„Spark Energy“ moterų A lygos 8 turo apžvalga: įgavusios pagreitį „Gintros“ persvara reguliariai auga

Po sekmadienį sužaistų aštuntojo „Spark Energy“ moterų A lygos turo rungtynių daugkartinė čempionė Šiaulių „Gintra“ dar dviem taškais padidino pranašumą prieš artimiausias varžoves ir dabar skirtumas tarp jų – jau aštuoni taškai.

Šiaulietės užtikrintai iškovojo pergalę prieš taškų dar neturinčią „Bangą“, o visos kitos lygos komandos savo sąskaitą turnyrinėje lentelėje papildė vienu tašku.

FK „Gintra“ 6:0 FK „Banga“

Nors prieš sezoną netrūko kalbų apie „Gintros“ susilpnėjimą ir, galbūt, pasitraukimą iš kovos dėl čempiono titulo, tačiau, kaip rodo pirmoji sezono pusė, visos tos kalbos buvo tuščios. Tai, kad šiaulietės į varžovių vartus nebemuša dviženklio įvarčių skaičiaus, akivaizdu, kad yra ir tų kitų komandų darbo rezultatas.

Dvikovai su „Banga“, „Gintros“ treneriai pirmąsyk nuo rungtynių pradžios į aikštę metė vartininkę Madison Less, o tai reiškia, kad savo šanso nuo dvikovos pradžios sulaukė net penkios lietuvaitės aikštės žaidėjos. Verta pažymėti, kad jos svariai prisidėjo prie pergalės.

Tokių rungtynių „Gintra“ šį sezoną žaidė jau ne vienerias – sunkesnė pradžia ir galingas finišas, kai varžovės jau yra pavargusios. Dar iki 77 minutės švieslentėje degė skaičiai 3:0. Lygiaverčius keitimus padariusi „Gintra“ susitikimo pabaigoje buvo žymiai šviežesnė, žymiai gyvesnė ir visiškai pelnytai įmušė dar tris įvarčius bei šventė galingą pergalę.

FK „Saned“ 2:2 FK „Vilnius“

Čempionato debiutantės Joniškio „Saned“ futbolininkės per septynerias rungtynes net keturis kartus sužaidė lygiosiomis. Prie jau anksčiau užfiksuotų lygių rezultatų prieš „Vilnių“, „Gintrą“ ir MFA „Žalgirį“-MRU prisidėjo dar vienos lygiosios prieš jau minėtą „Vilnių“.

Paskutinioji dvikova Joniškio ekipai prasidėjo labai gerai – Simona Petravičienė perėmusi kamuolį varžovių aikštės pusėje, nusivarė kamuolį iki baudos aikštelės ir iš ten neatremiamai pasiuntė jį į vartų tinklą.

Sostinės komanda tokioje situacijoje šiemet atsidūrė ne pirmą kartą, tad nebuvo vilčių, jog ji nuleis rankas ir nebekovos. Tiesa, išlyginamojo įvarčio teko laukti beveik valandą. Tuomet kairiuoju kraštu prasidėjusi ataka virto net trimis trumpais perdavimais, kol kamuolys galiausiai pasiekė Dovilę Dockaitę, o ši smūgiu iš baudos aikštelės prieigų Gretai Lukjančukei nepaliko šansų.

Labai greitai krito ir antrasis „Vilniaus“ komandos įvartis. Agnieška Kazarina kairiuoju kraštu atliko perdavimą Khrystynai Perevyznik, o ši tokių galimybių nepaleidžia. Khrystynai tai buvo devintasis sezono įvartis, ji – vis dar rezultatyviausia lygos žaidėja.

Tuomet jau „Saned“ ekipai nebuvo kur trauktis ir, sužaidus daugiau nei pusvalandį, antrajame kėlinyje Meida Proscevičiūtė laimėjo dvikovą prieš varžovių vartininkę bei darsyk išlygino rezultatą.

Nuo eilinių lygių „Saned galėjo „išgelbėti“ K.Pereviznyk, jau per pridėtą laiką susikūrusi fantastišką galimybę. Tačiau toje situacijoje dar fantastiškiau sužaidė G. Lukjančukė.

MFA „Žalgiris“-MRU 3:3 Kauno raj. „Hegelmann“

Prieš sostinėje prasidedant rungtynėms tarp MFA „Žalgirio“-MRU ir Kauno rajono „Hegelmann“, Vilniaus ekipa buvo vertinama kaip rungtynių favoritė. Vis tik, įvykiai aikštėje padiktavo tai, kad favoritėmis tapo „Hegemann“ merginos. Galiausiai laimėtojos neišaiškėjo.

Kaip ir praėjusio turo rungtynėse prieš „Gintrą“, MFA „Žalgirio“-MRU vartus gynė ne Meda Šeškutė, o Dominyka Vaiginytė. Ir jei anąkart dėl trijų praleistų įvarčių vartininkė atsakomybės prisiimti neturėtų, tai šįkart kai kuriose situacijose ji komandos neišgelbėjo.

Kaunietės pirmąjį įvartį pelnė vos prasidėjus rungtynėms. Po puikių individualių Juditos Sabatauskaitės veiksmų kamuolys pasiekė Emą Kriaučiūnaitę, kuri nestipriu, bet labai tiksliu smūgiu perkėlė varžovių vartininkę bei pelnė pirmąjį rungtynių įvartį. Dar šaltesnio dušo jausmą žalgirietės patyrė kėlinio viduryje, kai Laura Ruzgutė atmetė kamuolį savo vartininkei, o ji jo nesugavo ir rezultatas tapo 0:2.

Įgijusios dviejų įvarčių persvarą, „Hegelmann“ atstovės atsitraukė prie savųjų vartų, o žalgirietės, nepaisant to, kad dar buvo likę labai daug laiko, persikėlė į varžovių aikštės pusę. Dar iki pertraukos joms pavyko sušvelninti deficitą, o po iškart po pertraukos – išlyginti rezultatą.

Ir kai MFA žaidėjoms situacija pradėjo taisytis, jos užsidirbo 11 metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo J. Sabatauskaitė.

Šis praleistas įvartis Karolio Jasaičio auklėtinių ir vėl nesugniuždė, anaiptol – jos pradėjo varžovių vartų šturmą, likus maždaug 20 minučių rezultatą išlygino, tačiau pergalingam neužteko nei jėgų, nei laiko.