Neįgaliesiems

Starto Čempionių lygoje nekantriai laukianti J. Čubrilo: „Laikas pademonstruoti ką galime“

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda pasiruošusi atversti dar vieną naują lapą UEFA moterų Čempionių lygos turnyre.

Paskutines Čempionių lygos rungtynes Šiaulių mieste 2018-ųjų metų rugsėjį žaidusios Lietuvos čempionės į savo stadioną sugrįžta su dviguba energija ir motyvaciniu užtaisu sugrįžti į pergalių kelią Europoje.

Jis nutrūko praėjusiame sezone, kuomet Alytuje vykusiame atrankos turnyre šiaulietės nepatvirtino favoričių statuso ir į pagrindinį etapą praleido Škoderio “Vllaznia” futbolininkes iš Albanijos.

Nors vienas nemaloniausių akimirkų norisi stumti kuo giliau užmarštin, vyriausiasis komandos treneris Rimantas Viktoravičius to daryti neskuba ir tikina, jog būtent tokie skaudūs pralaimėjimai turi būti tos pamokos, iš kurių ir reikia mokintis.

O trenerio mąstymo logika nesunkiai pagrindžiama. Slovakijos čempionė Bratislavos “Slovan” toli gražu nėra Čempionių lygos grandė, tačiau tai pavojinga komanda, kurią siekiant įveikti prireiks šimtaprocentinio žaidėjų atsidavimo aikštėje ir maksimalios koncentracijos.

Tiesa, šįkart maksimalios koncentracijos reikės ne tik žaidėjoms, bet ir klubo administracijai itin kruopščiai ir atsakingai ruošiantis rungtynėms, kadangi dėl vis dar pasaulį kaustančio koronaviruso, UEFA reglamentuoti reikalavimai varžybų organizavimui yra itin griežti.

Vis dėlto užkulisinę varžybų organizavimo veiklą šįkart paliekame už kadro, o pagrindinį objektyvą atsukame į trečiadienį vyksiantį bekompromisį mūšį aikštėje, kur po 90 ar 120 minučių, o galbūt ir po 11 metrų baudinių, viena komanda tikrai šoks džiaugsmo šokį, kadangi poros nugalėtojas šiais sudėtingais metais sprendžiasi iš vienų rungtynių.

“Norisi jau kuo greičiau žengti į aikštę ir išgirsti teisėjos švilpuką skelbiantį rungtynių pradžią”, – interviu su oficialia klubo svetaine pradėjo serbė Jelena Čubrilo.

26-erių metų puolėja yra viena iš tų “Gintros-Universiteto” futbolininkių, kuri puikiai žino atsakingų rungtynių kainą, o jos prisiminimuose vis dar sušmežuoja vienos įsimintiniausių komandos rungtynių per visą klubo istoriją – nuostabus atsakomasis šešioliktfinalio mačas Ciuriche, kur J. Čubrilo griežė vienu iš pirmųjų smuikų.

“Tai buvo lyg puikus sapnas, kurį kartočiau ir kartočiau. Labai tikiu, kad šiais metais galime sukurti kažką panašaus”, – ryžtingai pokalbį pradėjo legionierė.

– Artėja lemtinga diena, kurios komanda laukė labai ilgai. Kokios emocijos verda viduje? Tau pačiai tai sugrįžimas į UEFA Čempionių lyga po dviejų metų pertraukos.

– Iš tiesų vis dar sunku patikėti, kad jau tikrai visai netrukus pagaliau žengsime į aikštę Čempionių lygos turnyre. Šis sezonas buvo ilgas ir sunkus – ypač emociškai. Bet esu be galo laiminga, kad “Gintra-Universitetas” man suteikė šansą sugrįžta į savo organizaciją, kurioje jaučiuosi puikiai. Tiesiog nekantrauju užsivilkti marškinėlius ir išbėgti į aikštę. Manau, kad atėjo laikas pademonstruoti ką galime.

– Kokia atmosfera lydi komandą rūbinėje? Ar jaučiasi nervingumas, jaudulys?

– Absoliučiai pozityvi. Visos žaidėjos yra pasiruošusios artėjančiam iššūkiui. Šiais metais turime nuostabų kolektyvą žaidėjų, kurios yra ne tik geros futbolininkės, bet ir puikios draugės už aikštės ribų. Nekantrauju pamatyti kaip šį darnų tarpusavio santykį sugebėsime perkelti į rungtynių eigą.

– Kaip žinia, poros nugalėtojas atrankoje sprendžiasi iš vienų rungtynių – laiko klysti tiesiog nėra. Kaip manai, kokie veiksniai tokiomis aplinkybėmis yra esmingiausi?

– Manau, kad svarbiausia yra, jog visos aikštėje esančios žaidėjos laikytųsi trenerių nurodymų. Jie visą sezoną mus ruošė šioms rungtynėms, kūrė įvairius scenarijus, kad galėtumėme prie jų prisitaikyti esant tam tikroms aplinkybėms. Turime įrodyti, kad esame vienas kumštis, aikštėje galintis veikti kartu, kaip vienas mechanizmas. Nebėra laiko improvizacijoms, turime daryti tai, ko iš mūsų reikalauja treneris. 

– Trečiadienį dėl kelialapio tolyn susitinkame su Slovakijos čempione Bratislavos “Slovan”. Ką gali pasakyti apie šią komandą? Kokio rungtynių scenarijaus turėtumėme vengti? 

– Su šia komanda man niekada neteko susidurti, bet galiu tvirtai pasakyti, kad šiais metais lengvų rungtynių tikrai nebus. Jos yra Slovakijos čempionės, mes – Lietuvos, tai yra pagrindinė ir vienintelė priežastis kodėl abi komandos yra čia, kur yra. Svarbiausia yra nuo pat pirmųjų minučių įtvirtinti savo kontrolę ir parodyti, kad mes esame šeimininkės ir mes kursime susitikimo scenarijų.

– Kokios yra pagrindinės mūsų komandos stiprybės prieš šią akistatą?

– Nuoširdžiai tikiu, kad pagrindinė mūsų stiprybė yra tas ryšys, kurį kūrėme kartu pastaruosius 8 mėnesius. Turėjome pakankamai daug laiko vieną kitą pažinti, todėl žinome visų komandos draugių stipriąsias puses, kaip jas išnaudoti. Manau, kad tai gali tapti tuo svarbiausiu veiksniu atėjus pačios atsakingiausios akimirkoms. 

– Rungtynes stadione gyvai galės stebėti iki 400 žiūrovų, o visi kiti komandą turės progą palaikyti tiesioginės transliacijos internetu metu. Kokią žinutę norėtum perduoti visiems futbolo aistruoliams, kurie pasiruošę jus palaikyti?

– Puikiai prisimenu 2017-ius metus, kuomet mus stadione palaikė daugiatūkstantinė minia ne tik rungtynėse prieš “Barcelona”, bet ir prieš “Zurich Frauen” komandą, kai mums to palaikymo iš tribūnų reikėjo ypatingai. Puikiai suprantame, kad šiuo metu pasaulyje situacija dėl pandemijos yra labai pavojinga. UEFA ir pačių šalių Vyriausybės imasi griežtų priemonių, kad suvaldytų šią krizę. Vis dėlto tikimės, kad rungtynėms jokių kliūčių nebebus, o mes jausime ir tų palaikymą, kurie rungtynes stebės kitoje pusėje ekranų. Mes jūsų nenuvilsime!

Primename, kad rungtynės vyks lapkričio 4 dieną, 15 val. Šiaulių miesto centriniame stadione. Pagal galiojančius LR Vyriausybės įstatymus į stadioną stebėti rungtynių bus įleidžiama ne daugiau 400 žiūrovų, o jie turės laikytis visų saugumo reikalavimų. Įėjimas žiūrovams – iš Daukanto gatvės pusės (prie lengvosios atletikos maniežo). Žiūrovai galės užimti kas 3 sėdimą vietą – E, F ir G tribūnose. Elektroniniai bilietai www.ticketmarket.lt 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS