„Spark Energy“ moterų A lygos 19 turo apžvalga: „Gintra“ darsyk laimėjo, sidabro likimas spręsis paskutiniame ture

Po sekmadienį sužaistų 19-ojo „Spark Energy“ moterų A lygos turo rungtynių liko du nežinomieji: kas galutinėje rikiuotėje užims ketvirtą poziciją ir kam atiteks 2022-ųjų sidabro medaliai? Ir jei atsakymą į pirmąjį klausimą galime numatyti, tai atsakymas į antrąjį paaiškės tarpusavio akistatoje.

FK Vilnius 1:3 FK Gintra

Čempionių nestabdo faktas, kad aukso medaliai, iš esmės, jau yra kišenėje. Čempionės ir toliau įrodo, kad šis sezonas priklauso joms. „Gintra“ per devyniolika žaistų rungtynių iškovojo aštuoniolika pergalių.

Kaip buvo iškovota 18-oji pergalė? Tiesiog reikėjo sulaukti varžovių klaidų. Galime neabejoti, kad „Vilniaus“ vyriausioji trenerė Kotryna Kulbytė prašė savo auklėtinių išlaikyti koncentraciją, tačiau pasakyti yra viena, o padaryti – kita.

Sužaidus trečdalį pirmo kėlinio, dvi Šiaulių klubo legionierės rado milžinišką erdvę varžovių gynyboje. Vivian Ikechukwu sulaukė perdavimo būdama visiškai laisva, bei iš dešimties metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrojo įvarčio teko laukti iki 58-os minutės. Situacija kitokia, bet esmė identiška – vėl perdavimas į baudos aikštelę, kurioje viena geltona apranga vilkinti žaidėja paprasčiausiai turėjo per daug laisvės. Oluwadamilola Koko dar spėjo pasitaisyti kamuolį bei nestipriu smūgiu padvigubinti skirtumą.

Ir nors vilnietės po Khrystynos Pereviznyk įvarčio dar grįžo į kovą, tačiau vos po keturių minučių „Gintra“ atstatė dviejų įvarčių persvarą. Po komandos draugės pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės Shannon Aviza nestipriu smūgiu į tolimąjį kampą pelnė trečiąjį šiauliečių įvartį.

FK Banga 1:5 MFA Žalgiris-MRU

Karolio Jasaičio treniruojamos žalgirietės atstatė status quo turnyro lentelėje ir, likus vienerioms rungtynėms iki sezono pabaigos, yra pusę žingsnio priekyje tam, kad apgintų vicečempiono vardą.

Situacija yra tokia, kad „Vilnius“ ir „Žalgiris“-MRU per 19 rungtynių surinko po 35 taškus. Žalgirietės tarpusavio statistikoje turi pranašumą, o tai reiškia, kad komandoms surinkus po lygiai taškų, aukštesnę vietą užims MFA „Žalgiris“-MRU. Galime prisiminti, kad pirmame ir antrame ratuose žalgirietės triumfavo 2:1 ir 3:0, trečiajame – rezultatu 2:0 pajėgesnis buvo „Vilnius“.

Priešpaskutinio turo dvikova su „Banga“ K. Jasaičio komandai buvo lengva. Vos vieną tašką per visą sezoną surinkusi „Bangos“ komanda nepajėgė tinkamai pasipriešinti ir buvo priversta pripažinti triuškinamą varžovų pergalę.

Kad „Žalgiriui“ nebus sunku, tapo aišku 8 minutę, kai įvarčiu pasižymėjo Jullien Amara Ramirez. Dar po 10-ies minučių krito antrasis įvartis, dar po 14-os minučių – trečiasis.

Po to trečio įvarčio buvo galima dėti tašką rungtynėse, nes jau tuomet tapo aišku, kad „Banga“ į rungtynes kovoje dėl taškų sugrįžti nesugebės. Šių rungtynių MVP – Debora Stone Ngalula, kuri prie pergalės pridėjo tris įvarčius.

FK Saned 4:1 FC Hegelmann

Kas nutiko „Hegelmann“ ekipai per pastarąsias dvejas rungtynes, kuri dar taip neseniai negailėjo ir stipriausių lygos komandų? Klausimai, į kuriuos atsakymų turėtų ieškoti pats Kauno rajono klubas. O kol atsakymai nerasti, „Saned“ Pakruojyje pamokė „Hegelmann“ žaidėjas 4:1 bei išsaugojo, tegul ir nedideles, viltis pakovoti dėl ketvirtos vietos.

Pamatus pergalei joniškietės šiose rungtynėse padėjo per pirmąsias dešimt minučių – minučių, kurių „Hegelmann“ vartininkė Martyna Sventickaitė prisiminti nenori. Ypač 6-osios minutės, kai ji nesugebėjo atremti nestipraus ir į ją skriejančio Renatės Fedotovos pamušto kamuolio.

Dar po keturių minučių savo sugebėjimus pademonstravo Simona Petravičienė, kai pabėgusi nuo varžovių darsyk pasiuntė kamuolį į M. Sventickaitės ginamus vartus. Tiesa, šioje situacijoje vartininkės kaltės nė su žiburiu nerasi.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį, Ugnė Slankauskaitė, smūgiu iš kelių metrų, į aikštę dar sugrąžino kovą, tačiau 71-ąją minutę ant „i“ buvo sudėti visi taškai. R. Fedotova pabėgo nuo varžovių, pasiuntė kamuolį į tinklą, įformino dublį ir atstatė dviejų įvarčių persvarą.

Nepaisant pergalės, joniškietės lygoje vis dar penktos, o tam, kad pakiltų aukščiau, reikia jų pačių pergalės prieš „Gintrą“ bei „Hegelmann“ prarastų taškų prieš „Bangą“.