Neįgaliesiems

Startavo UEFA A licencijos trenerių mokymai

Savaitės pradžioje Vilniuje prasidėjo UEFA A licencijos trenerių kursai

Iš viso planuojami penki mokymų moduliai, šios savaitės pradžioje įvyko pirmasis iš jų.

Pirmasis modulis buvo apie žaidimo analizavimą, futbolo struktūrą ir principus, antrame labiau bus kalbama apie kompetencijas, o nuo trečiojo iki penktojo modulių kursų dalyvių laukia darbas aikštėje, kur teorinės žinios bus pritaikomos praktikoje.

Kursų pabaigoje studentai turės parengti savo treniravimo programas, kurias galėtų pritaikyti klubuose ar federacijose.

„Esame labai laimingi, galėdami surengti naujos struktūros UEFA A licencijos trenerių kursus. Restruktūrizavome visas kursų programas ir tai išbandome pirmame modulyje

Po labai kruopštaus atrankos etapo ir teorinių bei praktinių žinių testo, interviu, susidarėme puikų įspūdį apie atrinktus kandidatus.

Išugdyti modernius trenerius – tokia pagrindinė mūsų užduotis, tam reikia ir tarptautinės patirties. Labai džiaugiamės turėdami specialistų iš užsienio, kurie dar labiau pakelia kursų lygį, bet pirmiausia šis kursas yra nukreiptas į lietuvius, nes norime išugdyti naujos kartos trenerius, kurie stiprins Lietuvos futbolą.

Video reportažas iš kursų starto.

Pernai rengėme UEFA PRO licencijos kursus, sulaukėme daug gerų žodžių iš pačios UEFA, jie liko patenkinti tuo, kaip viską restruktūrizavome, tačiau viskas dabar yra apie tikras situacijas futbole. A licencijos kursuose trenerius supažindiname su tuo, kad vėliau jie galėtų siekti ir PRO licencijos“, – kalbėjo vienas iš kursų organizatorių, LFF trenerių edukacijos vadovas Danielis Wimmeris.

Tarp kursų dalyvių – ir ne vienas jau gerai žinomas Lietuvos futbolo specialistas. Vienas tokių – FK „TransINVEST“ klubo treneris Giedrius Barevičius, pernai su komanda laimėjęs Pirmą lygą bei LFF taurę.

„Esu patenkintas, kad čia dalyvauju, aukštas lygis iš visų mūsų mentorių, turime suvažiavusių ir labai aukšto lygio studentų, profesionalų, tad čia vyksta labai geras tobulėjimas ir esu tuo patenkintas.

Dvi dienos buvo tikrai sunkios, vakarais namo grįžti jau tikrai išsekęs, daug žinių, daug naujos informacijos“, – įspūdžiais dalinosi jis.

Jam antrino ir „Vilnius Football Academy“ techninis direktorius Tomas Staniūnas.

„Norisi geriau darbuotis, turėti daugiau žinių, kadangi techninio direktoriaus darbas reikalauja mokyti trenerius savo darbe, tad normalu, kad norisi turėti, ką jiems perteikti. Kita svarbi priežastis – licencijavimas, mat pagal licencijavimo taisykles techninis direktorius privalo turėti bent jau A licenciją.

Tikrai įdomu, daug naujų dalykų, savo klube taip pat bandome tuos dalykus diegti, manau, jog pagilinus žinias, tai daryti galėsime dar kokybiškiau“, – pasakojo T. Staniūnas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS