Neįgaliesiems

„Spark Energy“ moterų A lygos 17 turo apžvalga: čempioniškas savaitgalis, „Bangos“ pirmasis taškas

Likus trims turams iki „Spark Energy“ moterų A lygos pabaigos, Šiaulių futbolo klubas „Gintra“ užsitikrino dar vieną čempiono titulą. Nugalėjusios MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjas, šiaulietės tapo nebepavejamos.

FK Gintra 4:1 MFA Žalgiris-MRU

Nepaisant to, kad „Gintra“ savo gerbėjus yra pripratinusi prie pergalių, šis sezonas tiek komandai, tiek gerbėjams buvo kitoks. Arba, tiksliau tariant, net ne sezonas, o priešsezonis, kai paaiškėjo, kad ilgametės komandos žaidėjos nusprendė pakeisti dislokacijos vietą ir išvyko į Joniškio „Saned“.

Šio sekmadienio „čempioniškose“ rungtynėse „Gintra“ Šiauliuose priėmė dviejų paskutinių sezonų vicečempionę MFA „Žalgiris“-MRU komandą. Pačios rungtynės per daug nesiskyrė nuo daugelio šio sezono „Gintros“ rungtynių – sunkoka pradžia, įjungta aukštesnė pavara ir puikus finišas.

Galingai startavusios šiaulietės pirmąjį įvartį pelnė sužaidus vos dvi minutes. Kaip jau įprasta, įvarčio situacijoje sudalyvavo legionierės Miracle Porter ir Samantha Rossete.

Nepaisant „šalto dušo“ dvikovos pradžioje, Karolio Jasaičio auklėtinės nepasimetė. Jos drąsiai imdavosi iniciatyvos ir ne sykį grasino Aušrinės Bikutės vartams. Tiesa, savųjų šansų padvigubinti skirtumą turėjo ir „Gintra“.

Situacija labai greitai keitėsi besibaigiant pirmajam kėliniui. Iš pradžių, už pražangą baudos aikštelėje prieš Deborą Stone Ngalulą į aikštės šeimininkių vartus buvo skirtas baudinys, kurį realizavo Erika Šupelytė, tačiau netrukus M. Porter galingas reidas „Gintrai“ vėl leido išsiveržti į priekį.

Po pertraukos žalgirietės ėjo „va bank“, tačiau už tai buvo nubaustos. Dar du įvarčiai į Medos Šeškutės vartus „Gintros“ klubui garantavo 21-ąjį Lietuvos čempiono titulą.

Žalgiriečių pralaimėjimas reiškia, kad kovoje dėl antrosios vietos su „Vilniumi“ jos yra atsiliekančiųjų pozicijoje. Gera žinia ta, kad paskutiniame ture abi sostinės komandos susitiks tarpusavyje ir, veikiausiai, tiesiogiai galės išsiaiškinti, kuri yra vertesnė sidabro medalių.

K. Petkovo komentaras

A. Mikutaitės komentaras

O. I. Koko komentaras

L. Ruzgutės komentaras

FK Vilnius 4:1 FC Hegelmann

„Hegelmann“ žaidėjas nugalėjęs FK „Vilnius“ užsitikrino mažiausiai bronzą ir, veikiausiai, Kauno rajono ekipą paliko be medalių. O viskas galėjo pasisukti visiškai kita linkme.

Besibaigiant pirmajam kėliniui, Judita Sabatauskaitė gavo nuostabų perdavimą, įsiveržė į baudos aikštelę ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą. Atrodė, kad „Hegelmann“ ryžtas sugrįžti į prizines vietas yra aiškiai pamatuotas.

Vis tik, antrasis kėlinys parodė, kad „Vilnius“ šiandien yra stipresnė komanda ir ji laimėti gali net tada, kai yra labai sunku.

Po pertraukos „Vilniaus“ ekipa pasikeitė kardinaliai ir žaidė tokį žaidimą, kuriame žodis „pralaimėti“ neegzistavo. Didėjanti persvara išlyginamuoju įvarčiu buvo pažymėta 70 minutę, kai po baudos smūgio ir pakelto kamuolio į baudos aikštelę Viktorija Magalinskaja galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Dar po 11 minučių savo žodį tarė Kristina Pereviznyk, o pačioje dvikovos pabaigoje – du žodžius tarė Dovilė Dockaitė.

FK Banga 1:1 FK Saned

Jei ne „Gintros“ titulas, tai 17-ojo turo „Spark Energy A lygos“ komanda būtų galima vadinti Gargždų „Bangą“. Šešiolika pralaimėjimų paeiliui ir, galiausiai, iškovotas taškas prieš Joniškio „Saned“. Ir nors „tigrės“ iš turnyro lentelės dugno nepakils, šis taškas yra viso sezono pastangų.

„Saned“ į Gargždus nuvyko su savo lyderėmis Greta Lukjančuke, Simona Petravičiene ir Dovile Gailevičiūte, tačiau ir tai nepadėjo apsisaugoti nuo Viltės Švarcaitės įvarčio sužaidus trečdalį pirmojo kėlinio.

Nedaug trūko, kad tas įvartis „Bangai“ būtų dovanojęs pergalę, tačiau didelę žaidybinę persvarą po pertraukos turėjusios „Saned“ futbolininkės po D. Gailevičiūtės įvarčio rezultatą išlygino.

Nepaisant tokio sudėtingo dvikovos scenarijaus, galime vertinti, kad „Saned“ šioje dvikovoje prarado du taškus. O tai reiškia, kad sugrįžti į ketvirtą poziciją bus labai sudėtinga.

fkgintra.lt/L. Grikiečio nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS