidėjų jau atostogauja, o mes turime progą prisiminti paskutinę darbinę savaitę, per kurią sužaistos 4 rungtynės.

Ši savaitė tiesiog puiki buvo Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU komandos žaidėjoms, kurios ne tik užtikrintai susitvarkė su „Vilniumi“, bet ir savaitės viduryje nemažiau užtikrintai įveikė be savo lyderių Vestinos Neverdauskaitės ir Simonos Petravičienės žaidusią Joniškio „Saned“ komandą.

Sugrįžusi Vestina su komandos draugėmis buvo arti to, kad atimtų taškus iš „Gintros“, o „Hegelmann“ per 14 minučių dviem tiksliais Mildos Liužinaitės ir Emos Kriaučiūnaitės smūgiais palaužė Gargždų „Bangos“ pasipriešinimą.

Insa Fischer – MVP: MFA Žalgiris-MRU 2:0 FK Saned, MFA Žalgiris-MRU 3:0 FK Vilnius

Ilgą laiką žemiau antrosios vietos turnyro lentelėje buvusios „Žalgirio“-MRU merginos paskutinę savaitę prieš atostogas driokstelėjo taip, kad ne tik pakilo į minėtąją antrą vietą, tačiau prieš artimiausias varžoves sugebėjo susikurti 6 taškų pranašumą.

Kas lėmė tokį „Žalgirio“-MRU žaidimą? Jei žiūrėsime tik į sausą statistiką, tai visų pirma laurai turėtų atitekti geriausiai pirmojo rato komandos žaidėjai Insai Fischer. Pastaroji dviem įvarčiais įvarčiais po pertraukos sukūrė žalgirietėms pranašumą prieš „Saned“ bei atidarė komandos taupyklę derbyje prieš „Vilnių“. Milžiniškas pasitikėjimas ir drąsus žaidimas drąsiau verčia jaustis ir komandos drauges.

Pati Insa ne kartą yra sakiusi, kad jos geras žaidimas yra neatskiriamas nuo komandos draugių. Jei imtumėm visą sezoną, tai išskirti kažkurią vieną būtų nelengva, tačiau jei imtumėm paskutines rungtynes, labai akivaizdu, kad tokia draugė galėtų būti amerikietė Arianna Lynn Veland. Ši legionierė prie paskutinės pergalės prisidėjo ne tik įvarčiu, ne tik dviem rezultatyviais perdavimais, bet ir visiška žaidimo kontrole.

Dar mažiau statistikoje figūruoja Viktorijos Čiapaitės pavardė, tačiau ją išskirti reikėtų. Pradėkime nuo to, kad Lietuvos rinktinės gynėja nepelnė nei vieno įvarčio, neatliko nei vieno rezultatyvaus perdavimo. Tačiau ji sugebėjo visiškai uždaryti vieną geriausių šio sezono „Spark Energy moterų A lygos“ futbolininkę Khrystyną Pereviznyk. Viktorija dvikovoje tapo siena, kurią pralaužti buvo neįmanoma.

Išsigelbėjimas 90-ąją minutę: FK Gintra 1:0 FK Saned

Labai nedaug trūko, kad kalbėdami apie savaitės geriausią žaidėją, būtumėm turėję įrašyti ir Gretos Lukjančukės pavardę. Pastaroji pakankamai sėkmingai tvarkėsi dvikovoje prieš „Žalgirį“ ir neįtikėtinai sėkmingai tą darė akistatoje prieš „Gintrą“. Neįtikėtinai – iki 90 minutės, kai buvo įmuštas vienintelis tų rungtynių įvartis.

„Saned“ šiose rungtynėse jau turėjo į aikštę sugrįžusią Vestiną Neverdauskaitę, tačiau vis dar neturėjo geriausios pirmojo rato komandos žaidėjos Simonos Petravičienės. Už Simoną puolime turėjo atidirbti Meida Proscevičiūtė, tačiau jai vienai kovoti prieš 2, 3, o kartais net 4 varžoves buvo nepakeliamai sudėtinga.

„Saned“ nesukūrė nei vienos rimtos progos prieš „Gintros“ vartų, o „Gintra“ nuo pat susitikimo pradžios ieškojo savų galimybių. Pavyzdžiui, pirmajame kėlinyje dažniausiai tą darė per kairėje žaidusias Terezą Romanovskają ir Trudi Sudan Carter, antrajame kėlinyje – per Samanthą Rosette. G. Lukjančukė rinko vieną po kito kamuolius, „Saned“ merginas gelbėjo skersinis bei pačių „Gintros“ futbolininkių smūgiai, po kurių kamuolys skriejo šalia (arba net ne šalia) vartų.

Lemtingoji tapo 90-oji minutė. T. S. Carter turėjo per daug laisvės, todėl pasitaisė kamuolį taip, kaip norėjo. „Saned“ vartininkė nesugebėjo darsyk išgelbėti savo komandos. Tai reiškė, kad šeštųjų lygiųjų per 10 rungtynių „Saned“ neturės.

14 minučių kovos: FC Hegelmann 2:0 FK Banga

Prieš sezoną užimti trečią vietą kėlusi Gargžų „Bangos“ komanda savo tikslo neįgyvendins. Nors tai dar nėra faktas, tačiau tampa auišku, kad 14 taškų deficito per 10 rungtynių ji nepanaikins.

Paskutinėje pirmosios sezono pusės rungtynėse „Banga“ planavo mesti iššūkį „Hegelmann“ ekipai, tačiau plano dalis nuėjo šuniui ant uodegos jau penktąją minutę. Dar po devynių minučių Ema Kriaučiūnaitė skirtumą padvigubino ir šias rungtynes buvo galima uždaryti.

Sunkiai sezoną pradėjusios Kauno rajono atstovės po šios pergalės pavijo 2 pralaimėjimus iš eilės patyrusią „Saned“ ekipą bei vos 3 taškai ją skiria nuo bronzos.