Neįgaliesiems

Startavo atranka į Lietuvoje ir Latvijoje vyksiantį Europos futsal čempionatą

Oficialiai startavo atranka į 2026-aisiais Lietuvoje ir Latvijoje vyksiantį UEFA Europos futsal čempionatą.

Balandžio mėnesio pradžioje buvo sužaistas preliminarus atrankos etapas, kuriame startavo 12 komandų. Iš jų šešios pateko į pagrindinį atrankos etapą.

Primename, kad Lietuvos ir Latvijos futsal rinktinės turnyre jau žais šeimininkų teisėmis, iš viso čempionate rungsis 16 komandų.

Preliminariame atrankos etape 12 komandų buvo paskirstytos į tris grupes po keturias rinktines, kurios varžėsi mini turnyruose šių metų balandį. Į kitą etapą pateko po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas, tad iš viso – šešios.

A grupės turnyre, kuris vyko Kipre, vietas į kitą etapą iškovojo Kipro ir Andoros komandos, kovą baigė Estijos ir Šiaurės Airijos rinktinės.

B grupėje, kuri žaidė Austrijoje, į kitą etapą iškopė Austrija ir Bulgarija, kurios eliminavo Izraelio ir San Marino komandas.

C grupėje, kuri rungėsi Šveicarijoje, tolyn žengė Šveicarija ir Malta, į čempionatą nebepateks Gibraltaras ir Škotija.

Pagrindinio atrankos etapo burtai bus traukiami 2024-ųjų gegužės 30 dieną, šiame etape dalyvaus 40 komandų – 34 ekipos, nuo šio etapo pradėsiančios savo kelią atrankoje bei 6 rinktinės, kurios įveikė preliminarų atrankos etapą.

Jos bus paskirstytos į dešimt grupių po keturias komandas. Visos komandos grupėje su varžovais sužais namų ir išvykos rungtynes, o dešimt grupių nugalėtojų prisijungs prie Lietuvos bei Latvijos ir garantuos sau vietą čempionate. Šis etapas vyks nuo 2024-ųjų gruodžio iki 2025-ųjų balandžio.

Nuo šio etapo atranką pradėsiančios komandos: Portugalija, Ispanija, Kazachstanas, Ukraina, Prancūzija, Suomija, Kroatija, Italija, Lenkija, Slovėnija, Azerbaidžanas, Serbija, Sakartvelas, Nyderlandai, Rumunija, Čekija, Slovakija, Vengrija, Bosnija ir Hercegovina, Armėnija, Belgija, Baltarusija, Moldova, Vokietija, Šiaurės Makedonija, Švedija, Juodkalnija, Kosovas, Anglija, Danija, Albanija, Norvegija, Graikija, Turkija.

Atrankos atkrintamųjų etapas. Į šį etapą pateks aštuonios geriausios antras vietas savo grupėse užėmusios komandos, Šio etapo burtai bus traukiami 2025-ųjų gegužės 15-ąją, mačai turės būti sužaisti tų pačių metų rugsėjo 15-24 dienomis.

Aštuonios komandos bus paskirstytos į keturias poras, porose komandos sužais po du susitikimus (namuose ir išvykoje), geresnį rezultatą per du mačus parodžiusios keturios komandos pateks į čempionatą.

Kipro futbolo asociacijos nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS