Neįgaliesiems

Startavo ir veteranų futbolo čempionatai: varžybos vyksta dviejose amžiaus grupėse

Lietuvoje vykstant aukščiausios lygos bei mėgėjų varžyboms, į aikštę sugrįžo ir veteranai – šiemet jie varžosi dviejose amžiaus grupėse.

35+ veteranų grupėje varžybos pirmame etape vyksta dviejose zonose – Žemaitijos ir Aukštaitijos.

Žemaitijos grupėje varžosi Gargždų AMK „Veteranas“, Kretingos „Minija“, FK „Babrungas-Džiugas“ bei Tauragės „Tauras“.

Tuo tarpu Aukštaitijos zonoje šiemet rungtyniauja trys klubai – Ukmergės „Vienybė“, „Dainavos Senjorai“ ir VFK „Nevėžis“.

Žemaitijos zonoje komandos tarpusavyje sužais po du sykius, Aukštaitijos – po tris. Tada po dvi stipriausias abiejų zonų komandas pateks į finalinio ketverto varžybas, kur ir paaiškės šio sezono 35+ metų amžiaus grupės laimėtojai.

Kol kas abiejose grupėse varžybos dar tik įsibėgėja – Aukštaitijoje po tris taškus turi Ukmergės ir „Dainavos Senjorų“ komandos, o vienerias rungtynes sužaidęs „Nevėžis“ taškų šiuo metu neturi.

O štai Žemaitijos zonoje komandos yra sužaidusios po 2-3 rungtynes, čia kol kas pirmauja po 6 taškus surinkę Gargždų ir Kretingos klubai. Tiesa, „Minija“ laimėjo abejas žaistas rungtynes, o Gargždų veteranai dusyk laimėjo ir patyrė vieną nesėkmę.

Įdomu tai, kad abi komandos tarpusavyje rungtyniavo praėjusį penktadienį, o Kretingos komanda ten savo pranašumą įrodė 1:0, o vienintelį įvartį pelnė buvęs A lygos futbolininkas Kazimieras Gnedojus.

Be jo šioje amžiaus grupėje galima rasti ir daugiau žinomų Lietuvos futbolininkų. Tai – ir buvęs Lietuvos rinktinės narys Tomas Tamošauskas, ilgametis A lygos žaidėjas Valdas Pocevičius, Telšių „Džiugo“ vyriausiasis treneris Marius Šluta ar buvęs rinktinės vartininkas Žydrūnas Karčemarskas.

Taip pat vis sparčiau įsibėgėja ir Lietuvos veteranų 40+ metų amžiaus mažojo futbolo pirmenybės – čia šiemet rungtyniauja 10 komandų ir čempionatas beveik pasiekė pusiaukelę.

Kiekviena komanda rato sistema su kiekvienu varžovu sužais po kartą ir tokiu būdu paaiškės čempionato laimėtojai. Vieno turo metu kiekviena komanda sužais po dvejas rungtynes, o paskutiniame ture, kuris numatytas rugsėjo pabaigoje, komandos sužais po sykį.

Po dviejų sužaistų turų ir ketverių rungtynių lentelėje kol kas yra dvivaldystė – po 10 taškų yra iškovojusios Alytaus „Dainavos“ bei Kauno „Šilainių“ komandos. Įdomu, kad Alytaus komandai ir čia atstovauja Ž. Karčemarskas, kuris taip pat jau spėjo pasižymėti 4 įvarčiais.

Be minėtų komandų čempionate šiemet varžosi FK „Ekrano Senjorai“, Kauno „Virpstas“, Vilniaus „Prelegentai“, FK „Šilutės Veteranas“, FK „Šiaulių Liūtai“, Ukmergės „Vienybė“, VFK „Klevas“ ir VFK „Nevėžis“.

Pastariesiems kol kas čempionato startas sekasi sunkiausiai – per ketverias rungtynes „Nevėžio“ futbolininkai vis dar lieka be taškų.

Artimiausias turas šiose varžybose numatytas artimiausią šeštadienį, o likę du turai vyks jau rugsėjo mėnesį.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS