Spark Energy moterų A lygos 20 turas: bronza keliauja į Kauną

Kai „Kauno Žalgirio“ saugė Agnė Žėglevičiūtė pelnė įvartį į FK Vilnius ekipos vartus, rungtynių laikrodis skaičiavo 81-ąją minutę. Šis įvartis kaunietes priartino prie bronzos medalių, bet jokiu būdu jų neužtikrino.

„Kauno Žalgiriui“ per likusį laiką ne tik kad reikėjo nepraleisti įvarčio, bet taip pat reikėjo tikėtis bendravardžio iš Vilniaus trijų taškų dvikovoje prieš „Bangą“. Prabėgus dar dviem valandoms, jų svajonė išsipildė.

„Tikėjome, kad galime. Gal kažkurios merginos pradėjo galvoti, kaip čia bus, tačiau dešimt minučių yra ilgas laiko tarpas. Norėjome padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, kad nesijaustumėm blogai. Tiesiog norėjome sezoną užbaigti būdamos nugalėtojomis. Taip gavosi, kad kovoje dėl trečios vietos įsispraudėme pro rakto skylutę. Geras jausmas“, – prabėgus parai po rungtynių kalbėjo „Kauno Žalgirio“ kapitonė Milda Liužinaitė.

Finalinis teisėjo švilpukas fiksavo kauniečių pergalę rezultatu 2:1. Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU Gargžduose triumfavo 2:0, o „Gintra“, jau be Rimantės Jonušaitės, Utenos „Utenį“ nugalėjo 8:0. Jessica Kohm Ayers šioje dvikovoje pasižymėjo keturiais įvarčiais.

Čempionės. Šiaulių „Gintra“ čempionių titulą užsitikrino jau gana seniai, todėl pastaruoju metu įdomiau, kas su šia komanda vyko ne aikštėje, o aplink ją. Be abejo, praėjusią savaitę „Gintra“ susprogdino bombą pranešdama apie Rimantės Jonušaitės persikėlimą į AC „Milan“ klubą.

Tai reiškė, kad dvejų pastarųjų metų geriausios jaunosios Lietuvos futbolininkės įvarčių sąskaita liks nepakitusi ir ji naujo rekordo nepasieks. R. Jonušaitė per šį sezoną pasižymėjo 42 kartus ir trečius metus paeiliui tapo rezultatyviausia A lygos futbolininke.

Paskutiniojo turo rungtynėse nežaidė ir amerikietė Alika Keene, kuriai klubas suteikė galimybę ruoštis „X faktoriaus“ gyviems pasirodymams. „Gintros“ žvaigždė muzikinėje scenoje ir vėl sužibėjo.

Paskutinei sezono dvikovai „Gintra“ registravo tik trylika žaidėjų, iš kurių net vienuolika – lietuvės. Išskyrus J. Ayers ir Tristan Corneil, atostogos prasidėjo jau kiek anksčiau.

Paskutinėse rungtynėse į „Utenio“ vartus keturi įvarčiai krito iki pertraukos, keturi – po pertraukos ir nuskambėjus finaliniam arbitro švilpukui, galutinai paaiškėjo, jog „Gintra“ per sezoną neprarado nei vieno taško, „Utenis“ – nei vieno neiškovojo.

Vicečempionės. Be į Turkiją išvykusios Anos Cheminavos ir be Lietuvos rinktinės gynėjos Viktorijos Čiapaitės rungtyniavusios žalgirietės, net ir turėdamos mažiau motyvacijos nei varžovės, įrodė, kad šiemet visiškai pelnytai yra įvardijama kaip antra stipriausia lygos komanda.

„Bangai“ užteko lygiųjų, kad iškovotų bronzos medalius, tačiau ilgą laiką trečioje vietoje buvusi tigrių ekipa po paskutinių rungtynių yra pripažinti, kad ne ji, o „Kauno Žalgiris“ vertas tos trečiosios vietos.

Pliaupiantis lietus kiek sumažino paties žaidimo kokybę, tačiau sostinės komandai tai didelės įtakos neturėjo. Iš pradžių Ugnė Lazdauskaitė, vėliau Erika Šupelytė, dar vėliau Karilė Liužinaitė. Jos visos turėjo mažesnes ar didesnes galimybes pasižymėti, tačiau švieslentėje po tų galimybių vis dar degė nuliai.

Galiausiai, U. Lazdauskaitė buvo pargriauta baudos aikštelėje, o 11 m baudinį realizavo pati nukentėjusioji. Antrojo kėlinio pradžioje Ugnė pasiuntė dar vieną puokštę linkėjimų varžovėms, kurios nuo 0:2 atsitiesti nebepajėgė.

Bronzinės prizininkės. Skirtingai nei rungtynėse Gargžduose, dvikovoje tarp FK „Kauno Žalgirio“ ir „Vilniaus“ motyvuotos buvo abi komandos. Vilniečių pergalė komandai būtų padovanojusi ketvirtąją vietą.

Ir negali sakyti, kad vilnietės buvo labai toli nuo šio tikslo. Tiesiog varžovės savo progas išnaudojo, o pačios sostinės futbolininkės – ne.

Nuo pat susitikimo pradžios žalgirietės daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau ryškios persvaros neturėjo. Įskaitant ir tą epizodą, kai krito pirmas įvartis. Kaunietės rezgė greitą ataką, po perdavimo į baudos aikštelę vilnietės pamušė kamuolį Rimantei Kunickaitei, kuri išvedė savo ekipą į priekį.

Vėliau epizodų buvo ir prie vienų, ir prie kitų vartų, o kamuolys tinkle atsidūrė kėliniui artėjant į pabaigą. Koncentraciją pametusios žalgirietės paliko laisvą Gretą Valikonienę, kuri užtikrintai išlygino rezultatą.

Lemiamas rungtynių įvartis buvo įmuštas 81 minutę. Tiesa, signalų, kad kaunietės gali pelnyti pergalingą įvartį, buvo ir anksčiau. Praktiškai po kiekvieno kampinio prie „Vilniaus“ vartų kildavo gaisras. Kelis kartus pavyko jį užgesinti, tačiau minėtą 81 minutę – nebe. Besileidžiantį kamuolį link antrojo virpsto sėkmingai priėmė A. Žėglevičiūtė ir vos po kelių akimirkų su komandos draugėmis pasinėrė į euforiją.

Autorius – Aurimas Budraitis; FK „Kauno Žalgiris“ nuotr.