„Spark Energy“ moterų A lygos 6 turo apžvalga: „Gintra“ tolsta, „Saned“ darsyk sužaidė lygiosiomis

Praėjusį sekmadienį Garliavoje, Pakruojyje ir Vilniuje sužaistos trejos čempionato rungtynės, kuriose „Gintra“ ir „Vilnius“ iškovojo įtikinamas pergales, o „Saned“ ir „Žalgiris“-MRU rungtynes baigė lygiosiomis 2:2.

Vivian dublis: FC „Hegelmann 1:4 FK „Gintra“

Du įvarčius per visą pirmąjį ratą įmušusi „Gintros“ legionierė iš Nigerijos Vivian Ikechukwu šiaulietėms leido padaryti tai, kas šiame sezone sekasi itin sunkiai. Vivian per kėlinį sumušė du įvarčius į Kauno rajono „Hegelmann“ vartus, o pati „Gintra“ dar iki pertraukos susikrovė trijų įvarčių persvarą.

Daugelį ankstesnių metų toks skirtumas būtų normalus arba net mažas, tačiau tik ne šiemet. Iki pertraukos tris įvarčius „Gintra“ per šešerias šio sezono rungtynes yra įmušusi vos du kartus. Šis – antras.

Vivian šioje dvikovoje ne tik mušė įvarčius, bet ir visaip kitaip draskė varžovių gynybą, kuri, verta pažymėti, karts nuo karto braškėjo.

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Atlikusios sėkmingai darbą pirmajame kėlinyje, „Gintros“ merginos kiek sustojo, tačiau net ir tai šiai komandai nesutrukdė pasižymėti ketvirtą kartą. Beje, darsyk pasižymėjo „Hegelmann“ geriausia pirmojo rato žaidėja Judita Sabatauskaitė. Iškart po įvarčio ji buvo pakeista.

Trečios joniškiečių lygiosios: FK „Saned“ 2:2 MFA „Žalgiris“-MRU

Penkerios rungtynės, trejos lygiosios – tokiu ritmu savo pirmąjį sezoną moterų futbolo A lygoje pasitiko Joniškio „Saned“ komanda. Ar tas lygiąsias gali pakeisti pergalės? Įvertinus tai, kad komanda dar nėra susikomplektavusi ir laukia legionierių – gali.

Visgi tai tik spėlionės, todėl žvilgtelkime į tai, ką ši komanda jau spėjo pasiekti. Prieš savaitę atimti taškai prieš čempionę „Gintrą“, o dabar – ir prieš vicečempionę MFA „Žalgiris“-MRU ekipą. Ar dėsningos šios lygiosios? Ir vienos, ir kitos – taip.

Turėdama savo ekipoje Simoną Petravičienę, „Saned“ vyriausioji trenerė Tatjana Veržbickaja įprastai daugiau dėmesio skiria gynybai bei žaidimui kontratakomis būtent per Simoną – šios rungtynės nebuvo išimtis. Į kontratakas kartais būdavo išleidžiama ir jaunoji Meida Proscevičiūtė, o būtent ši žaidėja pelnė pirmąjį rungtynių įvartį ir išvedė „Saned“ į priekį. Kas buvo po to? Joniškietės kantriai laukė, kada varžovės suklys ir vėl galės kontratakuoti.

Antrojo kėlinio pradžioje „Saned“ futbolininkės suklydo ir tai joms kainavo išlyginamąjį įvartį, kuri įmušė ne per seniausiai aikštėje pasirodžiusi Erika Šupelytė. Praleistas įvartis situacijos pernelyg nepakeitė. Joniškietės ir toliau kantriai laukė, žalgirietės ir toliau didino kamuolio kontrolės laiką procentais. Artėjant dvikovai į pabaigą, S. Petravičienė antrąsyk rungtynėse savo komandą išvedė į priekį, o dar po aštuonių minučių – Polina Yanchuk rezultatą išlygino.

Tai, kaip sėkmingai „Saned“ merginos moka laikytis savo žaidybinio plano, aiškiai parodė pirma pridėta teisėjo laiko minutė. Dar viena kontrataka ir jei ne Medos Šeškutės paskutinės vilties pražanga, vilnietės šįsyk būtų likusios be taškų. M. Šeškutė kitą dvikovą bus priversta praleisti, tad tai dar vienas galvosūkis komandos treneriui Karoliui Jasaičiui.

FK „Vilnius“ vėl antras: FK „Vilnius“ 6:0 FK „Banga“

Lygiosios „Saned“ ir „Žalgirio“-MRU susitikime bei FK „Vilniaus“ iškovota pergalė, šiai sostinės komandai po savaitės pertraukos darsyk leido pakilti į antrąją turnyro lentelės vietą. Šįsyk intriga tarp „Vilniaus“ ir „Bangos“ merginų laikė pusvalandį, o po to vilniečių persvara nekėlė jokių klausimų. Beje, ir šiose rungtynėse buvo parodyta raudona kortelė.

Sužaidus 28 minutes, Kotrynos Kulbytės auklėtinės surengė labai gražią ataką. Ją pradėjo komandos lyderė Kristina Pereviznyk, kuri po reido numetė kamuolį Gabijai Valiukevičiūtei, ši dar toliau – Dovilei Dockaitei ir rezultatas tapo 1:0. „Bangos“ nelaimei, netrukus krito ir antras įvartis, kurį po Gretos Valikonienės perdavimo įmušė K. Pereviznyk.

Kaip ir iki pirmojo įvarčio, taip ir po antrojo „Vilniaus“ komanda turėjo iniciatyvą savo pusėje, o šios komandos persvarą dar labiau padidino jau minėta raudona kortelė. Skirtingai nei prieš tai aprašytose rungtynėse, čia raudona kortelė buvo parodyta už nesportinį elgesį Austei Bernotaitei.

Per likusias 42 minutes „Vilniaus“ persvara augo reguliariai. Per antrąjį kėlinį įvarčiais galėjo džiaugtis G. Valiukevičiūtė, dusyk Skaistė Petrauskaitė ir dar kartą – K. Pereviznyk.