„Spark Energy“ moterų A lygos 9 turo apžvalga: išsigelbėjusi „Gintra“, „Saned“ lygiosios ir žalgiriečių pergalė

Praėjusį sekmadienį sostinės BFA arenoje susikovė dvi šiuo metu aukščiausias vietas „Spark Energy“ moterų A lygoje užimančios komandos. FK „Vilnius“ ir Šiaulių „Gintra“ pademonstravo žaidimą, verčiantį padiskutuoti, ar tai nebuvo įdomiausios sezono rungtynės.

Tą patį sekmadienį sostinėje žaidė ir į antrą vietą sugrįžti besitaikantis MFA „Žalgiris“-MRU klubas, kuris antrajame kėlinyje dviem įvarčiais palaužė taškų dar nepelniusią „Bangą“, o „Saned“ – penktą kartą per aštuonerias rungtynes nei laimėjo, nei pralaimėjo.

Carter dublis arba neįtikėtinas „Gintros“ išsigelbėjimas. FK Vilnius 2:3 FK Gintra

Po kelių iš eilės lengvesnių laimėtų rungtynių „Gintros“ treneriai bei vadovai ir vėl turėjo ko nerimauti. Nors šiaulietės rungtynes sostinėje prieš „Vilnių“ pradėjo itin sėkmingai, tačiau vėliau sustojo ir davė pagrindo galvoti, kad tai bus antras kartas, kai šiame sezone „Gintra“ rungtynių nelaimės.

Sužaidus trečdalį pirmojo kėlinio, po atakos dešiniuoju kraštu kamuolys pasiekė Trudi Carter, kuri nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. „Vilniaus“ komanda nepasimetė ir indvidualaus Dovilės Dockaitės meistriškumo dėka dar iki pertraukos rezultatą išlygino.

Ta pati D. Dockaitė pradėjo ataką, kuri baigėsi ir antruoju sostinės komandos įvarčiu. Po puikaus perdavimo į baudos aikštelę, buvo atliktas dar vienas perdavimas tolimojo virpsto link, kur viena buvusi Agnieška Kazarina šiaulietes pasiuntė ir dar gilesnį nokdauną.

Tuomet labai aiškiai pasimatė „Gintros“ futbolininkių nugalėtojo mentalitetas. Kad ir kaip joms buvo sunku, savo jos pasiekė. Iš pradžių ta pati T. Carter baudos aikštelėje sugebėjo įveikti keturių varžovių gynybą bei atsilaisvinusi išlyginti rezultatą, o dar po penkių minučių Eitvydė Partikaitė, smūgiuodama nuo baudos aikštelės linijos, pataikė į patį vartų kampą bei savo komandai garantavo dar vieną pergalę.

Po šio laimėjimo „Gintrą“ ir „Vilnių“ skiria jau 11 taškų skirtumas. Lygiai toks pat skirtumas yra ir tarp „Gintros“ bei kitos sostinės komandos MFA „Žalgiris“-MRU. Pastarosios šį trečiadienį dar laukia atidėtos rungtynės prieš „Saned“.

Pusantro kėlinio vilties. MFA Žalgiris-MRU 2:0 FK Banga

Nei vieno taško šiame sezone kol kas neiškovojusios Gargždų „Bangos“ merginos, kaip įmanydamos, gynėsi nuo žalgiriečių gausių atakų, tačiau po pusantro kėlinio neatsilaikė ir tai kainavo dar vieną pralaimėjimą. „Žalgiris“, savo ruožtu, po trejų nelaimėtų rungtynių, pagaliau, iškovojo 3 taškus.

Rungtynių pradžia buvo tokia, kad įvarčiais galėjo džiaugtis Nadiia Veherych, Arianna Veland ir Insa Fischer. Kiek vėliau ta pati N. Veherych ir Marija Galkina. Rezultatas – netikslūs smūgiai arba puikus „Bangos“ vartininkės Karolinos Curukovos žaidimas.

Pirmasis įvartis krito 64 minutę. Po keitimo į aikštę žengusi Polina Yanchuk įsiveržė į baudos aikštelę, ten apžaidė dvi varžoves ir smūgiavo į artimąjį vartų kampą. Smūgis buvo neatremiamas, žalgirietės išsiveržė į priekį.

Visi taškai ant i buvo sudėti 77 minutę, kai po kampinio ir kelių trumpų perdavimų baudos aikštelėje pasižymėjo Erika Šupelytė.

Lygiųjų karalienės. FK Saned 1:1 FC Hegelmann

Susidaro toks įspūdis, kad Joniškio „Saned“ merginoms nėra skirtumo prieš ką žaisti, nes jos sužais lygiosiomis. Išskyrus Gargždų „Bangą“, „Saned“ lygiu rezultatu jau dabar gali pasigirti prieš visas likusias A lygos komandas.

Dvikova startavo kauniečių geresnėmis atakomis ir Karolinos Zabolotnojos įvarčiu, tačiau antrajame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Saned“ ir pelnytai išlygino rezultatą.

Pačios rungtynės nebuvo pačios geriausios kokybės. „Hegelmann“ merginoms reikėjo prisitaikyti prie natūralios dangos, „Saned“ merginos taip pat neišvengė startinio jaudulio. Kaunietės iki pertraukos sukūrė ne vieną progą įvarčiui įmušti, tačiau kamuolys tik sykį suspurdėjo vartų tinkle.

„Saned“ po praleisto įvarčio žaidimo nekeitė. Kaip įprasta šiai komandai, buvo bandoma žaisti per ilgus perdavimus bei ieškoti puolėjų priekyje. Kiek paradoksalu, kad išlyginamasis įvartis buvo pelnyats po trumpų perdavimų. Bet kokiu atveju, joniškietėms pavyko surasti savo jaunąją puolėją ir ji išlygino rezultatą.

Verta pažymėti, kad „Hegelmann“ šiose rungtynėse žaidė be traumuotų kuriančiųjų žaidėjų Ivetos Inčytės ir Juditos Sabatauskaitės.

„Rungtynių pabaigoje jautėsi nuovargis tiek mūsų, tiek „Saned“ komandoje. Tai labai atsispindėjo ir pačiame žaidime. Pradėjome labiau stresuoti, nes pergalė mums buvo būtina, todėl kartais trūkdavo šaltakraujiškumo veržtis toliau į baudos aikštelę. Iš tokių rungtynių galime tik pasimokyti. Išanalizuosime klaidas, ko trūksta atakoje ir didesnį dėmesį skirsime mažoms detalėms“, – reziumavo „Hegelmann“ kapitonė Milda Liužinaitė.