„Spark Energy“ moterų A lygos 16 turo apžvalga: sostinės komandos žengia koja kojon, „Gintra“ – beveik čempionė

Sekmadienį „Spark Energy“ moterų A lygoje startavo ketvirtasis ratas. Jo starte pergales iškovojo abi sostinės atstovės FK „Vilnius“ ir MFA „Žalgiris“-MRU bei Šiaulių FK „Gintra“, kuriai iki čempiono titulo trūksta vos dviejų taškų arba lygiųjų būsimose namų rungtynėse prieš žalgirietes.

FK Gintra 5:0 FC Hegelmann

Su iššūkiais sezoną pradėjusi Šiaulių „Gintra“ jau šį sekmadienį gali užsitikrinti dar vieną čempiono titulą. Šiaulietėms namų rungtynėse tiesiog reikia nepralaimėti MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjoms, kurios šiemet jau du kartus buvo įveiktos vienodu rezultatu 3:0.

Jei „Gintra“ tai padarys, ji, skirtingai nei pernai, titulą užsitikrins aikštėje. Galime prisiminti, kad 2021 metų čempionate „Gintros“ merginos nugalėtojims tapo po to paties MFA „Žalgiris“-MRU ekipos futbolininkių netikėto pralaimėjimo prieš „Bangą“.

Dabar sugrįžkime į praėjusį sekmadienį, kai „Gintra“ tiesiog nepaliko šansų Kauno rajono „Hegelmann“ ekipai. Įvertinus tai, kad kaunietės šiuo metu žaidžia savo geriausią futbolą per visą šį sezoną, tai šiauliečių itin lengva pergalė 5:0 yra kiek netikėta.

Kad nebūtų labai sunku, „Gintros“ legionierės Vivian Ikechukwu, Samantha Rosette ir Miracle Porter pasistengė per pirmas septynias minutes. Pirmoji – rezultatyviu perdavimu, likusios dvi – įvarčiais.

Kas seka po to, kai žaidi su „Gintra“ ir taip greitai šiai komandai suteiki dviejų įvarčių pranašumą, klausimų nelieka. Tik vienas faktas – per pastaruosius dvidešimt metų „Gintra“ nė sykio neprarado taškų, kai įgydavo dviejų įvarčių persvarą.

Prieš pertrauką jau minėta V. Ikechukwu, o po pertraukos Koko Oluwadamilola dar dviem įvarčiais varžovių deficitą padarė tokiu, kokio ši komanda neturėjo per penkiolika rungtynių prieš tai.

Šis pralaimėjimas ir abiejų Vilniaus klubų pergales labai stipriai sumažino FC „Hegelmann“ viltis šiemet iškovoti medalį.

FK Vilnius 2:0 FK Banga

Po „Gintros“ pergalės „Vilniaus“ komanda nebeturi net teorinių vilčių pakovoti dėl čempiono titulo. Tačiau, akivaizdu, kad to vilnietės ir nesiekė. Bent ne 2022-aisiais. Šiemet yra galimybė užsikabinti už sidabro medalių ir sostinės komanda daro viską, kad ta galimybė būtų išnaudota.

Ketvirtąjį ratą vilnietės pradėjo rungtynėmis prieš taškų dar neiškovojusią Gargždų „Bangą“. Sunku pasakyti, ar suveikė varžovių neįvertinimas, ar kitos priežastys, tačiau vilnietės net 70 minučių pralaužti varžovių gynybos nesugebėjo.

Ar turėjo šansų tą padaryti anksčiau? Turėjo, ir ne vieną, tačiau „Bangai“ sekėsi. Sėkmės limitas buvo išnaudotas 71 minutę, kai po perdavimo iš dešiniojo krašto gargždiškių vartininkė Karolina Curukova kamuolio nepasiekė, o visiškai laisva prieš tuščius vartus atsidūrusi Kristina Romanova neklydo.

Nespėjusios atsigauti po nokdauno, „Bangos“ futbolininkės kamuolį iš tinklo traukė antrą kartą. Neįtikėtinai daug laisvės turėjusi Greta Valikonienė pamatė laisvą artimąjį kampą ir šešiolikos metrų smūgiavo tiksliai. Šis įvartis apie galimą sensaciją klausimą uždarė galutinai.

Dovilės Dockaitės komentaras

Donatos Švarcaitės komentaras

FK Saned 0:1 MFA Žalgiris-MRU

Žalgirietės antroje sezono pusėje nėra tokios užtikrintos, kaip tai buvo per pirmuosius du ratus. Vis tik, dvikovoje prieš penktą poziciją užimantį Joniškio „Saned“ sostinės klubas įrodė esąs geresnis. Galutinis rezultatas 1:0 net neatspindi tos persvaros, kurią vilnietės buvo sukūrusios per šią dvikovą.

Tiek Margita Vasovič, tiek Julien Ramirez, tiek Erika Šupelytė – jos visos turėjo galimybių pasižymėti iki pertraukos. Daugiausiai Gretos Lukjančukės pastangų dėka to padaryti nepavyko.

Galiausiai, Debora Stone Ngalula pabėgo nuo varžovių gynėjų ir tiksliu smūgiu permetė per savo vartus palikusią „Saned“ vartininkę.

Šis įvartis pakeitė žaidimą. „Saned“ perėmė iniciatyvą, žalgirietės varžovėms pradėjo grasinti kontratakomis, tačiau nei vienos, nei kitos ekipos futbolininkės daugiau progų džiaugtis neturėjo. MFA „Žalgiris“-MRU laimėjo ir lieka kovoje dėl sidabro, o „Saned“, vis labiau tikėtina, kad debiutiniame sezone liks ant penktojo laiptelio.