„Spark Energy“ moterų A lygos 20 turo apžvalga: 0:0 žalgiriečių naudai, „Banga“ sezoną baigė pergale

Prieš prasidedant paskutiniam 2022-ųjų „Spark Energy“ moterų A lygos turui, buvo neatsakyti du klausimai: kas lygoje užims ketvirtą vietą ir kas pasidabins sidabro medaliais?

Pastarasis klausimas buvo žymiai įdomesnis ne tik dėl noro įrodyti, kuri komanda šiemet sostinėje buvo stipriausia, bet ir dėl to, kad komandos sezoną užbaigė tarpusavio rungtynėmis.

Apskritai, 20-asis turas buvo pats nerezultatyviausias čepionato turas, per kurį įmušti vos trys įvarčiai. Vieną jų įmušė Gargždų „Bangos“ merginos, kurioms tas įvartis dovanojo pirmąją ir vienintelę sezono pergalę.

Trečiose rungtynėse pergalingai sezoną užbaigė Šiaulių „Gintros“ futbolininkės, kurios, iškovojusios devynioliktą pergalę, nepaliko „Saned“ žaidėjoms galimybės pakilti į ketvirtą poziciją.

FK Vilnius 0:0 MFA Žalgiris-MRU

Likus vienam turui, dvi sostinės komandos FK „Vilnius“ ir MFA „Žalgiris“-MRU buvo surinkusios po 35 taškus ir tai reiškė viena – sidabro likimas spręsis paskutinėse čempionato rungtynėse. Žalgiriečių pozicija buvo šiek tiek geresnė, nes joms paskutiniame ture užteko lygiųjų. Kaip paaiškėjo vėliau, ta „šiek tiek geresnė“ pozicija joms trečius metus paeiliui garantavo antrąją poziciją.

Verta pažymėti, kad per prieš tai vykusias septynerias šio derbio akistatas, nulinės lygiosios dar nė sykio nebuvo užfiksuotos. Atrodė, kad nebus ir šįsyk, nes atakuoti nevengė nei viena, nei kita komanda. Į „Vilniaus“ ekipos smūgį, po kurio kamuolys patikrino vartų konstrukciją, MFA atstovės Erika Šupelytė, Debora Stone Ngalula ir ypač Aristelle Luise Yog Atouth atsakė savo progomis.

Nulinis rezultatas po pertraukos vertė Kotrynos Kulbytės auklėtines eiti pirmyn ir toliau ieškoti savųjų šansų. Pirmoji antrojo kėlinio pusė priklausė jos vadovaujamai komandai, tačiau tuomet kažkas nutiko. MFA „Žalgiris“-MRU perėmė iniciatyvą ir jau Karolio Jasaičio auklėtinės buvo kur kas arčiau įvarčio nei jų varžovės.

Buvo situacija, kai niekas „neuždarė“ Lauros Ruzgutės perdavimo, buvo situacija, kai „Žalgiris“ apeliavo į teisėjo sprendimą neskirti baudinio, buvo situacija, kai žalgirietės vos nepasižymėjo po kampinio.

Visgi žalgirietės nepasižymėjo, o tai reiškia, kad FK „Vilnius“ kovoje išliko iki susitikimo pabaigos. Tuomet jau ši komanda surengė lemiamą vartų šturmą, tačiau jį neutralizavo užtikrintai rungtynes sužaidusi vartininkė Meda Šeškutė. Galutinis verdiktas – 0:0 „Žalgirio“-MRU naudai.

FC Hegelmann 0:1 FK Banga

Labai sunku pasakyti, kas sezono pabaigoje nutiko Kauno rajono „Hegelmann“ komandai, tačiau ji buvo labai toli nuo savo geriausios versijos. Taip toli, kad per visą ketvirtą ratą nesugebėjo iškovoti nei vieno taško, įskaitant ir rungtynes su Gargždų „Banga“.

Tigrėms užteko vienintelio Monikos Grikšaitės įvarčio pirmojo kėlinio pabaigoje, kad jos sezoną užbaigtų pergalingai.

„Jaunos žaidėjos subrendo ir štai jums rezultatas. Kalbant rimčiau, visą antrą sezono pusę mūsų komandoje nuolat žaidė trys 2008 metų gimimo mergaitės, todėl tokia pergalė yra dviguba laimė. Žaidėme be legionierių, renkamės ateitį, o toje netolimoje ateityje norėsime galvoti rimčiau“, ‒ sakė „Bangos“ treneris Simas Alsys.

Per pačias rungtynes nei viena komanda didesnio pranašumo neturėjo. Nebuvo ir tokių epizodų, kuriuos būtų galima vadinti šimtaprocentinėmis progomis. Vienintelis įvartis buvo įmuštas smūgiu iš trisdešimties metrų į vartų devyniukę.

Po pertraukos „Hegelmann“ komandos žaidėjos ieškojo savo puolėjų, tačiau pagirtinai žaidė „Bangos“ vartininkė Karolina Curukova, kuri užtikrintai nutraukdavo bet kurias užsimezgančias varžovių atakas.

FK Gintra 2:0 FK Saned

Nors „Gintros“ pergalės šį sezoną dažniausiai jau nebuvo tokios triuškinamos kaip pastaraisiais metais, tačiau tai pernelyg nieko nekeičia – čempionių komanda „Spark Energy“ moterų A lygoje per dvidešimt rungtynių prarado vos du taškus ir tai yra geriausias įrodymas, kad jai niekas dar neprilygsta.

Paskutinėje dvikovoje šiaulietės dviem Oluwadamilolos Iyabo Koko įvarčiais įrodė savo pranašumą  prieš išankstinių ambicijų dėl titulo pakovoti nestokojusį Joniškio „Saned“ klubą. Pastarojo nesėkmė reiškia jam penktą galutinę vietą turnyro lentelėje.

Pačios rungtynės pernelyg nesiskyrė nuo daugelio „Gintros“ rungtynių antroje sezono pusėje – greitas įvartis, ramesnis žaidimas ir, kai reikia įjungti nors šiek tiek aukštesnę pavarą, tai ir yra padaroma.

Antruoju įvarčiu O. I. Koko pasižymėjo antrojo kėlinio pradžioje. Būtent tuomet buvo galima dėti tašką šiose rungtynėse. Kad ir kokią neblogą sudėtį šiam sezonui buvo surinkusi „Saned“ ekipa, reikia pripažinti, kad atkovoti prieš „Gintrą“ dviejų įvarčių deficitą 2022 metais jai vis dar yra praktiškai neįmanoma.