Neįgaliesiems

Spark Energy moterų A lygos 19 turas: intriga dėl bronzos medalių, A. Keene – sekmadienio žvaigždė

„Spark Energy“ moterų futbolo A lygoje sekmadienį sužaistos priešpaskutinio turo rungtynės. Jose „Gintra“ nugalėjo „Bangą“, FK Vilnius įveikė „Utenį“, o Kauno ir Vilniaus žalgiriečių akistatoje užfiksuotos nulinės lygiosios. Tai reiškia, kad 3, 4 ir 5 vietų likimai spręsis paskutiniame ture.

Alikos žvaigždė. Kai „Gintros“ legionierė Alika Keene 59-ąją rungtynių su „Banga“ minutę pasiuntė kamuolį į varžovių vartus, šiaulietės jau pirmavo 4:0. Komandos draugės sveikino Aliką ir tai nebuvo paskutinis kartas, kai ši amerikietė sekmadienį sulaukė sveikinimų.

Tiesa, ne dėl įvarčių. Alika Keene žvaigždė visu gražumu nušvito ir TV3 televizijos projekte „X faktorius“. Po nuostabiai atliktos dainos „Crazy“, Marijus Mikutavičius ją pakvietė į savo komandą finaliniam etapui, o į studiją atvykusios „Gintros“ merginos šėlo taip, lyg Alika jau būtų laimėjusi projektą.

Įmušusi įvartį į „Bangos“ vartus, A. Keene nutraukė daugiau nei pusmetį trukusią įvarčių sausrą. Be jos, vakar dusyk pasižymėjo Jessica Ayers, po kartą – Vestina Neverdauskaitė, Simona Petravičienė ir Gabija Toropovaitė.

Šiose rungtynėse nei sykio nepasižymėjo rezultatyviausia čempionato žaidėja Rimantė Jonušaitė. Tokiu būdu nutrūko puolėjos rezultatyvių rungtynių serija.

Žalgiriai. Jei ankstesniais sezonais, tarp Vilniaus ir Kauno bendravardžių vykdavo bekompromisė kova, tai šiemet jėga labai akivaizdžiai pasisuko į sostinės komandos pusę. Iki ketvirtojo rato. Paskutinėse tarpusavio rungtynėse nei viena komanda nepelnė įvarčio ir tai reiškia, kad kaunietės išsaugojo viltis šiemet pasidabinti bronzos medaliais.

Rungtynėse vilnietės buvo aktyvesnės, aštresnės ir pavojingesnės. Tačiau nei Ugnės Lazdauskaitės, nei Lauros Ruzgutės, nei Marijos Galkinos, nei Karolinos Jasaitytės, nei Gretos Markauskaitės smūgiai tikslo nepasiekė.

Į šią dvikovą pirmąkart karjeroje nuo pirmųjų minučių buvo mesta 17-metė Irūna Blaškytė. Ji užėmė į peržiūrą Turkijoje išvykusios ilgametės komandos legionierės Anos Cheminavos vietą.

FK Vilnius. Septintą pergalę debiutiniame sezone iškovojo ir vilčių pakilti į ketvirtą poziciją dar neprarado „Vilniaus“ futbolininkės. Jos darsyk užtikrintai 5:0 nugalėjo „Utenio“ merginas, kurios, panašu, kad šį sezoną baigs be taškų.

Pati dvikova, kaip rodo galutinis rezultatas, vilnietėms nebuvo tokia lengva. Utenos jaunosios merginos pavargo ir per paskutines 17 minučių praleido 3 įvarčius. Šiose rungtynėse po dusyk pasižymėjo Gabija Valiukevičiūtė ir Aušra Klevečkaitė, vieną įvartį įmušė Viktorija Magalinskaja.

Paskutinis turas. Šį sekmadienį galutinai paaiškės 2021 metų „Spark Energy“ moterų futbolo A lygos rikiuotė. Tam, kad užsitikrintų bronzos medalius, „Bangai“ užteks bent taško dvikovoje prieš vicečempiono titulą jau seniai užsitikrinusias Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU ekipos merginas.

Jei vilnietės laimėtų Gargžduose, tai bronzos likimas spręstųsi Kaune, kur „Kauno Žalgirio“ merginos susikaus su „Vilniumi“. Tokiu atveju, kauniečių pergalė dovanotų joms trečiąją vietą, lygiosios – ketvirtąją, o pralaimėjimas komandą nustumtų į penktą poziciją, o į ketvirtąją pakiltų FK Vilnius.

Paskutinės rungtynės tarp „Utenio“ ir „Gintros“ turnyrine prasme nieko nekeis. Nebent tai, kad šiaulietės dar vienus metus užbaigs nepraradusios nei vieno taško, o uteniškės – nei vieno neiškovojusios.

Vt. Komanda Rung. Perg. Lyg. Pral. Įm. įv. Pral. įv. Įv. skir. Tašk.
1. FK Gintra 19 19 0 0 144 5 +139 57
2. MFA Žalgiris-MRU 19 12 2 5 61 28 +33 38
3. FK Banga 19 8 2 9 41 46 -5 26
4. FK Kauno Žalgiris 19 7 3 9 26 49 -23 24
5. FK Vilnius 19 7 1 11 32 39 -7 22
6. FK Utenos Utenis 19 0 0 19 3 140 -137 0

Autorius – Aurimas Budraitis; MFA „Žalgiris“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS