Neįgaliesiems

„Spark Energy“ moterų A lygos 7 turo apžvalga: „Gintros“ dominavimas, K. Pereviznyk rezultatyvumas ir „Saned“ rekordas

Sekmadienį įvykusiose „Spark Energy“ moterų A lygos 7-ojo turo rungtynėse Šiaulių „Gintra“ iškovojo šeštą pergalę bei tvirtai išsaugojo lyderės poziciją, „Vilniaus“ žaidėjos sugrįžo į antrąją turnyro lentelės poziciją, o Joniškio „Saned“ pasiekė rekordinę pergalę trumpoje klubo istorijoje.

Čempionės prieš vicečempiones: MFA Žalgiris-MRU 0:3 FK Gintra

Po to, kai „Gintrą“ paliko pajėgių Lietuvos futbolininkių būrys ir prasidėjo kalbos apie tai, kad Lietuva gali turėti naujas čempiones, MFA „Žalgirio“-MRU vardas tapo dažnai linksniuojamas. Praėjusių metų Lietuvos vicečempionės prieš sezoną gerokai pasistiprino, tad tas linksniavimas nebuvo be pagrindo.

Vis tik, tarpusavio akistatose „Gintra“ vis dar yra stipresnė komanda ir ji tą šiame sezone įrodė jau 2 kartus. Vertinant abejas rungtynes, galima rasti nemažai paralelių. Žalgiriečių nebloga pradžia, „Gintros“ perimta iniciatyva, žalgiriečių įsimuštas įvartis į savo vartus ir galutinis „Gintros“ dominavimas.

Sekmadienį rungtynės buvo surašytos būtent pagal tokį scenarijų. Per pirmąsias 20 minučių „Gintra“ neturėjo jokios žaidybinės persvaros, tačiau tuomet įjungė aukštesnę pavarą ir, galiausiai, savo persvarą įtvirtino 3 įvarčiais.

Pirmasis įvartis krito likus 10 minučių iki pertraukos. Po pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės buvo atliekamas smūgis galva, tuomet kamuolys pataikė į žalgirietės Hannah Mirim Park galvą ir atsidūrė Dominykos Vaiginytės ginamuose vartuose. Po praleisto pirmojo įvarčio MFA žaidėjos netrukus darsyk traukė kamuolį iš tinklo. Trumpais perdavimais sužaidusios „Gintros“ merginos atakos smaigalyje paliko Eitvydę Partikaitę ir ši padvigubino skirtumą.

MFA „Žalgiris“-MRU ekipos treneris Karolis Jasaitis, bandydamas taisyti situaciją, iškart po pertraukos pakeitė dvi žaidėjas, bet žaidimas pernelyg nepasikeitė. Šiaulietės visur buvo šiek tiek greitesnės, šiek aktyvesnės, šiek tiek stipresnės. Vienoje iš situacijų Monika Piesliakaitė pažeidė taisykles baudos aikštelėje, užsidirbo geltoną kortelę, o Vivian Ikechukwu pelnė trečiąjį įvartį. Likusios 19 minučių nieko nebepakeitė.

Rungtynių fotoalbumas

Khrystyna Pereviznyk – rezultatyviausia lygoje: FK Vilnius 3:1 FC Hegelmann

Geriausia pirmojo rato „Vilniaus“ žaidėja Khrystyna Pereviznyk labai aiškiai pretenduoja ir į antrojo rato geriausios žaidėjos titulą. Khrystynos dabar demonstruojamas žaidimas labai aiškiai įvardina šią futbolininkę kaip realią pretendentę tapti geriausia lygos žaidėja. Be abejonės, jai šansus prideda ir įvarčiai. Sekmadienį ukrainietė savo sąskaitą papildė dviem tiksliais smūgiais ir su aštuoniais pirmauja „Spark Energy“ moterų A lygoje.

Tiesa, dar iki K. Pereviznyk įvarčių savo žodį tarė ir Greta Valikonienė. Sužaidus vos 7 minutes, Greta po komandos draugės pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės galva užtikrintai nuginklavo Martynos Sventickaitės vartus.

Dar po 10 minučių Kauno rajono atstovės rezultatą išlygino. Po puikaus Juditos Sabatauskaitės perdavimo, į baudos aikštelę kirto Ema Kriaučiūnaitė, kuri po akimirkos vienu lietimu smūgiu į tolimąjį kampą nepaliko šansų sostinės komandos vartininkei.

O tada jau atėjo K. Pereviznyk eilė. Antrame kėlinyje 2 jos įvarčiai garantavo „Vilniaus“ pergalę bei sugrįžimą į antrą poziciją. Iškart po pertraukos ukrainietė pasižymėjo stipriu smūgiu maždaug nuo baudos aikštelės linijos, o besibaigiant dvikovai – po varžovių klaidos „Vilniaus“ legionierė įsiveržė į baudos aikštelę, apvedė vartininkę ir iš kelių metrų įmušė į tuščius vartus.

Rungtynių albumas

Rezultatyviausia sezono pergalė: FK Banga 0:7 FK Saned

Kadangi Joniškio „Saned“ dar jaunas klubas, natūralu, kad jo istorija neretai yra pildoma faktais, neatsitikusiais anksčiau. Pavyzdžiui, iki praėjusio savaitgalio „Saned“ galėjo pasigirti tik 5 įvarčiais per visą sužaistą sezono dalį, o sekmadienį prie šio skaičiaus pridėjo dar 7.

Pačias rungtynes galima dalinti į dvi dalis: į pirmąjį kėlinį kovojančią „Bangą“ ir antrąjį kėlinį, kai „Bangos“ merginos nuleido rankas, o joniškietės persvarą didino reguliariai.

Dvikova prasidėjo Chantay Norris pelnytu įvarčiu. Legionierei iš Pietų Afrikos Respublikos tai pirmasis tikslus smūgis Lietuvoje. Antrajame kėlinyje įvarčiais persvarą didino trys merginos, iš kurių Meida Proscevičiūtė – net 4 kartus. Šešiolikmetė puolėja per šį sezoną jau yra pasižymėjusi 6 įvarčiais.

Po šios pergalės „Saned“ su 9 taškais lygoje yra ketvirtas.

MFA Žalgiris / E. Žaldario nuotr.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS