„Spark Energy“ moterų A lygos 12 turo apžvalga: „Saned“ ir „Vilniaus“ pergalės

Dėl Šiaulių „Gintros“ dalyvavimo UEFA Čempionių lygoje, praėjusią savaitę „Spark Energy“ moterų A lygoje sužaistos dvejos rungtynės, kuriose po 3 taškus dovanojo Joniškio „Saned“ ir FK „Vilniaus“ komandos. Pirmoji 4:1 nugalėjo Gargždų „Bangą“, antroji 1:0 – Kauno rajono „Hegelmann“.

FK Saned 4:1 FK Banga

Neseniai susikūrusi ir ne vieną geriausią šalies futbolininkę į savo gretas pakvietusi „Saned“ komanda antrą kartą per istoriją iškovojo pergalę ne mažesniu nei 3 įvarčių skirtumu. Pirma pergalė, beje, irgi buvo pasiekta prieš tą pačią Gargždų „Bangą“.

Šioje dvikovoje labai greitai išryškėjo „Saned“ pranašumas ir tai buvo įtvirtinta Rusnės Šešplaukytės ankstyvu įvarčiu. Tas įvartis nesustabdė joniškiečių ir jos ieškojo būdų, kaip padidinti savo persvarą. Galiausiai, Simonai Petravičienei tai padaryti pavyko.

Simona ir vėl buvo viena geriausių komandos žaidėjų kartu su rugpjūtį prie ekipos prisijungusia Dovile Gailevičiūte. Pastaroji po pertraukos pelnė du įvarčius, tačiau ne tik už tai ją galime vadinti geriausia rungtynių žaidėja.

Ilgą laiką apie komandą sustiprinti galinčias legionieres kalbėję „Saned“ vadovai persigalvojo. Ekipoje neliko vienintelės debiutavusios „Saned“ komandoje užsienietės Chantay Norris.

Kur tai nuves komandą, pamatysime vėliau, bet kol kas, akivaizdu, kad D. Gailevičiūtės pakvietimas yra teisingas pasirinkimas.

FC Hegelmann 0:1 FK Vilnius

Nors vilnietės pergalingą įvartį pelnė pačioje dvikovos pabaigoje ir būtų galima manyti, kad ta pergalė buvo sunkiai pasiekta, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Vilnietės tos pergalės nusipelnė, tik realizacija šlubavo.

Nuo pat susitikimo pradžios varžovių aikštės pusėje įsikūrusios Kotrynos Kulbytės auklėtinės karts nuo karto priartėdavo prie „Hegelmann“ vartų ir sukurdavo arba progą, arba pusprogę. Kaunietės gelbėjosi visais įmanomais būdais – kartais pačios sostinės merginos smūgiuodavo netiksliai, kartais gelbėdavo jų vartininkė Martyna Sventickaitė, dar kartą iš tuščių vartų kamuolį išmušė Milda Liužinaitė.

Ką į tai „Hegelmann“? Kaunietės žaidė kontratakomis ir pora kartų buvo per plauką nuo savo įvarčio. Galime priminti, kad šįsyk dėl diskvalifikacijos „Vilniui“ nepagelbėjo Aušra Klevečkaitė, tačiau ją pakeitusi Viktorija Magalinskaja su savo darbu susitvarkė kuo puikiausiai.

Įpusėjus antrajam kėliniui, žaidimas tapo atviras. Abi komandos neslėpė noro laimėti ir tai labai matėsi aikštėje. 80 minutę gražiai į baudos aikštelę buvo numestas kamuolys, o Gabija Valiukevičiūtė vienu lietimu išvedė savo ekipą į priekį.

Per likusį laiką „Vilnius“ turėjo dar vieną gerą šansą. M. Sventickaitė paliko vartus, bet po keitimo pasirodžiusi Skaistė Petrauskaitė tuo nepasinaudojo.

Pergalė „Vilniaus“ ekipą dar labiau įtrvirtino didžiajame trejete, „Hegelmann“ po pralaimėjimo nuo to trejeto tolsta dar labiau.