Spark Energy moterų A lygos 15 turas: pasikeitimų kupinas savaitgalis

Lietuvos moterų A lygoje savaitgalį sužaistos 15-ojo turo rungtynės. Visose trejose triumfavo aukštesnes pozicijas turnyro lentelėje užimančios komandos, tačiau ne tik tai buvo svarbiausia.

Rėmėjas. Praėjusią savaitę Lietuvos futbolo federacija pasirašė sutartį su UAB „Spark Energy Baltic“, kuri tapo pagrindine lygos rėmėja. Tuo pačiu pasikeitė ir lygos pavadinimas, kuris nuo šiol yra „Spark Energy moterų A lyga“.

„Spark Energy“ atėjimas į Lietuvos futbolą garantavo moterų A lygos (taip pat ir LMFA Pirmos lygos) komandoms didesnį prizinį fondą.

Petravičienė. Kai Šiaulių „Gintros“ ekipa pristatė starto su „Uteniu“ sudėtį, joje buvo galima išvysti naują pavardę. Kadangi vardų pažymėta nebuvo, tai neabejotinai kažką Petravičienės pavardė galėjo sugluminti.

Naujokė? Ne, viskas gerokai paprasčiau. Ilgametė „Gintros“ bei Lietuvos rinktinės Simona Veličkaitė saugė „atšoko“ vestuves bei pakeitė savo pavardę. Tiesa, statistikos archyvuose vis dar rasite Veličkaitės pavardę. O tie archyvai sako, kad Simona dvikovoje su „Uteniu“ pasižymėjo kartą.

100. Daugkartinėms šalies čempionėms prireikė trylikos rungtynių, kad peržengtų šimto įmuštų įvarčių ribą. Tas šimtasis buvo įmuštas „Uteniui“, sužaidus kiek daugiau nei 63 minutes. Tuo metu švieslentė rodė milžinišką „Gintros“ persvarą 10:0.

Turbūt, simboliška, kad pasižymėjo rezultatyviausia lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė. Ji šioje dvikovoje pasižymėjo penkis kartus ir savo sąskaitą papildė iki 32 įvarčių.

Greta. Po motinystės atostogų sugrįžusi ir UEFA Čempionių lygoje pagrindine vartininke tapusi Greta Lukjančukė po vasaros atostogų į pagrindinę komandą dar negrįžo. Kol kas jos vaidmenį sėkmingai atlieka Meda Šeškutė, o pati Greta toliau sėkmingai štampuoja įvarčius LMFA Pirmoje lygoje.

Nebe neparankus? Nors Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU merginos šį sezoną varžoves iš Gargždų buvo įveikusios du kartus, tačiau tie abu kartai nebuvo ramūs. Beje, jau ne pirmas sezonas. Net jei MFA „Žalgiris“-MRU merginos iškovodavo pergalę, tačiau tą padarydavo labai sunkiai.

Šio sezono trečiojo rato susitikimas buvo visiškai kitoks ir čia kalbėti apie parankų ar neparankų varžovą nėra prasmės. Po pirmojo kėlinio vieno įvarčio persvarą susikūrusios žalgirietės, antrajame kėlinyje dar labiau paspaudė varžoves, sukūrė begalę progų, iš kurių trys virto įvarčiais.

Iki bronzos dar per anksti? Po dvejų iš eilės laimėtų rungtynių A lygoje, FK Vilnius merginoms atsirado galimybė trečiąjį ratą užbaigti ketvirtoje vietoje ir dar pakovoti dėl bronzos medalių. Tam reikėjo nugalėti buksuojantį „Kauno Žalgirį“.

Sunku pasakyti, ar įtampa, ar kiti dalykai lėmė nesėkmingą vilniečių žaidimą, bet faktas, kad komanda nesugebėjo iškovoti taškų prieš tiesioginį konkurentą ir trečiąjį ratą užbaigė ant penktojo laiptelio.

Kauniečiai gali pasidžiaugti, kad į pergalę komandą vedė jaunimas – iš pradžių Eitvydė Partikaitė, o kėliniui besibaigiant – Ema Kriaučiūnaitė. Tik priminsime, kad pirmajai – 17 metų, antrajai – 15.

Nors visuomenėje dažnai pažymima, kad „Kauno Žalgiriui“ jaunimo trūksta, tačiau tokie pasirodymai rodo ką kita. Ši pergalė kaunietėms pagal taškus lentelėje darsyk leido pavyti Gargždų „Bangos“ ekipą.