Neįgaliesiems

Startui ruošiasi naujos veteranų pirmenybės

Liepos 11-ąją startuos naujo tipo veteranų mažojo futbolo pirmenybės, skirtos 40 metų ir vyresniems žaidėjams.

Tai – pilotinis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) narės Masinio futbolo asociacijos projektas, kuris parengtas atsižvelgiant į pačių žaidėjų pageidavimus.

Iki šiol vyresni futbolininkai varžėsi tik veteranų (35+) ir senjorų (50+) varžybose.

„Mums yra svarbus visi futbolo mylėtojai, todėl jiems taip pat norime pasiūlyti kur pasivaržyti. Tarp dviejų iki šiol buvusių pirmenybių yra didelis amžiaus tarpas. Todėl nusprendėme sukurti naujas. Jose varžysis 8 komandos Priklausomai nuo varžybų sėkmės kitąmet tikimės daugiau komandų – ypač iš Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio“, – naujų varžybų atsiradimą aiškino koordinatorius Dainius Širvys.

40+ veteranų pirmenybėse šiemet žais Alytaus „Dainavos“ senjorai, „Šiaulių liūtai“, „Šilutės veteranas“, Jonavos „Klevas“, Kauno „Šilainiai“ ir Kauno „Virpstas“, Ukmergės „Vienybė“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Varžyboms užsiregistravo tokie praeityje žinomi Lietuvos rinktinės futbolininkai kaip Vytautas Lukša, Donatas Vencevičius, Tadas Papečkys, Ričardas Beniušis ir kiti.

Šiose pirmenybėse komandos žais dienos turų principu, kuomet per dieną bus sužaidžiama daugiau nei po vienerias rungtynes. Pagal mažojo futbolo taisykles komandos rungtyniaus 8 prieš 8 du kėlinius po 25 minutes. Senjorų (50+) pirmenybėse žaidžiama 9 prieš 9, du kėlinius po 20 minučių.

Anot D. Širvio, kitokį formatą veteranų varžyboms lėmė ir tai, kad sumažėjo 35+ pirmenybių dalyvių, nes mažesniuose miestuose sunkiau surinkti komandas žaisti 11 prieš 11. „Kitas dalykas – ir pats formatas žaisti kas savaitgalį mažiau patogus, reikia kas savaitę atsiprašyti nuo šeimų. Taip lengviau susirinkti, o taip pat ir galimybė visiems vienoje vietoje susiburti, pabendrauti. Norisi, kad futbolas būtų džiaugsmas.“

Pirmajam bandomajam sezonui pirmenybėse komandos galės registruoti 5 žaidėjus nuo 35 metų amžiaus, tačiau dalyvauti rungtynėse vienu metu galės tik 2. „Pradžiai padarėme išlygą, žiūrėsime, ar tai pasiteisins. Norime, kad varžybos apimtų kuo daugiau žaidėjų“, – teigė D. Širvys.

Pirmasis turas vyks liepos 11 d. Jonavoje. Toliau numatytos varžybos Alytuje ir Ukmergėje, Šiauliuose ir Šilutėje, o finalinis etapas – spalio 3 d. Kaune.

40+ varžybų tvarkaraštis

Taip pat startavo ir veteranų (35+) pirmenybės, kuriose Aukštaitijos zonoje rungtyniauja Ukmergės, Kėdainių, Alytaus komandos.

35+ varžybų tvarkaraštis

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS