Neįgaliesiems

„Spark Energy“ moterų A lygos 4 turo apžvalga: „Gintra“ tolsta, „Žalgiris“ aplenkė „Saned“

Savaitgalį sužaistos trejos Lietuvos „Spark Energy“ moterų A lygos rungtynės, po kurių tvirtai ant pirmojo laiptelio įsitaisė daugkartinė čempionė Šiaulių „Gintra“.

Nors šiaulietės tokiais dideliais skirtumais, kaip anksčiau, varžovių netriuškina, tačiau tai joms netrukdo rinkti taškus ir tolti nuo varžovių.

Per ketvirtąjį turą įmušta 13 įvarčių. Vienintelė Athena Kuehn pasižymėjo dubliu, dar vienuolika merginų pelnė po vieną įvartį.

Greičiausias įvartis: FK Gintra 4:1 FK Vilnius

Dvikova tarp „Gintros“ ir FK „Vilniaus“ komandų „Gytarių“ stadione prasidėjo viešnių žaidėjos Godos Papartytės įvarčiu. Kol šiaulietės stebėjo kas vyksta, sostinės merginos išvedė į ataką savo aštuoniolikmetę saugę ir ji keturioliktą dvikovos sekundę pasiuntė kamuolį į varžovių vartus.

„Gintra“ visą pirmą kėlinį buvo sutrikusi ir nerado ne tik čempioniško žaidimo, bet ir tokio, kuris leistų prieš vilnietes įgyti persvarą. Visgi po 7 minučių „Vilniaus“ komandos žaidėjos suklydo ir „Gintra“ po kampinio ir po Shannon Avizos įvarčio rezultatą išlygino.

„Koncentracijos stoka“, – labai tiksliai pirmąją rungtynių pusę įvardino šiauliečių vyriausiasis treneris Kalojanas Petkovas.

„Suėmėme save į rankas“, – apie antrąjį kėlinį sakė strategas, turėdamas omenyje paskutines dvidešimt rungtynių minučių, per kurias „Gintra“ sumušė 3 įvarčius.

Šioje vietoje pagyras treneris turėtų atiduoti 22-ejų legionierei Athenai Kuehn, kuriai prireikė 343 minučių, kad ji atidarytų savo sąskaitą Lietuvoje. Labai sėkmingai kirtusi į baudos aikštelę, Athena atsidūrė viena prieš varžovių vartininkę ir vienu lietimu užtikrintai pasiuntė kamuolį į tinklą. Dar po aštuonių minučių ji pelnė savo antrą įvartį ir tuo pačiu beveik uždarė klausimą dėl rungtynių laimėtojo.

Žalgiriečių banga Gargžduose: FK Banga 1:5 MFA Žalgiris-MRU

Sezoną triuškinama nesėkme pradėjusi ir per pirmas dvejas rungtynes vos vieną įvartį įmušusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa savaitgalį Gargžduose iškovojo įtikinamą pergalę bei pirmą kartą šiame sezone įsitvirtino stipriausių komandų trejetuke.

Po praėjusio sezono iš pagrindų atsinaujinusi sostinės komanda savo geriausios versijos dar ieško. Tiesa, Gargžduose jau rado kažką, kas toje versijoje galėtų būti.

Kas tai lėmė? Viena iš priežasčių – įspūdingas startas. Erikai Šupelytei ir Polinai Jančuk užteko vos dvylikos minučių, kad žalgirietės įgytų dviejų įvarčių persvarą. Ir nors „Banga“, realizavusi vienuolikos metrų baudinį, skirtumą sušvelnino, vis tik MFA merginų dominavimas, ypač iki pertraukos, buvo akivaizdus.

Kodėl taip sunkiai sekasi „Bangai“? Reikia nepamiršti, kad Tigrės šį sezoną pradėjo be sunkią traumą patyrusios savo kapitonės Monikos Grikšaitės. Ar vienos futbolininkės iškritimas gali taip stipriai pakeisti komandą? „Bangos“ atveju – taip.

Po keitimų antrojo kėlinio viduryje pasirodžiusios Jullien Ramirez ir Ugnė Slankauskaitė dvikovos pabaigoje dar pridėjo po įvartį ir MFA „Žalgiris“-MRU šioje sezono stadijoje šventė pergalę.

Netikėtumas (?) Kaune: FC Hegelmann 2:0 FK Saned

Joniškio „Saned“ komanda sulaukė pirmos legionierės Chantay Norris, tačiau jos pasirodymas truko vos 32 minutes. Po 26 valandų skrydžio ir vos kelių valandų miego Chantay taip greitai nesugebėjo prisitaikyti prie lietuviško klimato ir buvo pakeista.

Tuo metu geriau žaidusios kaunietės jau buvo įmušusios pirmąjį įvartį, o pasižymėjo sunkias traumas praeityje palikusi Judita Sabatauskaitė. Verta pažymėti, kad tai jau trečias Juditos įvartis šiais metais – du pelnyti atstovaujant „Hegelmann“ klubui, vienas – Lietuvos rinktinei.

„Saned“ sezono pradžioje žaidimą rezga per savo lyderę Simoną Petravičienę, tačiau šįsyk toks planas naudos nedavė. „Hegelmann“, savo ruožtu, prieš pat finalinį švilpuką po Emos Kriaučiūnaitės įvarčio skirtumą padvigubino.

„Žaidėme geriau ir pelnytai laimėjome. Turėjome daug atakų, prasiveržimų, o „Saned“ gretose pavojingiausia buvo Simona Petravičienė, kuri tik ir galėjo prasiveržti. Mano nuomone, geriausios mūsų rungtynės šiame sezone“, – reziumavo „Hegelmann“ kapitonė Milda Liužinaitė.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS